Фульвітал Плюс – стимулятор росту для озимих і ярих культур

594

Близько 50% посівів озимих культур в Україні знаходяться в незадовільному стані. Це означає, що за період осінньої вегетації вони не встигли пройти початок процесу кущення та сформувати 1-3 додаткові пагони. Тому основним завданням агронома буде забезпечення формування продуктивних стебел. Стандартна технологія передбачає внесення азотних добрив (аміачна селітра або КАС), у господарствах з більш інтенсивною технологією – внесення мікроелементів у фазу весняного кущення чи початку виходу в трубку. Найбільш передові господарства додають ще й стимулятори росту рослин. Ці заходи підвищують інтенсивність весняного кущення, збільшують кількість продуктивних стебел та колосків у колосі (за умови, що проводяться до початку виходу рослин в трубку).

Reklama_02_13.indd Reklama_02_13.indd Reklama_02_13.indd

Однак не всі господарства можуть собі дозволити внести мікродобрива та стимулятори росту через їх високу вартість та значну норму витрати на 1 га (80-200 грн. мікродобрива та 100-400 грн. стимулятори). Для стимуляції продуктивного кущення, зменшення кількості «недогонів», вищої озерненості колоса зернових культур, в Україні після ретельних випробувань було зареєстровано стимулятор росту рослин та мікродобриво Фульвітал Плюс. Це широковідомий в ЄС препарат німецької компанії Humintech GmbH, яка вже понад 40 років виробляє продукти на основі гумінових і фульвофих кислот для ринку ЄС та на експорт.

Фульвітал Плюс містить два основні компоненти. Фульвокислоти – найбільш активна складова гумусу, це фізіологічно активні речовини, що стимулюють ріст і розвиток рослин, продовжують період вегетації в екстремальних умовах. У суміші з мікроелементами виступають як хелатуючий агент, що сприяє більш швидкому поглинанню мікроелементів та включенню їх у метаболічні процеси в клітині. Вміст фульвокислот у препараті – 750 г/кг. Мікроелементи – важливий компонент ферментної системи рослин та фітогормонів. У водорозчинній хелатній формі вони містяться у кількості: залізо – 40 г/кг, цинк – 25 г/кг, марганець – 25 г/кг, мідь – 10 г/кг, магній – 60-70 г/кг, сірка – 50-60 г/кг.

Вдале поєднання високоактивних фульвокислот з мікроелементами та застосування їх при нормі витрати препарату 100-150 г/га дає змогу отримати збільшення врожаю при невисоких витратах, а саме від 87 грн/га при вказаних вище нормах. Застосування Фульвітал Плюс на посівах пшениці у фазу весняного кущення при нормі витрати 100 г/га збільшує кількість продуктивних стебел. Вегетаційна обробка у фазу початку виходу в трубку при нормі витрати 100-150 г/га стимулює розвиток рослин (мал. 1). Покращене мікроелементне живлення відтерміновує відмирання нижніх листків та подовжує їх фотосинтетичну активність. Стимулюється природний імунітет рослин, що підвищує захисну ефективність дії фунгіцидів (мал. 2).

При достатньому вологозабезпеченні у фазу наливу зерна рекомендується додаткове обприскування препаратом Фульвітал Плюс з нормою витрати 100-150 г/га. Це подовжує період наливу зернових у колосі та, відповідно, підвищує врожайність (мал. 3).

У результаті триразового застосування на озимій пшениці Фульвітал Плюс при нормі витрати 100 г/га, урожайність зросла на 7,5 ц/га, підвищилась маса 1000 зерен на 0,8 г, збільшився вміст білку на 0,6%, а вміст клейковини – на 3% (табл. 1).

 

Контроль

Фульвітал Плюс

3 х 100 г/га

Покращення показників при застосуванні Фульвітал Плюс в порівнянні з контролем
Урожайність, т/га 2,52 3,27 + 7,5 ц/га
Маса 1000 зерен, г 42,3 43,1 + 0,8 г
Вміст білку у зерні, % 15,1 15,7 + 0,6 %
Вміст сирої клейковини у зерні, % 30,6 33,6 + 3 %

Це відбулося завдяки стимуляції обмінних процесів у клітинах рослин фульвокислотами та більш активного поглинання з ґрунту елементів живлення: N – на 6-15%; P – на 16-23%; K – на 6-19% (у перерахунку на суху листкову масу). При вегетаційних обприскуваннях рослини отримують понад 30 г/га мікроелементів (при нормі витрати Фульвітал Плюс 100 г/га). Отже, Фульвітал Плюс – ефективний стимулятор росту рослин нового покоління.

Важливо зазначити, що при несприятливих кліматичних умовах (понижені температури ґрунту, заморозки, різкі перепади температури, посухи, градобої), при гербіцидних пригніченнях, тобто при стресовому стані рослин, німецька компанія Humintech GmbH рекомендує доповнити технологію вирощування сільськогосподарських культур препаратом Гуміфілд Форте Аміно – як антистресантом та адаптогеном. Вегетаційні обприскування цим препаратом забезпечують зняття стресів, що обумовлені несприятливими температурами, гербіцидним пригніченням, засухою та іншими факторами.

Отже, своєчасне використання препаратів Фульвітал Плюс та Гуміфілд Форте Аміно у технологічних схемах вирощування польових культур забезпечує здорове, збалансоване живлення рослин, покращує їх природний імунітет, що гарантує підвищення врожаю.