Досвід роботи інноваційного трактора Massey Ferguson в ТзОВ «Україна Баїв»

328

В Україні працює багато успішних агровиробників, які своїми результатами роботи спонукають пишатись вітчизняною галуззю, але  треба розуміти, що вони досягли цього в умовах жорсткої конкуренції та «природного відбору», адже скільки є виробників успішних, стільки є і тих, що канули в забуття. Насправді численна низка факторів впливає на можливість отримання високих врожаїв, і одним з перших за важливістю є фактор якісного технологічного забезпечення господарства. Нещодавно редакція журналу «АгроЕліта» відвідала аграрне підприємство ТзОВ «Україна Баїв», яке обробляє землі в Луцькому районі Волинської області. Амбіційний керівник товариства, Ігор Іванович Павлович, за освітою інженер, і як ніхто розуміє, наскільки важливим в роботі фермера є використання правильних технічних ресурсів. В якості партнера Ігор Павлович обрав «Волинську Фондову Компанію», яка відома своїм широким асортиментом якісної техніки та комфортним для аграріїв комплексом сервісних послуг. Тож, в інтерв’ю керівник ТзОВ «Україна Баїв» поділився з нами принципами своєї роботи, в якій знайшла гідне місце успішна співпраця з «ВФК».

– Підприємство наше молоде, засноване у 2013 році. Земельний банк складає на сьогоднішній день 3000 га. Сіємо все, що росте на волинській землі: озимі та ярі зернові, технічні культури – цукровий буряк, сою, ріпак, горох. В цьому році будемо пробувати вирощування соняшнику. Показники врожайності у нас середні, особливо хвалитись поки що немає чим. Вихід на високий рівень не може статися одразу, потрібно вкладати багато ресурсів для розвитку. А це буває не так просто, враховуючі складні зовнішні умови: чи то кліматичні, чи економічні. Дуже турбує питання з ринком землі, аграрії по всій країні знаходяться в підвішеному стані, адже без землі вся матеріальна база немає ніякого значення. Втім, ми сподіваємось на краще, працюємо над вдосконаленням своєї матеріальної бази.

– Над чим саме працюєте в першу чергу?

– Для того, щоб збирати хороші врожаї, – а це наша головна мета – необхідно дотримуватись сучасних технологій. А це не можливо без набору сучасної якісної техніки. Коли я придбав це підприємство, тут було досить багато одиниць техніки, але вся стара, вітчизняна. Я обурився, коли побачив результати роботи з нею: витрачений час, нерви, невиконані плани. Саме тому акцентом в моїй роботі за останні два роки було повне оновлення техніки, що відбувається досить успішно. Зокрема, у вересні 2016 року придбали у «Волинської Фондової Компанії» трактор Massey Ferguson 8690. Ми його придбали в першу чергу для проведення заходів з обробітку ґрунту, в якому ми використовуємо різні технології: оранку, культивацію, глибокорозпушування.

– Які Ваші враження від MF 8690?

– Якщо коротко зазначити – це якісна і оперативна робота, зі значною економією палива. З тими тракторами, якими ми проводили оранку раніше, абсолютно порівняння немає: MF це зовсім інший рівень. Він забезпечує нормальні умови праці – механізатори не сильно втомлюються, тому можуть зробити більше операцій, якісніше. Нормально проводили з ним і нічні роботи. На такій машині можна працювати із задоволенням.

– Чому Ви зупинились саме на цій моделі?

– Я шукав модель потужністю мінімум 340 к.с. В цей сегмент попадають трактори різних брендів. Я обрав Massey Ferguson, і тому є декілька причин. По-перше, я зустрівся з представниками «Волинської Фондової Компанії», і вони надали мені цей трактор для тестування. Я попрацював ним з глибокорозпушувачем на найбільш складних рельєфах, на глибину 40-45 см. У нас взагалі горбиста місцевість. Я обрав для випробування трактора найбільш нерівні ділянки. Тай ґрунти у нас досить важкі, глинисті. Я побачив, наскільки хороша реакція в коробки передач: машина, без необхідності втручання механізатора тримала задану швидкість, крутний момент автоматично збільшувався, коли це було потрібно. Це перевага. І це значно відбивається на економії палива. Тож, я переконався в продуктивності цього трактора.

