РОР-up – ефективний методом внесення добрив

328

Зміни клімату, зростання витрат на догляд за посівами, зменшення кількості культур у сівозмінах та інші фактори змушують агровиробників оптимізувати технології вирощування, щоб отримати максимальну віддачу від кожної витраченої гривні.

Особливо це стосується застосування добрив – вже давно стало нераціональним суцільне внесення на всю площу поля великої кількості мінеральних елементів. Сучасні технології передбачають диференційоване та локальне внесення поживних речовин, використання більш доступних форм добрив та збалансованого за фазами розвитку культури їх складу.

За інформацією вчених, метод РОР-up бере початок зі США – саме там уперше почали працювати з ним. Суть його в тому, що внесення добрив відбувається прямо в насіннєве ложе. Тобто за безпосереднього контакту з насіниною.

Раніше ніколи не випробовувалося внесення добрив в такому близькому контакті з насінням, оскільки була проблема із фітотоксичністю, яка викликалася великою дозою, насамперед, фосфорних добрив, котрі вносились у припосівне ложе.

Слід зауважити, що раніше використовувались добрива, які мали розмір гранули від 3 до 5 мм. Якщо така велика гранула потрапляє в прикореневу зону, вона несе фітотоксичність.

Як повідомляє портал superagronom.com, за технології POP-up використовують мікрогранулу. Це крупинка розміром від 0,5 до 1,2 мм. Коли безпосередньо біля насінини розміщуються такі маленькі гранули, не відчувається негативний вплив фітотоксичності на початковій стадії вегетації рослини.

На практиці позитивні результати внесення добрив таким способом вдалося досягнути на посівах кукурудзи та соняшнику, дещо гірше спрацював метод під цукровими буряками і соєю.

Цей метод не потребує значних додаткових витрат – достатньо налаштувати наявні сівалки в господарстві. Для прикладу, у сівалках Kinze (досвід холдингу «Астарта») необхідно демонтувати аплікатори. Важливий чинником переходу на такий метод – це застосування мікрогранульованих добрив. Вони, окрім більшої рівномірності внесення та відсутності фітотоксичності, у своєму складі мають також мезоелементи та мікроелементи.