«Майстерня Аграрія» об’єднує партнерів компанії «Сингента»

303

Компанія «Сингента» відкрила низку заходів 2017 року вже відомим в Україні проектом «Майстерня Аграрія». Наша редакція відвідала конференцію в м. Тернопіль, який 7 лютого зібрав агровиробників зі всього Західного регіону. 2017 рік буде особливим для партнерів компанії. Всі робочі відділи «Сингенти» підвели підсумки та проаналізували співвідношення можливостей аграріїв та зовнішніх умов, які супроводжують вирощування культур та збут врожаю. Тепер можливостей у сільгоспвиробників буде набагато більше, а залежності від зовнішніх умов – менше, адже компанія «Сингента» пропонує оновлений комплекс технологій, призваний вирішити всі потреби виробника.

Проекти та плани компанії «Сингента»

Гебхард Рогенхоферд, генеральний директор «Сингента» в Україні поділився тим, як виникла ідея проекту «Майстерня Аграрія»:

«В определенный момент мы поняли, что компании необходим новый нестандартный формат мероприятия. Так, при совместной работе отдела маркетинга и отдела продаж родилась идея о проекте «Майстерня Аграрія». Он ценен в первую очередь комплексным подходом к деятельности агрария, то есть мы, кроме информации о качественной продукции компании Syngenta, даем знания фактически обо всех агрономических факторах успешного выращивания с.-г. культур, а именно: аспектах правильного севооборота, обработки почвы, сроках посева и сбора урожая, технологиях качественного нанесения ЗЗР и т.д. Проект показал себя очень успешно, за два года его существования количество наших партнеров существенно возросло. Аграрии используют технологии компании «Сингента» и видят положительный результат. И это, разумеется, способствует развитию нашего бизнеса: если сравнивать обороты нашей компании в 2001 году и в 2016, то они возросли в 36 раз! Также существенно выросла наша команда, как в количестве, так и в качестве работы. На сегодняшний день наш коллектив в Украине состоит из 350 человек, а начинали деятельность  24. Значит, мы все делаем правильно.

Руководство Syngenta полагает, что в Украине очень большой потенциал развития сельского хозяйства, это страна, которая может кормить мир. Глобальный рост населения планеты требует, соответственно, и роста производства продуктов питания, а для этого необходимо интенсифицировать отрасль, повышать урожайность.

Для того, чтобы наши партнеры могли эффективно изучать технологии компании «Сингента» по обработке семян,  мы открыли в Днепропетровске институт Seedcare, работа которого уже презентовалась в частности на проекте «Майстерня Аграрія». Кроме того, в 2016 году мы в Днепропетровске начали строительство института селекции, который будет открыт в марте 2017 года. На протяжении всей истории своего существования компания  «Сингента» вкладывает большие инвестиции в различные обучающие проекты для аграриев.

Кроме названных проектов, основной деятельностью Syngenta продолжает оставаться работа в области в инновационной селекции и разработка эффективных препаратов по защите растений. В частности отмечу, что кроме гибридного ячменя технологии Hyvido, мы планируем через несколько лет также продавать гибриды пшеницы, которые сейчас на стадии разработки – это перспективное направление, поскольку технология позволяет существенно повысить урожай культуры».

«Задача компанії «Сингента» вирішити якомога більше потреб агровиробника»

Сергій Бут, керівник відділу маркетингу польових культур нагадав, що «Майстерня Аграрія» – це широкомасштабний проект, який включає в себе декілька секторів роботи.

«Наразі ми проводимо серію зимових конференцій, на яких ділимося з аграріями результатами роботи з наукових та виробничих досліджень, а також новинками продукції Syngenta. Але презентації на екрані аграрію не достатньо для справжнього втілення знань у практику, це тільки підготовка. Саме тому у нас існує декілька агроцентрів в різних регіонах України, де наші партнери в польових умовах дізнаються про рішення актуальних проблем с.-г. виробництва. До того, ж на супроводженні вирощування культур наша діяльність не  закінчується, і на проекті «Майстерня Аграрія» ми також презентуємо роботу відділу «Фінансові рішення». Задача компанії «Сингента» – вирішити якомога більше потреб агровиробників».

Очевидно, що в кожному регіоні України своя специфіка ґрунтово-кліматичних умов, з якої виходить і специфіка агрономічних підходів. Тому заходи «Майстерня Аграрія» не є однаковими для всіх. Західний регіон є в цьому контексті дуже цікавим: тут від області до області місцевість та клімат кардинально змінюються; близькість до гір, наявність лісів або межування з південним регіоном вносять свої корективи.