Працівники «ВФК» розповіли мені багато інформації щодо роботи моделі MF 8690 у порівнянні з і іншими, наочно демонстрували результати тестів, надали важливі рекомендації щодо роботи з ним. Механізатори пройшли курси навчання по експлуатації MF 8690, і потім навіть складали іспит. Сервісні інженери «ВФК» виїжджали в поле, допомагали з налаштуванням машини, пояснювали нюанси.

– Які у Вас подальші теми щодо розвитку технологічного напрямку на господарстві?

– Після жнив плануємо проводити важливий захід – аналіз ґрунтів на різних ділянках по всіх необхідних показниках. Я вже купляю такі розкидачі мінеральних добрив, які будуть робити внесення згідно заданих карт полів з тим чи іншим агрофоном. Також ми цього року плануємо закупити 10-15 тис. тонн дефекату та вносити на всі поля, тому що треба розкислювати ґрунти.

Для читачів цієї статті доцільно навести більш детальну інформацію про трактор Massey Ferguson 8690. Взагалі-то інноваційна лінійка MF 8600 вирізняється гарантією якості робочих показників, надійністю та економічністю. Модель 8690 має номінальну потужність 340 к.с., максимальну – 370 к.с. Цей трактор оснащений 6-циліндровим двигуном AGCO POWER (до речі, один з найекономічніших у світі!) робочим об’ємом 8,4 л з паливною системою Common Rail. Як результат – невеликі експлуатаційні розходи, низький рівень шуму та відмінні показники якості і крутного моменту – про які відгукувався керівник господарства «Україна Баїв» та й багато інших керівників господарств, які працюють з цією машиною.

Об’єм паливного баку дозволяє працювати без додаткової заправки. Трактори цієї серії славляться своєю універсальною трансмісією Dyna-VT, а тепер вона ще й оснащена функцією динамічного управління трактором (DTM), зокрема, електронна система при вмиканні автоматично регулює роботу двигуна та трансмісії. Важіль управління потужністю дозволяє легко та швидко змінювати напрям руху трактора та перемикати швидкості, без поштовхів та переривань.

Не можна не згадати інноваційну модель популяції тракторів Massey Ferguson, MF 8737, що була випущена у продаж в кінці 2016 року і з 2017-го активно стартує на полях все більшої кількості господарств  України. Чим вона особлива? Номінальна потужність складає 340 к.с. – як в старшого «брата», MF 8690. Співпадають в них й інші технічні характеристики, але інженери корпорації суттєво попрацювали над деякими технічними особливостями тракторів Massey Ferguson, реалізувавши в новій серії 8737 певні вдосконалення.

Технічною особливістю трактора MF 8737 є висока продуктивність гідравлічного насоса – 205 л/хв. Крім того, вона обладнана системою AgCommand Standard Plus, що дозволяє дистанційно слідкувати за продуктивністю машини, таким чином, ефективніше її використовувати. Окремо слід сказати про інноваційну систему автоматичного водіння Auto-Guide™, якою оснащений MF 8737. Вона набуває все більшого поширення на тракторах високої потужності завдяки тому, що дозволяє фермерам швидше повертати вкладені кошти і забезпечує комфортні умови праці оператора протягом довгого робочого часу. Важливо, що в тракторах нової серії чудово в конструкторському плані розроблена система баластування. MF 8737 може тримати баласт на активній передній підвісці вагою 2300 кг, що дає змогу за допомогою тиску в шинах регулювати тягове зусилля трактора. У підсумку, це значно економить час у порівнянні з конкурентами.

Тож, шановні аграрії, робіть свій вибір на користь потужної інноваційної техніки, а компанія «ВФК» допоможе вам правильно її реалізувати в будь-якому напрямку сільськогосподарських робіт.

Тетяна Бєлінська