Подвійний захист та комплексний сервіс ADAMA

307

26 січня 2017 у м. Тернопіль компанія «Адама Україна» вдало відкрила новий аграрний сезон, провівши науково-практичну конференцію «Старт ADAMA 2017.  Сучасні агротехнології захисту зернових культур, сої та соняшнику». Захід зібрав більше 250 аграріїв з Тернопільської, Хмельницької, Львівської, Волинської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. На конференції виступали провідні українські науковці – Олександр Акулов та Володимир Троценко, які висвітлювали завжди нагальні для агрономів питання: особливості сівозміни, строки сівби та збирання культур, оптимальні методи визначення та  боротьби з бур’янами, хворобами та шкідниками тощо.

Презентація новинок компанії ADAMA

З вітальним словом до присутніх звернувся Олег Шевчук, директор Західного регіону «Адама Україна».

«Наша компанія продовжує динамічно розвиватись, пропонуючи виробникам та дистриб’юторам взаємовигідну співпрацю. Ми реєструємо нові препарати, вдосконалюємо препаративні форми, і загалом – шукаємо шляхи для вирішення тих проблем, що є  актуальними в сільському господарстві.

На сьогоднішній день компанія «Адама Україна» має в своєму портфоліо 58  препаратів, 6 з яких є новинками 2016 року, і ще 5 зареєстровані у 2017. Нові препарати  в 2016 році довели свою ефективність в багатьох господарствах регіону. Зокрема, слід відзначити  фунгіцид Кустодія™, який контролює хвороби пшениці, ячменю, соняшнику, ріпаку, сої та кукурудзи. Позитивні результати роботи фунгіциду в минулому сезоні викликали зростаючий попит на нього.

Цього року ми презентуємо нові продукти, які допоможуть фермеру успішно регулювати всі складнощі під час вирощування с.-г. культур. Адже за останні роки вимоги аграріїв до якості та врожайності культур значно збільшились. Для того, щоб отримати високий врожай, необхідно вносити достатню кількість мінеральних добрив, додавати регулятори росту, якщо мова іде про зернові, а також забезпечувати повноцінний захист від шкідників, хвороб та бур’янів. Особливу увагу на сьогоднішньому заході ми акцентуємо на сої та соняшнику, оскільки площі під ці культури значні і ростуть – таку тенденцію, з одного боку, диктує ринок, а з другого – необхідність розвитку професіоналізму у вирощуванні цих культур. Отже, нові препарати 2017 року компанії ADAMA наступні: регулятор росту зернових культур Кальма™, фунгіцидний протруйник насіння сої Сферіко®, інсектицид проти шкідників кукурудзи, сої та яблуні Рімон™ Фаст, гербіцид проти бур’янів у посівах зернових культур Триггер®, фунгіцид для боротьби з хворобами овочевих культур Банджо™ Форте».

Зокрема відзначимо, що Кальма™ – це  сучасний регулятор росту для запобігання виляганню зернових культур. Дія препарату можлива в температурному діапазоні +8 – +12°С. Головна відмінна перевага цього препарату від конкурентів – його інноваційна формуляція, яка дозволяє діючій речовині швидко та повністю проникнути в тканини рослини. Кальма™ збільшує діаметр стебла та обсяг кореневої системи, в цілому позитивно впливає на культуру та сприяє збільшенню врожаю.

Також варто відзначити такий продукт як Сферіко® – контактно-системний фунгіцидний протруйник насіння сої. Забезпечує потужний та тривалий захист проти широкого спектру хвороб сої, які передаються як через насіння, так і через ґрунт. Можна безпечно використовувати в суміші з інокулянтом.

