Україна підтримуватиме локальне виробництво техніки

180

Україна буде всесторонньо підтримувати розвиток локального виробництва сільськогосподарської техніки. Про це зазначив Міністр агарної політики та продовольства України Т.Кутовий. Про це він заявив на конференції «Стійке зростання – фактори успіху та стратегічні варіанти для сільгоспмашино-будівного сектору України», яка відбувалася у рамках Глобального форуму з продовольства 2017 у Берліні: «Зараз Україна являє собою перспективний майданчик для сільськогосподарського машинобудування. Тому закликаю міжнародних виробників техніки та інвесторів розширювати та переносити своє виробництво в Україну. Адже для цього у нас є усі умови – зручні технічні території, підготовлені інженери та фахівці, стабільний попит на продукцію цього сегменту».

Зокрема Міністр повідомив, що у 2016 році аграрними товаровиробниками України придбано близько 8,5 тис. од. техніки на суму майже 9 млрд гривень.

Він також звернув увагу присутніх на необхідності розширення переліку малої техніки для фермерів, які з року в рік збільшують попит на машини та приладдя для сільського господарства.

Для підтримки цієї галузі за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» у 2017 році передбачено 550 млн грн на технічне переоснащення АПК, підвищення купівельної спроможності сільськогосподарських товаровиробників шляхом здешевлення складної сільськогосподарської техніки, компенсації кредитних ставок банків залучених на придбання технічних засобів.