Живлення рослин від STOLLER GROUP – нова філософія для аграрія

510

Уже традиційно у Києві пройшла Міжнародна виставка «ІнтерАгро». Протягом чотирьох днів захід відвідали понад 15000 тисяч гостей, які мали можливість ознайомитися із стендами 300 компаній. Поряд із цим на виставці проходили науково-­практичні конференції та семінари з актуальних питань розвитку сільськогосподарської галузі.

Особливий інтерес у відвідувачів виставки викликав семінар на тему «Регулювання стресу та розкриття генетичного потенціалу рослин», який 10 листопада організувала та провела компанія Stoller Group. Захід зібрав різномаїту аудиторію: від керівників аграрних формувань та фермерів – до професорів університетів і представників наукових установ.

Учасники науково­практичного семінару також мали можливість ознайомитися з інноваційними розробками компанії Stoller Group, яка працює у сфері живлення рослин з 1970 року. Заснував компанію провідний спеціаліст у галузі фізіології та живлення рослин Джеррі Столлер. За 4 десятки років існування Stoller еволюціонувала у світового лідера – розробника технологій підвищення врожайності сільськогосподарських культур. На сьогодні Stoller Group – це команда креативних та прогресивних науковців, метою діяльності яких є бути надійними партнерами аграріїв на шляху до ефективного вирощування культур. Такий підхід дозволив компанії стати провідним світовим постачальником інноваційних рішень для підвищення врожайності у більш ніж в 70 країнах світу.

Експерти Stoller Group готові запропонувати кожному товаровиробнику індивідуальне рішення для задоволення виробничих потреб в залежності від існуючих проблем: екстремальні температури, посухи, безпліддя, солоні або піщані ґрунти тощо. Розробки компанії здатні максимально розкрити потенціал рослин, а також підвищити їх стресостійкість та врожайність.

Слід зауважити, що компанія Stoller Group першою визнала важливість вторинних поживних мікроелементів; розробила технологію застосування хелатованих мікроелементів; виробляє препарати, які дають можливість фермерам обмежувати використання фосфатів і знижувати необхідність у додатковому азоті.

Про це говорили і на самому семінарі. Стати доповідачами на семінарі було запрошено: директора Stoller Group Intenational, доктора наук, фахівця в галузі фізіології та патології рослин Річарда Вудварда та представника Науково­-дослідницького центру Stoller USA, спеціаліста з понад 30-­річним досвідом Джона Фішера.

Зокрема, Річард Вудвард акцентував увагу гостей на таких питаннях: збереження потенціалу врожайності рослин; вплив термодинаміки та енергообміну на підвищення врожаю;­ як стрес знижує врожай.

У своїй доповіді науковець відзначив, що компанія Stoller Group пропонує інноваційний підхід до вирощування сільськогосподарських культур, а вітчизняним аграріям – «по ­новому» дивитися на цей процес. Увазі аудиторії було запропоновано ключову концепцію компанії: збереження та розкриття генетичного потенціалу рослин.

Річард Вудвард зауважив, що традиційно ми сприймаємо урожайність як криву. Завдяки застосуванню інноваційних технологій, добрив, нових гібридів насіння ця крива, тобто врожайність, рухається вгору. Stoller Group пропонують розглядати криву як відображення потенційної врожайності культур. Найвищий потенціал урожайності – у насінні, під впливом несприятливих факторів навколишнього середовища потенційна врожайність знижується, крива рухається донизу. А завдяки правильно застосованим технологіям живлення можна мінімізувати втрати потенційної врожайності. Щоб досягти максимальних результатів, науковці Stoller радять спиратися на гормональну модель розвитку рослин й «втручатися», тобто здійснювати обробки саме у критичні періоди. До таких періодів належить проростання насіння, початок у рослині процесів фотосинтезу, початок репродуктивного розвитку, цвітіння та запилення, наливання плодів. На кожній стадії необхідно застосовувати оптимальну модель живлення, яка б враховувала доступність поживних елементів для рослини та особливості взаємодії регуляторів росту з мінералами на різних стадіях розвитку.

