Точне обприскування – революція в системі захисту  рослин

197

Нова технологія розпилювання, згідно якої крапля стріляє з неймовірною точністю, могла б скоротити використання сільськогосподарських хімікатів більш ніж на 99 відсотків, за словами розробників. Технологія має потенціал, щоб не лише врятувати фермерам  гроші, але і допоможе захистити навколишнє середовище, різко знижуючи кількість хімічних речовин, які застосовуються.

Система використовує передові алгоритми комп’ютерного огляду, які можуть диференціюватися між здоровими і ураженими урожаями, а потім застосовують краплю тільки до рослин, які потребують захисту.

Ця цільова технологія дозування має потенціал, щоб значно зменшити кількість пестицидів та гербіцидів, які ми застосовуємо для культур сьогодні, потенційно аж до 99 відсотків. Це робиться вибірково, маючи на меті тільки бур’яни і зараження в цілому полі, і таким чином, на здорових рослинах та ґрунті пестициди не використовуються. Через це ми можемо масово знизити витрати і вплив на навколишнє середовище” – зазначив Найл Моттрам, керівник відділу розробки агропродовольчої продукції Cambridge Consultants.

Моттрам говорить, що врешті-решт, версія пристрою може бути встановлена на  транспортних засобах ферми, з декількома соплами зйомки для цільових крапель, коли він  проїжджає  через ціле поле культур.

Для того, щоб продемонструвати свій потенціал, одна система сопла змонтована над конвеєрною стрічкою.  Карти з зображеннями зеленого “здорового” листя  залишаються  на одній стороні, а “хворі” помаранчеві листя на іншій стороні, відкидаються у випадковому порядку на конвеєрну стрічку, з лазерним наведенням сопло регулює постріл краплі на помаранчеві листя, ігноруючи при цьому зелене листя.

Система використовує в основному легко-доступне апаратне забезпечення, в тому числі камери Playstation і розливну технологію з струменевих принтерів, але Моттрам каже, що їх програмування дає їй точність попадання об’єкта при переміщенні.

“Бути в змозі уразити рухому ціль є складним завданням. Так що будучи в змозі відрізнити листя згідно  кольору і форми, а потім бути вичислити, наскільки швидко ви рухаєтеся, а також в певний момент визначитися, в яку вразити ціль – це вимагає знань досить складних алгоритмів” – прокоментував Моттрам.

Камера рухається вперед на рослини і використовує форму, розмір та колір, щоб визначити цілі. Вони відслідковуються в міру наближення транспортного засобу, а потім ретранслюються дозуючій системі, яка спрямовує сопло.  Капля подорожує по п’ять метрів в секунду, і займає одну десяту секунди, щоб потрапити в ціль.  У Cambridge Consultants кажуть, що система може успішно вразити невеликі цілі з висоти 50 см, навіть коли транспортний засіб ферми рухається зі швидкістю понад 40 км/год.

Орієнтація на конкретні листя або шкідників значно знижує дози хімічних речовин, і стоки в навколишнє середовище практично усунуті.  Це може виявитися особливо ефективним при високій доданій вартості культур.

Ця технологія не буде придатна для всіх культур. Насправді на ділянці, де є дуже висока щільність шкідників, буде, ймовірно, більш доцільно використовувати існуючі традиційні технології обприскування. Але там, де у вас є висока вартість врожаю, наприклад, полуниці, і вам потрібно дуже вибірково обривати бур’яни або нейтралізувати зараження, ця технологія дуже вигідна в застосуванні“.

В даний час популярний клас пестицидів, відомих як neonics, продаються агрохімічними компаніями, щоб підвищити врожайність основних сільськогосподарських культур, але також широко застосовуються на однорічні і багаторічні рослини, які використовуються для газонів і садів.  За останні кілька років  з’явилися докази, які пов’язують використання цих пестицидів до повсюдної загибелі  медоносних бджіл,  необхідних для запилення культур.  Є також побоювання, що інсектициди наносять шкоду  і іншим запилювачам.

Зміни в законах, які регулюють використання цих хімічних речовин, означають, що фермерам незабаром доведеться переключитися на використання природних інсектицидів,  відомих як «біопрепарати».  Хоча це набагато дорожче, Моттрам каже, що їх цілеспрямована система розпилення може бути хорошим рішенням у оптимізації фінансових витрат.

Ця технологія відкриває наступне покоління агрохімічних речовин, які будуть широко використовуватися в майбутньому. Так, багато існуючих хімічних речовин, можливо, підходить до тої межи, коли вони будуть заборонені. Наступне покоління,  як правило, називають”біопрепаратами”, які є  набагато дорожчими за  хімічні речовини, що використовуються в даний час. Однак ця нова технологія обприскування може бути сприятливою  для них і  більш екологічно чистою, і також ефективно зробить ту ж роботу, яку багато шкідливих хімічних речовин роблять сьогодні” – підсумував Моттрам.

Джерело: http://www.reuters.com