Сергій Бут поділився планами роботи компанії «Сингента» на Західній Україні у 2017 році. Вони стосуються зокрема такої культури як кукурудза, потенціал якої в цьому регіоні розкривається дедалі більше. Але й посуха тут стає з кожним роком все більш жорсткішою. Тому «Сингента» буде активно пропонувати аграріям посухостійкі гібриди нової технології Артезіан, а також ефективні препарати захисту кукурудзи, зокрема Елюміс.

Валерій Голиняк, директор Західного бізнес-регіону компанії «Сингента» продовжує тему: «Ми проаналізували складні умови 2016 року і не розраховуємо, що у 2017 буде легше. Тепер «Сингента» впроваджує нову стратегію, яка допоможе товаровиробникам справлятись з існуючими зовнішніми проблемами, зокрема викликами природи. На сьогоднішній день на Західній Україні важливим є використання ґрунтових гербіцидів, адже наразі рівень вологи цілком достатній, і ця категорія препаратів буде ефективною. Крім того, суттєво актуалізувалась в цьому році увага на таку культуру як соняшник. На багатьох господарствах є недобрий стан посівів озимого ріпаку, будуть відбуватись пересіви – саме на соняшник. Ми пропонуємо широке портфоліо високоврожайних стресостійких гібридів цієї культури, серед яких відзначу наступні: Естрада, НК Неома, НК Конді, НК Долбі – це перевірені гібриди, які дають прекрасні результати на Західній Україні. І якщо раніше в нашому регіоні був обмежений перелік оптимальних за строками висіву гібридів, то сьогодні він значно розширився. Можна сіяти ранні, середньоранні, які без проблем збираються у вересні-жовтні з вологістю 9%.

Крім того, озимина буде пересіватись і на кукурудзу – ця культура також буде у центрі уваги у 2017 році. Відзначу такі наші високопродуктивні гібриди як НК Кобальт, СИ Феномен, СИ Новатоп та інші, які показали хороші результати врожайності в нашому регіоні у 2015-2016 роках. І звісно, буде висвітлюватись комплекс захисту: гербіциди Елюміс, Примекстра TZ Голд, фунгіциди Амістар Екстра, Тілт Турбо – це ті препарати, які довели свою ефективність і користуються великим попитом на Західній Україні».

Конференція «Майстерня Аграрія» була розділена на два блоки: «Олійні та зернові культури» і «Кукурудза». В рамках кожного з них наукові спеціалісти компанії «Сингента» висвітлювали найактуальніші аспекти успішного вирощування культур. Вони складаються з планування правильної сівозміни, якісного обробітку ґрунту, ретельного підбору та підготовки насіннєвого матеріалу, дотримання ефективної системи догляду та захисту посівів.

Соняшник – одна з найважливіших і прибуткових культур

Як ми вже зазначили, збільшення посівів соняшнику, зокрема на Західній Україні,  набирає все більші оберти. Однак щорічне їх нарощування, недотримання принципів сівозміни (посів соняшнику після соняшнику), наявність і накопичення на полях рослинних решток, засміченість посівів бур’янами, які резервують збудників хвороб, призвели до критичної ситуації з хворобами соняшнику. І це попри інші фактори, які можуть суттєво знижувати врожайність соняшнику: несприятлива температура, опади, посуха, неправильний обробіток ґрунту тощо. Геннадій Малина, кандидат с.г. наук, менеджер з розвитку олійних культур ТОВ «Сингента Україна», зауважив, що саме тому захист посівів соняшнику – важливий елемент у технології його вирощування. Основними хворобами соняшнику в західному регіонами є несправжня борошниста роса (периноспороз), біла гниль (склеротиніоз), сіра гниль, фомоз, фомопсис, іржа – і боротись з ними далеко не завжди просто, особливо вже при їх активному розвитку. Втім, компанія «Сингента» підготувала потужні системи захисту соняшнику. Відзначимо зокрема такий потужний фунгіцид як Амістар® Екстра.

Амістар® Екстра містить дві діючі речовини: 80 г/л ципроконазолу та 200 г/л азоксистробіну, які забезпечують надійний захист від збудників хвороб із різних класів і родів. Перевага фунгіциду Амістар™ Екстра – те, що азоксистробін має профілактичну (превентивну) дію й не дає інфекції поширюватися від уражених рослин на здорові протягом тривалого часу. Тобто він стримує розвиток хвороб на господарсько-невідчутному рівні навіть за сприятливих умов для розвитку хвороби. Після обприскування посівів соняшнику препаратом Амістар™ Екстра рослини краще переносять стресові умови й посуху, що зумовлено специфічною дією на ферментний комплекс рослинної клітини. Також він проявляє позитивний фізіологічний ефект на соняшнику, що додатково збільшує урожайність на 9–12%. Усе це разом веде до головної мети сільгоспвиробника – отримати високий урожай відмінної якості. До речі, Амістар™ Екстра чудово діє не тільки на соняшнику, але й на всіх олійних та зернових культурах.

