Сівалка Tempo Väderstad здійснила рекордну сівбу

427

479 га соняшника за 24 години

25 – 26 квітня 2017 року компанія Väderstad черговий раз показала можливості своєї сівалки для технічних культур Tempo L. Був встановлений новий рекорд із швидкісної та точної сівби. Протягом цього 24-годинного марафону 16-рядковою сівалкою на швидкості 20,8 км/год засіяно 479,73 га соняшника з одночасним внесення добрив. У перерахунку навантаження на одну висівну секцію – 29,89 га.

16-рядкова сівалка точного висіву Tempo L агрегатувалась з трактором John Deerе 8320 R, потужністю 320 к.с. Три оператори сівалки працювали позмінно, засіваючи площу двох полів, які були попередньо підготовлені. Норма висіву насіння складала 68 000 шт./га, норма внесення дорив – 100 кг/га, глибина загортання насіння – 4-5 см.

Для нагляду за проведенням 24-годинного марафону Tempo L 16 були залучені спеціалісти державної наукової установи «Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки та технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Л. Погорілого», які день і ніч фіксували показники, та тепер обробляють всі дані для проведення подальших досліджень.

Відзначимо, це не перший рекорд, поставлений за допомогою техніки Väderstad. Як розповів нам начальник відділу продажу ТОВ «Ведерстад» Володимир Підвальний, п’ять років тому 8-рядкова сівалка в Білоцерківському районі, с. Іванівка, у господарстві «Агро-Лідер-Україна» за 24 години засіяла 212 гектарів кукурудзи. А три роки тому завод розпочав виробництво нової лінійки сівалок – 16-рядкової. З’явилась ідея перевірити і її максимальні можливості в Україні. Нове досягнення широкозахватної сівалки відбулося у Львівській області, за межами міста Броди, на полях господарства ТОВ «Вест Агро Груп».

«Як організатор всього дійства, я щиро вдячний генеральному директору ТОВ “Вест Агро Груп” Ігорю Зваричу та агроному Ігорю Максиміву, а також механізаторам – Пахоляку Василю, Пахоляку Володимиру та Вороняку Івану, які здійснили цей рекорд. Їхній професіоналізм плюс фантастична система навігації від John Deerе, плюс небоязнь швидкості – дали можливість наповну використати можливості та дізнатись, на що здатна сівалка при швидкісному посіві», – говорить Володимир Підвальний.

Співпрацею з таким партнером, як компанія Väderstad, повністю задоволений і генеральний директор ТОВ «Вест Агро Груп» Ігор Зварич:

«Ми із задоволенням допомогли показати всій Україні, що таке техніка Väderstad! Враховуючи те, що наше господарство йде до суперінтенсивних технологій, ми прагнемо максимуму врожаю, то бачимо ряд стратегічних партнерів, які допоможуть нам це втілити. Якщо тактори, то John Deerе, сівалки і ґрунтообробна техніка – все більше і більше Väderstad, топові виробники насіння (на ньому ми не будемо економити), і якщо мова йде про живлення – це однозначно мікродобрива іспанської компанії AgriTechno Fertilizantes. У такій синергії ми завжди будемо на найвищих щаблях за врожайністю в регіоні, а то й в Україні.

Цього року технікою Väderstad ми виконували комплекс робіт – і обробіток ґрунту, і сівбу. Впевнений, що результат не змусить себе чекати: сходи будуть дружні, врожаї кращі. Наприклад, сою сіяли сівалкою Tempo V, і вже на 4-5 день зявились сходи сої – посів ідеальний. Ця 12-рядкова сівалка – казка як для культур, так і для механізатора, це універсальний солдат, вона допоможе нам посіяти цукровий буряк, ріпак, сою, кукурудзу, соняшник».

Як зазначає Ігор Зварич, головна перевага компанії Väderstad не тільки в якісній техніці, а й у мистецтві продажів:

«Компанія має правильну стратегію, максимально гнучка до покупця. Техніку можна випробувати, перевірити в роботі. І після цього ти просто не зможеш повернути назад агрегат, який показує якісні результати. Зараз у планах є збільшення одиниць техніки Väderstad у нашому господарстві».

І підсумовує: «Сільське господарство – це боротьба з часом. От і цьогорічна весна – надзвичайно складна, відповідно терміни для виконання робіт – дуже стислі. Так само не секрет, що якісні трудові ресурси – це проблема. Відповідно треба мінімізувати людський фактор і все робити у швидкі терміни. Поки що сівалки компанії Väderstad не мають аналогів у виконанні такого завдання».