 «Ми захищаємо фінансову стабільність вашого бізнесу»

Олег Шевчук: «Другим аспектом нашої роботи, над яким ми невпинно працюємо, є сервіс. Ми створюємо для аграріїв зручні інструменти, які допомагають ефективно управляти виробництвом. Наприклад, минулого року ми вже презентували наш електронний визначник хвороб, бур’янів та шкідників ADAMA Lab та сервіс прогнозування погоди ADAMA iMeteo. Але ми продовжуємо вдосконалювати свою бізнес-модель, і наш новий проект називається «Подвійний захист». Ми вважаємо, що повинні надавати допомогу агровиробнику одразу в двох аспектах: захист рослин якісними препаратами та захисні фінансові рішення від врожаю до врожаю. Ми пропонуємо клієнту набір спеціалізованих агропакетів, які допомагають аграрію прийняти правильне фінансове рішення. Для   зручності роботи можна встановити на смартфон безкоштовний додаток ADAMA Fin. Цей додаток надає можливість слідкувати за поточними ринковими цінами на зарубіжному та вітчизняному ринках, переглянути прогнози провідних міжнародних банків, вивчати аналіз ринкових тенденцій та зручно ознайомлюватись з інформацією про фінансові інструменти ADAMA. Враховуючи все це, аграрію буде простіше прорахувати, коли треба зафіксувати ціну, коли краще почекати, на яку культуру робити ставку, і якими програмами вигідніше для цього скористатись. В компанії «Адама Україна» функціонує аналітичний відділ, який постійно займається моніторингом ринку, збирає актуальну інформацію, яка оновлюється в додатку».

Тетяна Якімкова, керівник відділу по роботі з сільгосппродукцією «Адама Україна» зазначила, що кожен виробничий рік аграрія супроводжується багатьма ризиками: неочікувано низька врожайність, валютна та цінова нестабільність, суперечливе регулювання з боку держави тощо. Саме тому компанія ADAMA прагне захистити своїх клієнтів з фінансового боку, запропонувавши три програми: «Посівна», «Жнива» та «Елеватор».

Програма «Посівна» покликана захистити виробника від продажу врожаю по низьких цінах. Укладається вона як форвардний контракт в лютому-березні при закупці продукції ADAMA – при цьому фіксуються актуальні в грудні минулого року ціни на с.-г. культуру на чиказькій біржі. Якщо в кінці сезону, з жовтня по грудень, ціна на культуру зростає, у виробника є можливість переглянути ціну та зафіксувати в контракті нову, і компанія ADAMA гарантовано його виконає.

Програма «Жнива» надає аграрію можливість реалізувати продукції з додатковим прибутком: +200 грн/т на пшеницю, +300 грн/т на фуражну кукурудзу, +600 грн/т на сою та культури олійної групи. Це є зручним інструментом, оскільки на додаткові кошти аграрій отримує якісні препарати виробництва ADAMA.

Програма «Елеватор» буде вперше запущена восени 2017 року. Її суть полягає в наступному: товаровиробник після збирання врожаю, щоб скоротити витрати на зберігання продукції, продає її компанії ADAMA за ринковою ціною. Але якщо біржова ціна зросте до 15 лютого наступного року, у аграрія є можливість переглянути ціну та зафіксувати нову, отримавши таким чином бонус – передоплату наступної закупівлі препаратів ADAMA або погашення попередньої заборгованості.

Тарас Бойко, головний агроном ФГ «Західний Буг» (Волинська обл.): «Наше господарство має довгу історію співпраці з компанією ADAMA, більше 10 років. Використовуємо багато їх препаратів: протруйники, фунгіциди, гербіциди – дуже задоволені результатом. Будемо цього року випробовувати новинки».

Іван Мірило, головний агроном ТзОВ «Агрокультура Мостиська»: «В обробітку маємо 10500 га. Ми задоволені продукцією компанії ADAMA, на кожній культурі ми використовуємо 1-2 їх препарати. Особливо сподобався гербіцид Рейсер®. Новинки, які вийшли в 2016 році, ми всі встигли застосувати, нарікань немає. В цьому сезоні будемо значно збільшувати посіви сої, тому цікаво сьогодні було почути про особливості роботи з нею».

Тетяна Бєлінська