ТОВ «Сервіс-Агрозахід» сприяє становленню сучасної агрономії

557

Продовжуємо висвітлення діяльності господарств, зокрема в Західному регіоні України, які займаються активною реалізацією високопродуктивних технологій в рослинництві. Цього разу ми побували у Підволочиському районі Тернопільської області, в господарстві «Агро-Млин», власником якого є досить відомий в Україні аграрій Богдан Степанович Олійник. Господарство неспроста цікавиться інноваційними технологіями – власний млин та виробництво борошномельно-круп’яної продукції і макаронних виробів ставлять високі вимоги до якості пшениці, яка повинна мати хороші хлібопекарські показники. Вона і є тут основною культурою. Підприємство плідно співпрацює з компанією «Сервіс-Агрозахід», і хороші результати цієї співпраці нам 15 травня наочно продемонстрували чудові сходи на полях. Директор ТОВ «Агро-Млин» Павло Петрович Круш та головний агроном Борис Рішардович Грицина розповіли про основні позиції в роботі господарства.

  • Площа наших сільськогосподарських угідь – 2100 га. Цього року у нас складена така сівозміна: 600 га озимої пшениці, 100 га гороху, 230 га цукрового буряку, 320 га кукурудзи, 350 га соняшнику, 450 га сої, а також 30 га гречки.
  • Назвіть ключові технології, які використовуєте при вирощуванні с.-г. культур.
  • Ми завжди старались дотримуватись рекомендованих досвідченими агрономами найсучасніших технологій. Але хочу підкреслити, що універсальних підходів не існує. Є певні основи, що враховуються, але всі вони мають бути адаптованими під конкретне господарство з його унікальним комплексом факторів, що впливають на результат вирощування. Це і тип ґрунтів, і працюючий колектив, і технічне обладнання, і фінансові можливості, і вимоги керівництва до результатів і багато чого іншого. Можу сказати, що наше підприємство в цілому притримується традиційних технологій.
  • Традиції в сільському господарстві наразі швидко трансформуються. А якщо детальніше – які ресурси обираєте для отримання високого врожаю?
  • Насіння зазвичай сіємо класу «еліта», дуже рідко – другої репродукції. Це значно впливає на результат врожайності. Насіннєві компанії обрали закордонні, бути патріотом вітчизняної науки поки що не виходить, перемагає орієнтація на високий результат. Зрозуміли, що дуже зручно працювати з одним дистриб’ютором, який буде поставляти якісне насіння від різних світових виробників. Ми для себе обрали ТОВ «Сервіс-Агрозахід», і за три роки партнерства ніяких нарікань на їх роботу не виникло. Наприклад, ми дуже задоволені насінням сої першої репродукції, яке вони нам запропонували минулого року: Терек, Хорол, озимої пшениці – Богемія, Скаген, Султан, Бодічек. Отримали гарний врожай.
  • А що є особливого у Вашій системі живлення?
  • Під кожну культуру використовуємо окрему схему удобрення. З минулого року значно підвищили кількість мінеральних добрив, адже практика багатьох господарств, та й наш минулорічний результат, показують, що врожайність від цього залежить безпосередньо. Особливо це стосується ярих культур. Аналіз ґрунтів теж підводить до такого висновку. До речі, з компанією «Сервіс-Агрозахід» домовились, що восени вони нам зроблять безкоштовний аналіз ґрунтів на різних полях і згідно нього нададуть професійну консультацію щодо складення актуальної системи живлення. Якщо її скласти правильно саме для наших полів, це дасть можливість нівелювати стрес рослин від несприятливих погодних умов.

Навесні цього року вперше використали багатокомпонентні азотні добрива TARNOGRAN польського виробництва, які фахівці «Сервіс-Агрозахід» рекомендували як дуже якісні. Ми внесли їх під всі ярі культури, для кожної з них було окреме добриво, з урахуванням потреби в тих чи інших елементах. Про результат їх використання говорити ще зарано, але сходи на полях гарні, тож, добрива TARNOGRAN, я гадаю, зіграли в цьому не останню роль. А восени також вносили добрива польського виробництва – «ІНТЕРМАГ», які придбали в «Сервіс-Агрозахід». Вони особливі тим, що мають у складі абсолютно всі необхідні макро-, мікро- та мезоелементи для рослин.

В системі захисту використовуємо тільки оригінальні препарати: Syngenta, Bayer, Basf, Adama, DuPont тощо. Майже всі препарати купляємо у ТОВ «Сервіс-Агрозахід». Взагалі-то ми вдячні цій компанії за всі підказки та допомогу, які ми отримали від них протягом трьох років. Це дуже цінно.

  • ­І наостанок – окресліть, будь ласка, поточну ситуацію на полях господарства. Чи задоволені розвитком рослин?
  • Холоди негативно вплинули на розвиток культур, це безумовно. Рослини ростуть повільніше, ніж при нормальних умовах. Але ми скоригували весняно-польові заходи, внесли більше добрив, ніж зазвичай, аби підтримати ріст культур. Вологи в ґрунті є достатньо, тому всі елементи добре засвоюються. Сьогодні завершуємо посів гречки. А далі – будемо робити все можливе, щоб жнива 2017 року були вдалими.

Спілкувалась Тетяна Бєлінська

IMGP0770