Агрохолдинг “Кернел” придбає компанію “Українські аграрні інвестиції”

280

Про це повідомляє biz.liga.net з посиланням на джерела з ринку. Агрохолдинг чекає дозволу від Антимонопольного комітету України, і “менеджмент УАІ вже на валізах” в очікуванні, що їх замінять представники “Кернел”.

У прес-службі холдингу Веревського побічно підтвердили цю інформацію, зазначивши, що раніше його власник відкрито заявляв про намір розширювати земельний банк.
До цього “Кернел” отримав дозвіл від АМКУ на придбання частки в статутному капіталі десяти аграрних підприємств, які належать Renaisco B.V., дочірньої компанії Glencore International.
Зембанк Glencore становить 70 тис. Га, УАИ – більше 240 тис. Га. Після покупки активів Kernel може стати найбільшим землекористувачем в Україні із зембанком близько 700 тис. Га. Зараз у нього 390 тис. га.
“Кернел” – один з найбільших українських агрохолдингів. Компанія є також найбільшим в світі виробником і експортером соняшникової олії. Вертикально-інтегрована структура компанії будується на тісно пов’язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах. На даний момент земельний банк агрохолдингу становить близько 390 тис. га. Андрій Веревський, голова наглядової ради, генеральний директор Kernel Holding S.A., має станом на 2014 (версію журналу Forbes) статок розміром 667 млн.$., займаючи 12 місце в списку 100 найбагатших людей України-2014.