Чи будуть вагони для перевезення зерна у 2017 році?

238

Останні роки показали, що врожай зернових в Україні тримає чітку тенденцію до зростання. Сьогодні аграрії вже можуть розраховувати на стабільні 60-70 млн тонн зерна. Це зумовлює необхідність забезпечення трейдерів логістичною інфраструктурою, особливо, в умовах збільшення експортних поставок. Зрозуміло, що основний акцент у цьому буде відігравати можливості «Укрзалізниці». І з цим власне виникатимуть проблеми.

Посилаючись на головного радника з юридичних питань і зв’язків з державними органами компанії «Бунге Україна» і експерта комітету з питань агропромислового комплексу Американської торгової палати в Україні Ольгу Копійку, про це повідомили agrocountry.com. За її словами, головна проблема полягає, перш за все, в тому, що В Україні логістика дорожче, ніж в країнах ЄС і США. Якщо говорити про зернову логістику, то вона у Франції та Німеччині на 30-40% дешевше, ніж в нашій країні. Ольга Копійка вважає, що «Укрзалізниці» необхідно інвестувати в рухомий склад, ремонт локомотивів.

Однак, як заявив заступник начальника філії «Центр транспортної логістики» «Укрзалізниці» Андрій Мірошніков, купувати нові вагони-зерновози в цьому році Укрзалізниця не планує. Оновиться лише парк універсального рухомого складу – напіввагони і криті вагони. Зокрема, він наголосив: «Сьогодні ми маємо всього, включаючи неробочі, 11,5 тис. вагонів-зерновозів. Близько у 800 вагонів в цьому році  вийшов термін експлуатації. Далі їх використовувати буде вже неможливо. Подальше збільшення обсягів перевезень зерна в УЗ планують за рахунок  скорочення часу на завантаження і вивантаження. Інших резервів у Укрзалізниці не буде. Ще один напрямок – якщо власники вантажів почнуть купувати свій рухомий склад і заповнювати цей дефіцит вагонів, який існує на ринку».