Роль гуматів у розкритті генетичного потенціалу рослин

201

На початку грудня у столичному готелі “Братислава” відбулася науково-практична конференція на тему «Антистресова та стимулююча дія гуматів компанії Humintech GmbH та їх використання в рослинництві». У конференції взяли участь представники компаній-партнерів ТОВ “Агротехносоюз”, які працюють по всій території України. Відбувалася конференція у вигляді семінару-дискусії, де кожен міг висловити свою думку та поставити свої запитання.

Відкрила конференцію Валентина Охрімчук, директор ТОВ “АГРОТЕХНОСОЮЗ”, що є ексклюзивним імпортером продукції німецької компанії HUMINTECH GmbH. Всіх гостей було запрошено до продуктивного діалогу.

Детально висвітлив проблеми, які заважають аграріям отримувати високі врожаї Дмитро Козаренко, заступник директора з розвитку продукту компанії “АГРОТЕХНОСОЮЗ”.

Дмитро Козаренко наголосив, що стрес – це ключова причина недобору врожаю. Рослини не можуть реалізувати свій генетичний потенціал: 3-5% врожаю втрачається  через гербіцидні стреси, 10-20% забирають погані кліматичні умови, 5-15% – хвороби та шкідники, 30-50% врожаю недобираємо через засуху і 10-55% через порушення живлення.

На відео спеціаліст продемонстрував позитивну дію німецьких гуматовмісних препаратів на швидкість проростання насіння за холодових стресів. Також показано, що при використанні гуматів, покращувався розвиток кореневої системи рослин та швидкість проростання насіння.

Кожну проблему фахівці компанії “Агротехносоюз” досліджують на практиці. Разом з агрономами агропідприємств вони проводять досліди на полях і порівнюють результати. Отримані результати польових дослідів з різних регіонів та кліматичних зон України на конференції представив агроном-дослідник компанії «Агротехносоюз» Богдан Аврамчук.

За результатами досліджень видно, що там де застосовували гумати відбулося зростання врожаю на 8-12% і більше, при невеликих додаткових затратах.

Ще одну перевагу гуматів, а саме високу якість, показали на конференції експериментальним шляхом. Лаборанти компанії “Агротехносоюз” взяли торф’яний гумат та препарат компанії Humintech GmbH «Гуміфілд ВР-18», розчинили обидва у воді, пропустили через фільтр, який застосовують у розприскувачах. Результат: препарат «Гуміфілд ВР-18» повністю розчинився у воді, а торф’яний препарат у великій кількості залишився на фільтрі. Це призводить до простоїв обприскувача. Погана розчинність спричиняє і низьку активність діючої речовини.

Після обговорення результатів, питань та відповідей від учасників конференції Валентина Охрімчук, директор компанії «Агротехносоюз», нагородила партнерів золотими та срібними сертифікатами за ефективну роботу та співпрацю.

 

Коментарі партнерів:

Олег Влаєв, торгова фірма «Агріском», Одеська область:

“Ми досить довго співпрацюємо з ТОВ “Агротехносоюз” та продаємо їхню продукцію, яка добре зарекомендувала себе на ринку. Ті хто нею користуються вже змогли самі переконатися у якості та ефективності, у тому, що препарати допомагають принести більше врожайності та прибутку аграріям. Наш регіон, південний, найбільше страждає від градобою, засухи, спеки. Саме тому ми не обходимося без гуматів. Вони набагато підвищують потенціал рослини та покращують якість врожаю”.

Дмитро Кістра, директор Вінницької філії компанії «Сервіс-Агромаркет»:

“Найкращий препарат компанії “Агротехносоюз” – це «Гуміфілд Форте Аміно», він дуже гарно знімає з рослини стрес, зокрема, коли рослина вже припалена від гербіцидної обробки. При недостатності живлення рослин, коли зменшувалася кількість внесення основних добрив, гуматовмісні препарати допомогли підняти рослини і поліпшити їх стан у період вегетації. Якщо обробити препаратом «Гуміфілд» тричі – врожайність підвищується максимально”.

Валерій Шпур, менеджер компанії “Спектр Агро”, Волинська область:

“Продукцію “Агротехносоюз” ми продаємо понад 3 роки, у нас на ринок вона зайшла досить успішно, особливо це стосується препаратів  «Гуміфілд» та «Фульвітал». Ми розповсюдили їх по господарствах області, вони їх спробували, отримали гарні результати і тепер постійно користуються. У нашому регіоні часто бувають заморозки і спека, і цими продуктами ми поправляємо ситуацію у господарствах,  поліпшуємо ситуацію для рослин і виводимо їх на гарні показними врожайності”.

Олександр Григорук, компанія «Вітагро», Львівська область:

“Цього року у нас основною проблемою була посуха, відсутність води. Ґрунтові води пішли нижче ніж на 1,2 метри, рослинам було важко дістати воду і відповідно кореневу систему потрібно було забезпечити водою і поживними речовинами. Добре, що існують такі німецькі препарати від «Агротехносоюз», так як можна допомогти рослині отримати все необхідне для розкриття свого потенціалу, а аграріям отримати більші врожаї за менші гроші.  Як ми це робимо? Починаємо з протруювання насіння, а надалі відштовхуємось від ситуації, яка складається у певні періоди вегетації, продовжуємо супроводжувати рослину аж до кінцевого результату – до врожаю”.

Катерина Сокольнікова, журналіст