Ефект від ринку землі наступить через 5-7 років

185

Як зазначають аграрні експерти, економічний ефект від відкриття ринку землі в Україні буде видно не раніше ніж через 5-7 років, при цьому земельну реформу слід проводити поступово і послідовно. Як пише УНІАН, про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства з посиланням на радника з питань сільського господарства Жан-Жака Ерве. Зокрема, він зазначив: «Правильним рішенням буде відкривати ринок землі поступово. Не треба з цим поспішати, поки економічна ситуація не стабілізується. Щоб побачити ефект від земельної реформи, потрібно мінімум 5-7 років».

Тому у відомстві закликали не поспішати з відкриттям землі, поки економічна ситуація в країні не стабілізується. Адже земельна реформа є однією з найскладніших, але саме вона дуже важлива для подальшого економічного розвитку держави, а основним показником якісного впровадження вільного обороту земель сільськогосподарського призначення стане збільшення кількості малих і середніх виробників.

Нагадаємо, що згідно з листом про наміри українського керівництва Міжнародного валютного фонду, Україна планує до кінця травня 2017 року прийняти закон, що регламентує обіг земель сільськогосподарського призначення, а з 2018 року, після закінчення терміну мораторію, запустити продаж сільськогосподарських земель.