Свинарі звітують про збільшення обсягів експорту своєї продукції

206

Зовнішня торгівля свининою та живими тваринами забійних кондицій демонструє кращі результати ніж у відповідний період попереднього року, повідомляє Асоціація «Свинарі України» з посиланням на дані митної статистики ДФСУ. Так, порівняно з січнем-квітнем 2016-го експорт свинини зріс у 2,5 рази. Протягом аналізованого періоду українські трейдери експортували 2,4 тис. тонн свинини вартістю $4,7 млн. Імпортували за цей час 0,72 тис. т м’яса свиней, що коштувало $1,24 млн.

«Хоча більшість операторів і відзначали деякий дефіцит свинини в Україні, збільшення об’ємів надходження імпортованої сировини не відзначається. Навпаки, у січні-квітні завезли вдвічі менше ніж за аналогічні місяці 2016-го», – зазначає аналітик Асоціації свинарів України Олександра Бондарська. – «Тож, Україна впевнено втримує статус нето-експортера свинини з позитивним зовнішньоторговим сальдо $3,46 млн».

Експорт живих свиней забійних кондицій у валютному еквіваленті також зріс у 3,6 рази – до $1,15 млн. Це дозволило компенсувати «мінусове» сальдо, що виникло через імпорт чистопорідних та гібридних тварин з Данії та Чехії, та залишитися «в плюсі». Тож операції з живими свиньми принесли Україні $0,58 млн.

Прес-служба Асоціації «Свинарі України»