Аграрії не вірять у можливість отримати дотації

139

Про це свідчать результати опитування, проведеного Всеукраїнською Аграрною Радою (ВАР) серед представників аграрного бізнесу. Так, 57% з 644 респондентів зазначили, що вони навіть не подавали заяву на отримання дотації. При цьому більшість із тих, хто ризикнув подати заяву (56% із 277 аграріїв), так і не були включені до реєстру на отримання дотацій. Таким чином, лише 122 респонденти (менше половини з тих, хто подав заяву) стали «щасливими» здобувачами дотації.

Але що ж вони отримали? 68% від тих аграріїв, яким держава виділила дотації, отримали менше 10% від суми, яка була сплачена до бюджету у якості ПДВ. Від 10% до 20% сплаченої суми отримали 7% «щасливчиків», 20-30% припало на 2% респондентів, 30-40% – на 5%, 40-50% – на 2%, 50-60% – на 7% і 70-80% – також дістали лише 7% отримувачів.

Принагідно також повідомлено, що базою для виплати дотацій є різниця зобов’язань, які виникають у зв’язку з продажем дотаційної продукції, і податковим кредитом у зв’язку із виробництвом цих самих видів продукції. Однак, згідно чинних порядків, база для розрахунку дотацій – це співвідношення зобов’язань, що виникли у зв’язку зі здійсненням дотаційних видів діяльності, до всіх інших зобов’язань, які з’явилися від продажу іншої продукції. Тобто це свого роду частка пільгових видів діяльності у всій діяльності підприємства.

Прес-служба ВАР