В свою чергу, старший агроном­-консультант Науково­дослідницького центру StollerUSA Джон Фішер на прикладі таких культур як пшениця, кукурудза та соняшник показав можливості для зниження втрат врожайності та її підвищення. Зокрема, його доповіді стосувалися управління та регулювання стресом. За його словами, потенціал урожайності розглянутих культур відповідно значно вищий – на 50-­90% від середньостатистичних показників по Україні.

Дослідження компанії Stoller Group вказують на те, що визначальним для досягнення максимального потенціалу урожайності культур є регулювання негативного впливу стресових ситуацій і стимулювання росту рослини на генетичному рівні. Результат застосування технологій Stoller буде максимальним при комплексному підході. Зокрема, передпосівна обробка насіння дозволяє уже на початкових стадіях розвитку рослин сформувати кореневу систему й досягти продуктивного накопичення поживних речовин. У свою чергу, підживлення на початковій стадії росту формує масу надземної частини, яка є більшою на 15­-20% порівняно із контролем. А стимулювання на стадії формування зерен дозволяє перенаправляти вуглеводи до запасаючої тканини та насіння.

Для вирішення питань щодо підтримки гормонального балансу в рослині, оптимізації впливу мінералів на активність і функції регуляторів росту рослин компанія Stoller Group пропонує вітчизняним аграріям кілька препаратів, які допомагають рослині на кожній стадії її розвитку. До них належать:

  1. Bioforge – для підвищення стійкості рослин до дії стресових факторів та контролю рівня етилену. Bioforge – це запатентована сполука N,N’ (диформіл сечовина), що має антиоксидантну природу й значно посилює ріст більшості зернових культур, діючи на генному рівні.
  2. Stimulate Yield Enhancer – регулятор росту рослин для стимулювання розвитку. Він містить сигнальні молекули, що сприяють оптимальному функціонуванню рослин. Препарат застосовується для різних видів обробок протягом усього сезону, забезпечуючи високу врожайність та продуктивність рослин.
  3. Fast Start – для активних однорідних сходів та формування масивної кореневої системи на ранніх етапах розвитку. Препарат застосовується в якості передпосівної обробки насіння та посадкового матеріалу.
  4. X­-Tra Power – для активного вегетативного росту й розвитку кореневої системи. Його застосування допомагає рослинам більш активно поглинати поживні речовини з ґрунту та сприяє встановленню гормонального балансу.
  5. X­-Cyte – регулятор росту для покращення цвітіння й запилення в умовах високих температур. Препарат активізує гени, які регулюють транспортування цукрів, а також збільшує запасну здатність тканини для формування однорідної за розміром і формою товарної частини врожаю.
  6. Sugar Mover – для мобілізації цукрів та покращеного наливання зерна. Препарат компанії забезпечує рослину бором та молібденом, підвищує вміст білка та клейковини у зерні, а також сприяє збільшенню розмірів плодів і насіння.
  7. Nitrate Balancer – для мобілізації цукрів та їх накопичення в запасаючих тканинах. Препарат пригнічує вегетативний ріст рослин. Він також поповнює вміст бору та молібдену, підвищує вміст цукру в коренеплодах та підтримує азот на оптимальному рівні.

Загалом польові дослідження та виробничі посіви показали, що застосування препаратів дозволяє покращувати генетичну експресію, мінімізувати вплив факторів стресу та зберегти потенціал врожайності на ключових етапах розвитку рослини. За висновками експертів компанії Stoller Group, реалізація запропонованої системи живлення рослин забезпечує підвищення урожайності сільськогосподарських культур.

Враховуючи постійну мінливість погодно­кліматичних умов та їхній негативний вплив на сільське господарство, для українських аграріїв прийшов час вирощувати культури по­новому. Компанія Stoller Group готова допомогти товаровиробникам у складних, але вкрай важливих фізіологічних процесах регулювання стресу та розкриття генетичного потенціалу рослин.

www.stollerukraine.com.ua