Потенціал довгострокового кредитування під заставу землі може досягти 300-400 млрд грн.

140

Як зазначають у Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», потенціал довгострокового кредитування під заставу сільськогосподарських угідь України може досягти 300-400 млрд грн.

За словами академіка НААН Юрія Лупенка, цей потенціал може бути задіяний у процесі запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні. Разом з тим запровадження цього обігу пов’язане з низкою ризиків. Передусім йдеться про падіння цін на земельні ділянки, низьку платоспроможність потенційних покупців, а також можливу надмірну концентрацію угідь.

На його думку, для мінімізації ризиків необхідно дозволити купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення виключно селянам, що проживають за місцем розташування цих ділянок, мають сільськогосподарську освіту або досвід роботи у галузі і безпосередньо працюють на придбаній землі. При цьому необхідно запровадити механізми підтримки високої ліквідності землі та купівельної спроможності потенційних покупців, зокрема, надання їм пільгових кредитів, компенсації кредитних ставок, частини сплачених коштів тощо, підсумував Юрій Лупенко.

ННЦ «Інститут аграрної економіки»