Топ-10 кардинальних бюджетних змін 2017 для агросектору

204

Як відомо, у грудні 2016 року Верховна Рада прийняла головний фінансовий документ країни. Також трохи раніше в парламенті було проголосовані ряд правок до Податкового кодексу. Ці рішення законотворців значною мірою змінять життя аграріїв у 2017 році. Представляємо ТОП-10 змін у бюджетній та податковій політиці, про які повідомив портал agrocountry.com:

1. Закріплення обсягів підтримки агросектора на законодавчому рівні. Згідно із законопроектом №5131, державна підтримка аграріїв повинна бути не менше 1% аграрного ВВП. Ця формула повинна працювати протягом 5 років. Згідно з оцінками Мінагропроду, у 2017 році державна підтримка аграріїв повинна скласти 5,5 млрд. грн. На придбання вітчизняної техніки і обладнання повинно використовуватися не менше 10% цієї держпідтримки в 2017 році, 15% – в 2018 році, 20% – в 2019-2021 роках.

2. Скасування пільгового режиму сплати ПДВ для аграріїв. З 2017 року запроваджується новий механізм державної підтримки сільгоспвиробників, проте претендувати на держдопомогу зможуть не всі аграрні підприємства. Під виплату дотацій підпадають компанії, які спеціалізуються на вирощуванні та розведенні: овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів (в тому числі картоплі); грибів і трюфелів; цукрових буряків; винограду для виробництва вина і винограду столових сортів на виноградниках; фруктів і ягід; великої рогатої худоби молочних порід; великої рогатої худоби і буйволів для отримання м’яса; коней, ослів, овець; свиней; домашньої птиці, страусів; отриманні шкур хутрових сільськогосподарських тварин, шкіри плазунів і птахів в результаті діяльності з їх розведення на фермах; черв’яків, равликів, молюсків; бджіл і отриманні меду і воску.

3. Встановлення автоматичного механізму виплати держдотацій. На держдотації має бути направлено 4 млрд. грн, з яких держдопомогу птахівникам не повинна перевищувати 2 млрд. грн. Виплата дотації повинні здійснюватися в автоматичному режимі на основі даних податкової звітності. передбачається: заміна спецдекларацією додатком до загальної податкової декларації; розподіл коштів помісячно пропорційно до сум.

4. Відновлення держпідтримки розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників.

5. Затвердження нової держпрограми підтримки сільгоспвиробників, які обробляють до 500 га. Держдопомогу буде виділятися на 1 га.

6. Створення єдиного реєстру заявок на відшкодування ПДВ при експорті. Згідно із законопроектом №5368, вводиться єдиний реєстр заявок на відшкодування ПДВ при експорті замість двох. Крім того, відшкодування ПДВ казначейством буде здійснюватися виключно на підставі даних Єдиного публічного реєстру заявок. «Висновки» УКРІНФОРМ будуть скасовані.

7. Підвищення єдиного податку для сільгоспвиробників (єдиний податок 4-ї групи). Як відзначають експерти Всеукраїнської аграрного ради, ставка єдиного податку 4-ї групи підвищується на 17%, що, наприклад, у випадку з ріллею означає її збільшення з 0,81% до 0,95% нормативної грошової оцінки землі.

8. Підвищення мінімальної ставки податку на землю. При розрахунку бази оподаткування єдиним податком 4-ї групи індекс споживчих цін в 2015 р приймається рівним 100%, а мінімальна ставка податку на землю встановлюється на рівні 0,3%.

9. Скасування обов’язкової державної реєстрації договорів оренди. Згідно із законопроектом №5132, скасовано вимогу щодо обов’язкової наявності держреєстрації договорів оренди у випадках сплати єдиного податку для с/г виробників.

10. Уніфікація правил нарахування та сплати єдиного податку для тепличних комплексів. Згідно із законопроектом №5132, з наступного року новою базою оподаткування стає площа землі, яка знаходиться в умовах закритого ґрунту, а не загальна площа оброблюваних земель. Також відмінено критерій спеціалізації для тепличних господарств (66% виручки від реалізації продукції, вирощеної на закритому ґрунті).