Високі врожаї малими затратами

282

Щороку фермерам по всій Україні доводиться стикатись з численною кількістю проблем, які кожен раз все сильніше і нав’язливіше «дарує» нам природа. Надмірна спека, градобій, суховії – і це ще далеко не весь список сюрпризів, яких слід чекати протягом сезону. Часто неприємні подарунки проявляються у вигляді ослаблених та хлоротичних посівів, які знаходяться у стані глибокого стресу, що настав у результаті промивання гербіцидів, або їх неправильного застосування. Звичайно, краще попереджати проблему, але що робити, коли вона уже з’явилася? Саме для цього спеціалісти компанії «Агротехносоюз» звертають Вашу увагу на антистресант Гуміфілд Форте Аміно та стимулятор Фульвітал Плюс.

На сьогодні реалії сільськогосподарських буднів такі, що отримати максимальний прибуток може лише раціональний господар, який мінімальними затратами досягає підвищення врожайності. Саме для цього компанія ТОВ «Агротехносоюз» пропонує Вам препарат німецької компанії HUMINTECH Фульвітал Плюс. Основна діюча речовина препарату – високоякісні фульвові кислоти. Рекомендовано застосовувати Фульвітал Плюс (0,3 – 0,45 л/га) для стимуляції рослин. Для зернових колосових – фаза кущення – виходу в трубку та прапорцевий листок, для кукурудзи – фаза від 3-4 до 9-10 листків, для соняшника – від 3-4 листків до появи «зірочки». В ці етапи рослини починають активно рости, уже закладені генеративні органи починають накопичувати елементи живлення, готуючись до цвітіння та запліднення. Саме в цей період рослинам необхідний максимально швидкий обмін речовин, який їм забезпечує препарат Фульвітал Плюс. Основна його дія виражається у тому, що фульвові кислоти несуть сильний стимулюючий ефект. Після обробки рослин спостерігається значний приріст площі листкової поверхні, а завдяки стимуляції метаболічних процесів всередині рослини, покращуються також запилювальні здатності пилку та його витривалість. Одночасно з ростом листкової поверхні, у рослин спостерігається збільшення кількості кореневих виділень, які в свою чергу хелатують недоступні елементи живлення ґрунту, що в подальшому активно засвоюються рослиною.

Спеціально для збільшення врожайності кукурудзи, використовують препарат Фульвітал Плюс Zn, який містить у своєму складі хелатований цинк. Включення його в технологію вирощування у фазі від 3 до 10 листків, окрім стимулюючого ефекту, забезпечує рослини додатковим джерелом надходження цинку, що в подальшому позитивно впливає на ріст рослин та урожайність.

У випадку градобою, для швидкого відростання вегетативної маси, рекомендовано застосовувати препарат Фульвітал Плюс (0,45 л/га). Фульвові кислоти стимулюють активний ріст, що сприяє відновленню посівів та зберігає урожай.

1

На фото:  Зліва «Контроль», справа – «Дослід: Результат після обробки посівів пшениці озимої препаратом Фульвітал Плюс нормою 0,45 л/га, Жашківський р-н, Черкаська обл.»

Посуха. Під час посухи високі температури спонукають рослину до надмірного випаровування, в той час як елементи живлення засвоюються в рази менше, як результат – посіви ослаблені, живлення порушене, а в деяких випадках взагалі майже зупинене. Мало того, в цей час рослина, у відповідь на стрес, починає активно продукувати білки теплового шоку, знижувати активність ферментів та уповільнювати процеси фотосинтезу, витрачаючи при цьому дорогоцінну воду та запаси цукрів. Декілька днів у подібному режимі змушують рослину перейти з режиму росту і розвитку у режим виживання, аби дати мінімальний урожай і відтворити себе у вигляді зерна.

Гербіцидний стрес – ще один із загрозливих факторів на шляху до отримання високих врожаїв. Досить часто можна спостерігати ситуацію, коли при неправильному внесенні, використанні, або навіть просто через післядію гербіцидів, які були присутні на полі рік чи два тому, сьогодні ми можемо спостерігати посіви, які знаходяться у стані глибокого стресу. Це відбувається у наслідок того, що залишки гербіцидів пригнічують культурні рослини, уповільнюючи процес фотосинтезу, продукування основних груп ферментів та побудову білків. Через такі зміни, утворення нових зерен хлорофілу припиняється, а старі з часом відмирають, процес засвоєння елементів живлення з ґрунту уповільнюється в рази і як результат – масові хлорози на посівах.

