Veles Agro: сильна позиція в роботі з ґрунтом

276

Сівалка СПМ-8: шлях вдосконалення

Національний виробник сільськогосподарської техніки Veles Agro не квапився із виведенням на ринок країни нової сівалки точного висіву СПМ-8. Розробка агрегату тривала не один рік. Протягом першого року прототип сівалки тестувався у Миколаївській області, паралельно усувалися конструктивні недоліки.

Запустивши серійне виробництво сівалки, керівництво Veles Agro поставило завдання  постійного моніторингу та супроводу сівалок у процесі експлуатації. Багато аграріїв переконалися, що застосування сучасних технологій національним виробником здатне радикально змінити якість посіву.

Після кожного сезону вдосконалень посилювалися надійність сівалки, якість висіву насіння, зручність в експлуатації, стійкість вузлів до пошкоджень та дії «людського фактору».

Сівалка точного висіву СПМ-8 призначена для пунктирного висіву каліброваного і некаліброваного насіння кукурудзи, соняшнику, сої – з одночасним внесенням сухих мінеральних добрив і коткуванням ґрунту в рядках. Комплектується дисками для посіву кукурудзи і соняшнику

Сівалки СПМ-8 оснащені системою контролю висіву і надійно контролюють посівні показники. Внесення добрив відбувається через дводисковий сошник, який можливо налаштовувати на задану глибину і відстань від посівного ложа.

Точність розподілу насіння досягається за рахунок застосування американських висівних апаратів Precision planting з вакуумною системою дозування. Висів насіння на задану глибину забезпечується дводисковим сошником з подвійними колесами-копірами, що чітко її витримують. Прикоткування посівів здійснюється v-подібними колесами з регульованим зусиллям, що дозволяють ущільнювати ґрунт біля насіння, а верхній шар залишати розрихленим.

Для роботи за технологією no-till сівалка комплектується хвилястим турбодиском, який готує ґрунт, очищуючи насіннєве ложе від пожнивних залишків.

Просапні сівалки  Veles Agro обладнуються надійними і надзвичайно точними посівними секціями, що володіють рядом незаперечних переваг:

потужна паралелограмна підвіска з литих елементів;

втулки не вимагають техобслуговування і мають надзвичайно великий термін служби;

регульована пружина тиску посівної секції забезпечує зусилля до 120 кг;

дводискові сошники діаметром 380 мм завтовшки 3 мм створюють чудову посівну борозну в будь-яких умовах;

дворядні підшипники сошників  поєднують в собі максимальний захист в несприятливих умовах з простотою обслуговування;

традиційна ланцюгова передача не вимагає щоденного обслуговування і характеризується високою надійністю.

«З вітчизняним виробником працювати набагато приємніше»

Сівалка успішно застосовується в усіх ґрунтово-кліматичних зонах, крім зон гірського землеробства.

Кілька десятків СПМ-8 були куплені вже в 2013 році, одним серед покупців сівалки стало господарство Агрофірма «Ольгопіль», яка в своєму обробітку має більше 5000 га землі. Цю розмову ми провели з головним інженером господарства Володимиром Івановичем Халусом.

– Володимире Івановичу,  чому Ви обрали просапну сівалку саме компанії Veles Agro?

– Справа в тому, що з технікою компанії Veles Agro ми знайомі не перший рік. Першим придбанням була дискова борона АГК-5,4, потім ми придбали культиватор КПГ-8,2. Агрегати показали себе з кращої сторони, тому, коли постало питання про придбання просапної сівалки, ми вирішили, що це має бути сівалка компанії Veles Agro, тим більше, характеристики сівалки нічим не відрізнялись від імпортних аналогів.

– Чи є ще у Вашому господарстві вітчизняна техніка, окрім Veles Agro?

– На сьогоднішній день ми стараємося усі технологічні процеси виконувати агрегатами імпортного виробництва, тому та техніка вітчизняного виробництва яка є, була придбана давно і практично не використовується. Звичайно, окрім техніки виробництва Veles Agro, тому що якість її обробітку ґрунту відповідає імпортним аналогам.

– Які основні переваги і недоліки Ви можете виділити у роботі з компанією Veles Agro?

– До основних переваг в роботі з компанією віднесу в першу чергу сервіс компанії, який проводиться завжди вчасно, оперативно та професійно. Ми нещодавно придбали у Veles Agro компактну дискову борону-лущильник Kronos-6. Це був перший екземпляр, тому сподівань, як і побоювань, вистачало. І от лише завдяки оперативній і професійній роботі сервісної служби, ми практично не зрозуміли, що це був перший екземпляр – так все оперативно допрацьовувалось. Саме ця борона показала таку роботу по якості обробітку, яку не міг показати жоден імпортний агрегат, тому і залишили ми під неї 900 га для обробітку, з якими вона чудово справилася.

– Які побажання чи пропозиції Ви хотіли б висловити компанії Veles Agro?

– Побажаю не зупинятися на досягнутому, йти вперед, удосконалювати та  розширювати асортимент ґрунтообробної техніки, адже з вітчизняним виробником працювати набагато приємніше.

 

ТОВ «Велес – Агро ЛТД.»

м.Одеса, Миколаївська дорога, 253

тел. +380 48 716 14 19 (20, 21)

моб.: +380 67 716 14 19

Е-mail: [email protected],

www.velesagro.com