Протруювання насіння забезпечує стабільний врожай за будь-яких умов

Світлана Чоні, канд. с/г наук, технічний партнер з підтримки і розвитку фунгіцидів, протруйників насіння зернових культур ТОВ «Сингента», розповіла учасникам конференції про симптоми збудників різних хвороб на зернових та олійних культурах. Невтішними є прогнози щодо снігової плісняви: вона буде активно розповсюджуватись в Україні, а діагностувати її можна тільки рано навесні, коли заходи усунення вже не є простими. Світлана Чоні підкреслила: з хворобами слід працювати на упередження. І не тільки якісні фунгіциди є інструментом боротьби з цією проблемою. Протруювання насіння – це дуже важливий агрономічний захід, який попереджує  весняні хвороби молодих рослин та забезпечує їх надійний старт. Компанія «Сингента» має широке портфоліо протруйників для різних культур. Наразі актуальною є розмова про стан посівів озимих зернових, який є досить слабим в західному регіоні. Тому для планування майбутнього якісного врожаю озимих презентуємо аграріям новинку від компанії «Сингента» – протруйник, який буде в продажу з осені 2017 року – Вайбранс™ Інтеграл.

Вайбранс™ Інтеграл містить 25 г/л седоксану, 25 г/л флудиоксонілу, 10 г/л тебуконазолу та 175 г/л тіаметоксаму. Працює на озимих пшениці та ячмені. Ефективно діє проти сажкових хвороб, ризоктоніозу, гельмінтоспоріозів, септоріозу та різних кореневих гнилей. Має низку переваг:

  • Стимулює розвиток кореневої системи
  • Тривалий посилений захист проти фузаріозної, офіобольозної,
    ризоктоніозної кореневих і прикореневих гнилей
  • Готова до використання інсекто-фунгіцидна суміш
  • Можливість застосовувати після будь-якого попередника
  • Формула М у складі протруйника забезпечує краще утримання препарату
    на насінні та ідеальну якість протруювання.

Також в контексті теми захисту кукурудзи, зокрема від шкідників, слід відзначити й аспект її протруювання. Компанія «Сингента» пропонує аграріям інсектицидний протруйник Форс® Зеа для кукурудзи, який довів свою високоефективність на численних дослідних та товарних посівах. Препарат відмінно діє проти комплексу ґрунтових шкідників – ще до безпосереднього їх контакту з обробленими рослинами. Завдяки утворенню газової фази запобігає навіть дрібним пошкодженням ґрунтовими шкідниками (на відміну від суто системних фунгіцидів), що надалі унеможливлює розвиток вторинних інфекцій. Форс® Зеа чудово контролює шкідників сходів на ранніх етапах розвитку кукурудзи: попелиць, блішок, чорнишів, шведських мух та західного кукурудзяного жука. Істотно зменшує пошкодженість птахами.

Кукурудза Артезіан™ – фактор стабільного успіху

На сьогоднішній день вже існує повноцінна система технологій вирощування кукурудзи, яку багато хто з аграріїв вважає найбільш рентабельною культурою. Питання складається в тому, як правильно їх втілити на практиці. Для цього потрібно дотримуватись правил і рекомендацій авторитетних спеціалістів, поєднувати їх з власним досвідом та не відставати від інноваційних розробок в області агрономії. На конференції «Майстерня Аграрія» компанія «Сингента» детально висвітлила слабкі та сильні місця цієї культури, а також представила широке портфоліо насіння кукурудзи та захисту для неї. Звернемо увагу на елітну генетику Артезіан™.

Технологія кукурудзи Артезіан™ має довгу історію численних лабораторних досліджень та польових випробовувань. Селекціонери компанії Syngenta зійшлися на думці, що для досягнення успішного результату необхідне глибоке розуміння того, як стресові умови через недостатнє зволоження впливають на кукурудзу на рівні генів. Результатом дослідження цього складного питання стало у підсумку створення гібридів, які відрізняються елітною генетикою із підвищеним рівнем ефективності використання вологи і, таким чином, демонструють стабільно високу врожайність. Тому непередбачувані погодні умови більше не є приводом для відмови від вирощування кукурудзи. Гібриди Артезіан™ запрограмовані на максимальне розкриття генетичного потенціалу врожайності в будь-яких умовах. На сьогоднішній день гібрид кукурудзи цієї технології, який зареєстрований в Україні – це новітній СИ Феномен ФАО 220, з потенціалом врожайності 13 т/га.

