Міжнародна конференція «Світова практика використання ефективних технологій вирощування сої та кукурудзи»

284

16 -17 березня компанія AgriLabспільно з ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» провели міжнародну конференцію «Світова практика використання ефективних технологій вирощування сої та кукурудзи». Захід, який відбувся в м.Умань, зібрав понад 300 представників сільськогосподарських підприємств з усієї країни.

Спікери конференції – експерти з США, Канади та України надали присутнім практичні рекомендації, ознайомили з результатами останніх агрономічних досліджень західних наукових установ, поділилися власним досвідом у вирощуванні сої та кукурудзи.

Зокрема, Петро Киверига, PhD, директор департаменту аналітики Асоціації виробників сої штату Айова, розповів про системи удобрення культур.

Марк А. Лічт, PhDУніверситету Айови, говорив променеджмент сівозмінами, обробіток ґрунту, оптимальне міжряддя, правильне удобрення і зрошування, а також зосередив увагу аграріїв на тому, що максимальна врожайність не означає максимальну прибутковість.

ЛіндсейДж. Грейнер, Президент LinShellCorp,  обговорив з учасниками практичні питання вирощування сої та кукурудзи, опираючись на власний успішний досвід. “Кілька років тому, коли мій син хотів купити автопілот і навігаційну систему, я сказав – “ні!”, адже вважав цю покупку надто дорогою. Але тепер я бачу, що маючи автопілот і навігатор, я економлю пальне та не турбуюся про просіви. Раніше я був великим скептиком щодо цих технологій. Сьогодні ж я переконаний у їх ефективності“, – сказав фермер з Айови.

Теми точного землеробства стосувалися презентації Андрія Скотнікова, засновника NewAgSystems (CША) та Ярослава Бойка, співзасновника та СЕОAgriLab.

Найгірші слова, що можна почути від фермера: ми так робимо, бо ми завжди так робили. Шукайте нові рішення! Розвивайте точне землеробство, впроваджуйте інновації..”, – зауважив Андрій Скотніков.

Розрахунки впливу різних елементів точного землеробства на собівартість виробництва та кінцевий прибуток підприємства представив Ярослав Бойко. Він зазначив, що впровадження інноваційних технологій окупається у перший маркетинговий рік. І досвід клієнтів AgriLabце підтверджує.

Також під час конференції слухачі почули про селекцію кукурудзи в сучасних кліматичних умовах від Сергія Красновського, продакт-менеджера компанії KWS та дізналися про сучасні технології обстеження ґрунтів від Володимира Махоти, головного агрохіміка AgriLab. Окрім того, В’ячеслав Адамчук, PhDУніверситету МакГілла, розповів про дворівневу систему контролю агротехнологічних процесів, а Костянтин Шитюк, керівник служби рослинництва KERNEL, поділився практикою застосування змінних норм удобрення.

Конференція, організована компанією AgriLab спільно з ВАР, стала майданчиком для обговорення важливих питань та обміну успішним досвідом у сфері вирощування сої та кукурудзи. Слухачі отримали практичні «кейси» для вирішення багатьох завдань, а тому залишили багато схвальних відгуків про формат заходу.

Зокрема, Віктор Говгира з компанії «Нормагро», що на Житомирщині, зазначив:«Програма доволі насичена, багато цікавої, а головне корисної інформації. Можна сказати, здалеку приїхали не дарма почули все, що хотіли».

Підтримав думку колеги і Михайло Долгов, ФГ «Агрофірма «Базис»

«Особисто мені конференція дуже сподобалася. Видно, що спікери — фахівці своєї справи. Оскільки не перший рік працюємо в рослинництві, то можемо оцінити поданий матеріал. Щось знаємо з досвіду, а щось почерпнули нове, цікаве. Такої інформації було більш ніж достатньо».

Конференція «Світова практика використання ефективних технологій вирощування сої та кукурудзи» заклала добрий початок створенню міжнародної платформи для спілкування провідних експертів у сфері рослинництва. Компанія AgriLabпланує проводити такі заходи систематично.