Оприлюднили схему маршруту поїзда з України в Іран

216

19 квітня в Мінінфраструктури України заявили, що влітку 2017 року з України буде запущений тестовий потяг до Ірану з сільськогосподарською продукцією. Раніше в Укрзалізниці заявили, що такий поїзд зможе доїхати тільки до азербайджансько-іранського кордону, адже далі залізниця відсутня.

Натомість Міністерство інфраструктури показало схему маршруту тестового поїзда. Згідно оприлюдненої інформації Ліга.Бізнес, за відправну точку тестового потягу сполученням Україна-Іран буде Морський торговельний порт Чорноморськ (Україна), після чого він перетне Чорне море на поромі і прибуде в грузинський порт Поті/Батумі. Сухопутна частина маршруту пройде по території Грузії і Азербайджану через Баку. Далі – поромом по Каспійському морю в іранський порт Анзалі – і по залізниці в Тегеран.

«Рішення про розробку маршруту та запуску тестового потягу є двостороннім, схваленим за пропозицією іранської сторони», – сказано в повідомленні Мінінфраструктури.

У міністерстві підкреслили, що і українська, і іранська сторони висловили переконання, що тестування нового маршруту доставки вантажів з України в Іран оптимізує терміни перевезення, поліпшить тарифну політику, а також посилить економічний та інфраструктурне співробітництво України та Ірану.

www.biz.liga.net