Для протидії стресам ТОВ «Агротехносоюз» звертає Вашу увагу на препарат німецької компанії Humintech Гуміфілд Форте Аміно. До складу даного препарату входить високоякісний гумат калію та вільні амінокислоти, які допоможуть Вашим рослинам пережити скрутні етапи посухи та інших стресових ситуацій. Чому саме вільні амінокислоти? Справа в тому, що саме вони є найбільш активними в організмі рослин, вони набагато швидше сприймаються, транспортуються і використовуються рослиною. Для прикладу, гліцин і глутамінова кислота сприяють підвищенню концентрації хлорофілу, покращуючи умови для проходження процесів фотосинтезу. Пролін спричиняє позитивний ефект  на показник фертильності пилку і його стійкості до високих температур, а глутамінова кислота впливає на осмотичні процеси в протоплазмі, впливаючи на відкривання і закривання продихів.  Амінокислоти необхідні для нормального проходження всіх метаболічних процесів всередині рослини, адже саме вони є ключовими складовими для побудови білків, які захищають Ваші рослини від стресів.

Рослина, на відміну від тваринного організму, здатна синтезувати для себе абсолютно всі амінокислоти, але це за умови, що ззовні на неї не діють ніякі стресові фактори. В умовах жорсткого стресу синтез амінокислот уповільнюється, тому додаткове надходження останніх у рослину ззовні простимулює її до набагато швидшого виходу зі стану стресу. Додаткові амінокислоти, які ми вносимо з препаратом Гуміфілд Форте Аміно (0,4 л/га) будуть використані як будівельний матеріал для нових захисних білків, ферментів, активації обміну речовин. Не слід забувати, що основу препарату складає високоякісний гумат калію, який також спричиняє антистресову, адаптогенну та стимулюючу дію на рослини, пришвидшуючи утворення нових кореневих волосків, коренів другого та наступних порядків. Це також слугує захистом рослини від стресу, адже при настанні засухи вона матиме здатність знайти  вологу в більш глибоких шарах ґрунту.

Препатат Гуміфілд Форте Аміно  нормою 0,4 л/га рекомендовано застосовувати одразу при виявленні стресу, або профілактично. Також рекомендовано обприскувати посіви препататом Гуміфілд Форте Аміно (0,4 л/га), якщо є загроза різкого підвищення температури, або втрати тургору листками при засусі.

Менеджер з регіонального розвитку (Вінницька обл.) ТОВ «Агротехносоюз» Терентюк Олександр:

«Восени 2016 року в одному з господарств Вінницької області озимий ріпак, який на той час знаходився у фазі  3-5 листків, потрапив під сильний хімічний стрес. Через несприятливі погодні умови, десикантом, який використовувався на посівах соняшника, було сильно пошкоджено озимий ріпак. В результаті чого листки вкрились некротичними плямами та частково відмерли, точка росту була пригнічена. Оцінивши складність ситуації, я порекомендував одразу внести препарат Гуміфілд Форте Аміно нормою 0,4 л/га. В результаті проведеного обробітку, уже на 3 день після обприскування посівів стало помітно, що точка росту почала «оживати», а через 7 днів уже можна було бачити молоді листочки. Для кращого ефекту, на 10 день після першого обприскування було проведено друге препаратом Фульвітал Плюс нормою 0,45 л/га».

На фото: Рослини ріпаку озимого, які потрапили під сильний гербіцидний стрес. Фото на момент внесення препарату Гуміфілд Форте Аміно (0,4 л/га) (зліва) та під час обробки Фульвіталом Плюс (0,45 л/га) (справа)

Висновок

Препарат Гуміфілд Форте Аміно (0,4 л/га) рекомендовано застосовувати при потраплянні рослин у стан стресу. Він забезпечує надійний антистресовий та профілактичний ефект, та зберігає урожайність на високому рівні при затратах від 3 євро/га. Препарат Фульвітал Плюс (0,3 – 0,45 л/га) рекомендовано застосовувати для досягнення максимальних показників на Ваших полях для інтенсивного росту рослин.

Агроном-дослідник ТОВ «Агротехносоюз» Рибак Олександр

Консультації за телефонами:

(044) 501-31-15, (050) 445-85-53, (050) 448-61-88