Одночасно з посівом соняшника у господарстві «Вест Агро Груп» вносили добрива. Тому важливо, щоб сівалка витримувала точність не тільки висіву, а ще й внесення добрив. Одна з головних конструктивних переваг те, що мінеральні добрива вносяться в стороні від посівного ложа і на 2-3 см глибше. Тобто добрива закладаються під насіння, що дає змогу рослині швидше їх спожити.

Завдяки використанню цифрових технологій, компанія Väderstad зайняла міцну позицію у сфері підвищення ефективності контролю та управління технікою. Техніка керується за допомогою комп’ютера, в якості пульта використовується iPad, який обмінюється інформацією з сівалкою через бездротове з’єднання WI-FI.

Точність висіву на високій швидкості

Tempo L 16 Väderstad – модель сівалки точного висіву, що застосовується там, де потрібна висока продуктивність під час сівби на стабільну глибину. Сівалка складається з 16-ти висівних секцій, з функцією проведення сівби з одночасним висівом добрив.

Технічні характеристики:

Модель – Tempo L 16

Кількість рядків – 16

Міжряддя (мм) – 700/750/762

Робоча ширина (м) – 11,2-12,2

Транспортна ширина (м) – 3,0

Вага з обладнанням для внесення добрив (кг) – 8500

Насіннєвий бункер (л) – 100

Бункер для мікрогранул (л) – 30

Бункер для добрив (л) – 5000

Необхідна потужність трактора (к.с.) від – 300

Подача гідравлічного масла 200 л/хв – 5 DA + 2 FR

DA – подвійної дії; FR – вільний злив

За допомогою сівалки для технічних культур Tempo сівба виконується на високій швидкості з винятковою точністю та якістю. У результаті цього досягається унікальне поєднання продуктивності з високою якістю посівів, що є основою майбутнього врожаю. Такі властивості досягнуті багаторічною працею талановитих інженерів-конструкторів. У процесі розробки сівалки було проведено безліч спеціальних лабораторних і польових випробувань.

Унікальний висівний пристрій

«Серце» сівалки, саме та частина, яка забезпечує високу якість сівби, – це система висівного пристрою. На сівалках Tempo для переміщення насіння через вузьку висівну трубку використовується надлишковий тиск у висівному пристрої. Цей принцип переміщення насіння виробник називає «точний постріл» – PowerShоot. Швидке переміщення насіння мінімізує ризик його відскакування від висівної трубки і гарантує збереження точності висіву. Більшість сівалок, що існують на ринку, використовують принцип «вільного падіння», коли насіння падає по насіннєвій трубці до посівного ложа під силою тяжіння. На високій швидкості виникає сильна вібрація, внаслідок якої насіння підстрибує між стінками висівної трубки й втрачається точність висіву. Тому більшість сівалок точного висіву сіють на невеликих швидкостях. А Tempo зберігає точність висіву на високій швидкості.

Сівба з одночасним внесенням добрив

Сівалка Tempo L 16 оснащена бункером для добрив об’ємом 5000 літрів та сошниками дисково-анкерного типу для добрив. Проведення сівби з одночасним висівом добрив підвищує ефективність вирощування культур. Завдяки внесенню поживних речовин одночасно з сівбою зменшується кількість проходів агрегатів по полю. Комбінована сівба надзвичайно важлива для вирощування технічних культур у порівнянні з вирощуванням зернових, оскільки добрива розміщуються поблизу насіння, а не в міжрядді. Головне у цій сівалці точного висіву – сошники для добрив не порушують посівного ложа і не впливають на глибину загортання та проростання насіння.

Виробничі потужності заводу Väderstad дозволять виготовляти 100 машин за рік. На сьогодні на території України вже працює п’ять сівалок Tempo L 16 Väderstad, одна з яких – рекордсмен – виготовлена спеціально для ТОВ «Вест Агро Груп» із міжряддям 75 см, оскільки господарство працює за європейською технологією посіву.

Повномасштабно в Україні сівалка буде презентована на виставці Агро-2017, яка відбудеться 7-10 червня у Києві. І з цього моменту компанія розпочне приймати замовлення на сівалки для сезону 2018 року за спеціальною ціною лише до 1 листопада. Тож поспішайте придбати цю унікальну швидкісну машину для свого господарства!

Ольга Стоноженко

Фото Drone.UA

[nggallery id=94]