Фахівці побоюються за стан посівів цукрових буряків

216

Погіршення погодних умов, що спостерігалося останнім часом практично по всій території України, може негативно позначитися на стані посівів цукрових буряків. Таку думку висловили експерти асоціації «Укрцукор», повідомив портал АПК-Інформ.

«Несподіваний для аграріїв удар завдала погода – балканський циклон замість весняного тепла приніс сніг і заморозки. Така погода безумовно чинить негативний вплив на посіви і сходи рослин. В найбільшій зоні ризику знаходяться Харківська, Черкаська, Вінницька, Дніпропетровська, Львівська та Тернопільська області», – зазначив аналітик сировинних ринків і сільського господарства «Укрцукор» Василь Долинський.

Як відзначають агрономи-фахівці, цукрові буряки може витримувати зниження температури до -3°С, але основною причиною побоювань є те, що низька температура ґрунту протягом довгого часу гальмує розвиток насіння, а розтанув сніг може стати причиною утворення крижаної кірки і вимерзання посівів.

Але поки що досить рано говорити про значні втрати посівів від вимерзання або значного зниження густоти рослин – реальні збитки можна буде побачити після перших 5-7 днів потепління. Але після повернення теплої погоди (орієнтовно 26 квітня) можна буде сподіватися на покращення умов вегетації цукрових буряків.

www.apk-inform.com