Європейський молочний ринок: в першому півріччі 2017 виробництво скорочуватиметься

208

Європейський молочний ринок: в першому півріччі 2017 виробництво скорочуватиметься. Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока. Навіть враховуючи сезонне зростання виробництва молока у січні-травні обсяг молока буде на 2 млн. т. меншим чим за відповідний період 2016-го. «В період з червня по вересень 2016 року, у порівнянні з минулим роком, виробництво молока в ЄС знизилося на 1,8%» – повідомляє Яна Музиченко, аналітик Асоціації виробників молока. Вона вважає, що ця тенденція, швидше за все, продовжиться і до кінця четвертого кварталу 2016 року, особливо з урахуванням того, що всі фермери добровільно погодилися на схему скорочення виробництва молока в жовтні-грудні, за що їм виплатять відповідну компенсацію. «Надходження молока на переробку в ЄС у першому півріччі 2017 року скоротиться на 2,4 млн т. Оцінюючи перспективи коротко- та середньострокового періоду молочного ринку, стає зрозуміло, що надходження будуть скорочуватися до середини року. Загальний обсяг обходження молока на переробку оцінюють у 150,5 млн т.» – коментує експерт.

Окрім того, в цей же час, виробництво молока в інших великих експортних регіонах продовжує скорочуватися. В Океанії та Латинській Америці обсяги виробництва впали через погані погодні умови, які, як очікуються, будуть продовжуватися і в 2017 році. А в Сполучених Штатах Америки в першому півріччі 2017 року очікують зростання виробництва молока. Тому експерти очікують, що це дасть можливість відновити баланс та компенсувати скорочення в Океанії та ЄС. При цьому, варто враховувати зростання внутрішнього попиту в Америці, що буде стримувати експорту торгівлю.

За словами Музиченко, перші сигнали, які повідомляли про закінчення депресивного періоду стали помітними в середині 2016 року, коли обсяги виробництва почали скорочуватися. Ціни на такі продукти, як вершки та суху молочні концентрати перейняли на себе тенденцію росту на ринку масла та сухого знежиреного молока. В першій половині 2017-го експерти очікують, що за незмінних умов ціни на сухе молоко та білкові продукти будуть стабільними, а от ціни на масло та молочні жири будуть рости й надалі. «Багато в чому, подальший розвиток подій буде залежати від стабільності євро по відношенню до долара. Недавнє його «просідання» було на руку експортерам сухого молока», – коментує Яна Музиченко. «При цьому звучить все більше думок про те, що можливості глобального ринку достатні для того щоб вивільнити сформовані запаси європейського сухого молока на складах, які сформувалися в попередні періоди. Такі заходи варто робити досить обережно, аби не перенасичити ринок», – продовжує Яна.