Тарас Кутовий написав заяву про відставку

180

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий написав заяву про відставку та подав її до Верховної Ради. Про це заявила прес-служба відомства з посиланням на його офіційну сторінку у соціальній мережі Facebook.

Тарас Кутовий відзначив, що зараз завершується 5 рік його роботи в політиці. Серед іншого, в своєму повідомленні Кутовий звернувся до Парламенту з проханням поставитися до заяви з розумінням і підтримати його. В подальшому, за його словами, він збирається зосередитись на питаннях залучення інвестицій в економіку України.

За час роботи на посаді Міністра аграрної політики Кабінет Міністрів України він закріпив в бюджетному кодексі норму про аграрну дотацію в розмірі 1% від суми ВВП виробленої сільськогосподарської продукції на 5 років. При ньому також досягнуто історичних рекордних показників по врожаю (66 млн тонн зернових) та експорту (40,2 млн тонн зернових). Так, за даними Державної служби статистики України, експорт товарів аграрної галузі у 2016 році склав $15,2 млрд, що на $4 млрд більше ніж у 2015 році. А доля сільськогосподарської продукції в загальному експорті країни сягнула 42%.

За час роботи Кутового на посаді міністра аграрної політики у 2016 році в агропромисловому комплексі капітальні інвестиції становили 61,1 млрд гривень, що склало 18,7% від усіх капітальних інвестицій в Україні.

У період роботи Тараса Кутового на посаді Міністра аграрної політики, Україна продовжила розширювати географію ринків збуту та перелік експортованої продукції сільського господарства. Було підписано Протокол інспекційних, карантинних і ветеринарно-санітарних вимог щодо експорту замороженої яловичини з України в Китай, що дозволить експортувати яловичину вітчизняного виробництва до КНР.

За рік, що минув, з моменту приходу в Міністерство Тараса Кутового, відомством було розроблено та подано до Верховної Ради України 12 законопроектів, у тому числі законопроект про демонополізацію спиртової галузі. Документ був прийнятий Кабінетом міністрів, нині перебуває на розгляді у Верховній Раді.

Прес-служба Мінагрополітики