Українська свинина: промислове виробництво зменшилося на 1,6%

244

За результатами минулого року, реалізація свиней на забій сільськогосподарськими підприємствами «просіла» до рівня 540,2 тис. т живою вагою. Про скорочення цього показника на 1,6%, порівняно з 2015-м повідомляє Аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані ДССУ.

Варто зауважити, що менш активно ніж торік реалізували свинопоголів’я на забій половина регіонів України, тоді як пожвавлена забійна активність відзначалася у Вінницькій, Волинській, Львівській та Чернігівській областях. Дещо підвищилися обсяги забою і на Полтавщині та Хмельниччині. Хоча Вінниччина досить помітно збільшила обсяги реалізації на забій (+17%), протягом аналізованого періоду промислові свиноферми отримали менший приріст живої маси тварин ніж реалізували на забій. Подібне перевищення обсягів забою над обсягами вирощеної свинини спостерігається ще у чотирьох областях — Житомирській, Сумській, Тернопільській та Харківській. Це вказує на деяке згортання промислового свинарства, що підтверджує скорочення чисельності поголів’я у сільськогосподарських підприємствах згаданих регіонів.

Загалом по країні, обсяги забою складають 93,8% з отриманого за 2016-й приросту живою маси свиней у промисловому секторі проти 94% позаторік. Зменшення цього показника є позитивною ознакою розвитку галузі.