Цей гібрид, окрім безумовно високого рівня посухостійкості, також характеризується швидкою віддачею вологи зерном під час дозрівання. Середня його вологість по всіх демо – нижче 12%. Має об’ємний багаторядний качан та тонкий стрижень, зерно зубоподібного типу. Але попри те, що СИ Феномен гібрид зубовидний, віддає вологу за принципом кременистого, тобто вже в першій декаді вересня він стоїть сухий, що дає можливість після нього встигнути посіяти озиму пшеницю. Оптимальна густота його посіву для даного регіону – 75-77 тис. насінин/га. Рослини типу Stay Green забезпечують високу якість корму для тварин. Вміст у зерні крохмалю – 72-74%. СИ Феномен є толерантним до стеблових і кореневих гнилей, пухирчастої сажки.

Бренд Hyvido™ – інноваційна технологія вирощування озимого ячменю

«Сингента» першою серед насіннєвих компаній у світі запустила комерційне виробництво гібридів озимого ячменю, рекомендувавши спеціально розроблену технологію під брендом Hyvido™. Гібридне насіння в цьому ячмені за рахунок унікального поєднання батьківських ліній дозволяє досягти гетерозисного ефекту і, як наслідок, вищих, ніж у звичайних сортів, урожаїв. Гібриди озимого ячменю мають високу кліматичну адаптивність та відмінні кормові якості товарного зерна. Ще одна родзинка технології полягає у особливостях вирощування цих гібридів: вдвічі нижча норма висіву, ранні терміни посіву і збирання, оптимізація доз мінерального живлення та захист посівів від хвороб і шкідників за рахунок спеціально підібраної системи використання ЗЗР.

Компанія «Сингента» за зазначеною технологією має наразі в портфоліо два гібриди озимого ячменю високо інтенсивного типу. Перший, Галатіон, має потенційну врожайність 10-11 т/га. Підвищена зимостійкість і пластичність до умов вирощування, стійкість до вилягання, толерантність до збудників хвороб – це ключові властивості цього гібриду. Потенціал кущення 6-8 стебел. Аналогічні характеристики має і другий гібрид ячменю Хоббіт, але він ще й володіє покращеними кормовими властивостями.

Відгуки учасників конференції «Майстерня Аграрія»

Богдан Тимофійчук, керівник ПП «Богда і К» (Снятинський район, Івано-Франківщина): «Співпрацємо з компанією «Сингента» з 2008 року, і за цей час розвинули плідне партнерство. Активно використовуємо посівний матеріал різних культур. Зокрема 70% насіння соняшнику, який ми сіємо – це саме Syngenta. НК Долбі, НК Бріо, НК Рокі – вони показують хорошу стійкість до хвороб та шкідників і високу врожайність.  Будемо пробувати в цьому році високоолеїнові гібриди. Дуже задоволені й кукурудзою «Сингенти». Наприклад, в цьому році сіяли НК Термо, зібрали врожай 112 т/га. Також успішно використовуємо технології захисту цієї компанії. Відзначу зокрема ґрунтовий гербіцид Примекстра® Голд. З нетерпінням чекаємо випробовування їх новинок. Фахівці «Сингенти» працюють дуже швидко та гнучко, відгукуються на будь-які запити та проблеми, дають обґрунтовані з наукової точки зору поради».

Микола Коваленко, агроном ПОСП імені Шевченка (Горохівський район, Волинська обл.): «Вже три роки ми активно використовуємо засоби захисту рослин компанії «Сингента», найбільше – фунгіцидною групою на колосових культурах. Також інсектициди – в цьому році вперше Енжіо® використали на горосі, дуже добре себе показав. Будемо пробувати його на пшениці та ячмені. Також задоволені і насінням «Сингенти», будемо збільшувати його частку в наших посівах».

Анатолій Козак, заступник директора по рослинництву ТОВ «Агро-Юг» (Волочиський район, Хмельниччина): «В цьому господарстві я працюю нещодавно, але з продукцією компанії «Сингента» знайомий вже давно. Засоби захисту рослин – якісні, серйозного рівня. Дуже хороші результати показує ґрунтовий гербіцид Примекстра TZ Голд. Тепер у мене в планах активне використання насіння Syngenta: соняшнику, кукурудзи. Дуже подобаються заходи «Майстерня Аграрія», адже я завжди цікавлюсь новинками компанії. Сьогодні особливо зацікавила технології кукурудзи Артезіан, будемо впроваджувати, адже зараз робимо акцент на цій культурі і хочемо вийти на максимальний врожай».

Тетяна Бєлінська