Вітчизняний проект безпілотного агроробота на сонячній енергії

192

Команда інженерів з Дніпра розробила концепт автономного модульного агрокомплексу AgroSmart L з сонячними панелями в якості джерела живлення, який зможе обробляти до 3000 га в день і дозволить фермерам підвищити прибуток на 80%. Про це повідомляє ecotechnica.com.ua

Як зазначає керівник проекту Максим Тютюнників, діючий прототип моделі в масштабі 1:15 практично готовий, повідомляє zabeba.li

«Комплекс має модульну систему і складається з системи безпілотних” міні-тракторів”, мостової ферми і набору навісних маніпуляторів, які зможуть виконувати будь-які польові роботи і підбиратися в залежності від потреб сільгоспвиробників, – розповідає розробник. – Завдяки сонячним панелями і акумулятора робот зможе працювати цілодобово».

Бортовий комп’ютер “розумного” трактора можна буде запрограмувати на багаторічний період роботи: робот зможе сам заїжджати на поле, а транспортні модулі будуть підвозити насіння, добрива та тару, відправляючи на склад вже фасовану продукцію, кажуть фахівці.

«Згідно з концепцією, з боків робота будуть розташовані вантажні модулі, які будуть доставляти витратний матеріал і забирати врожай, – пояснюють розробники. – Комплекс зможе постійно знаходитися в полі, а за процесом роботи можна буде спостерігати онлайн – при цьому один оператор буде контролювати відразу кілька таких агрегатів“.

“Робот здатний обробляти одночасно близько восьми культур, – зазначає Максим Тютюнников. – На відміну від існуючих аналогів, наш робот вміє адаптуватися під рельєф і працювати навіть на нерівній місцевості, – розповідає розробник. – Один AgroSmart L може обробляти від 300 до 3000 га в залежності від культури».

Як запевняє керівник проекту AgroSmart L, в перший рік використання автономний робот зможе підвищити врожайність зернових на 15%, а плодоовочевих культур до 65%.

«Традиційна сільгосптехніка своєю вагою утрамбовує землю, порушуючи капілярний обмін і завдаючи шкоди грунті, та ще й використовує велику кількість паливно-мастильних матеріалів. До того ж, навіть сучасні точні технології землеробства не дозволяють уникнути великих монокультурних полів з бур’янами і шкідниками, для знищення яких потрібні отрутохімікати, – пояснює інженер. – Наша технологія АГРОМА дозволяє трактору рухатися по доріжках, а не по ріллі, а точна посадка – вирощувати на одному полі разом різні рослини: наприклад, ряд пшениці, конюшини, картоплі та капусти».

Тривале використання робота AgroSmart L дозволить збільшити дохід фермера на 50-80%, відзначають розробники.

Взимку “розумний” трактор буде ставитися на ТО, як будь-яка сільгосптехніка. “Використання нашого робота дозволить не тільки підвищити врожайність і знизити витрати, але і вирощувати органічну продукцію, на європейських ринках коштує значно дорожче традиційної, – зазначає розробник Андрій Доненко. – Запропонована технологія розширить агроекспорт, який навіть в маленькій Голландії в 6 разів більше українського, і, можливо, наша країна не буде втрачати до 3 тис. га родючих земель в рік».

Зараз ведуться роботи над промисловим зразком робота. Як зазначає Андрій Доненко, стартап AgroSmart L вже подолав «долину смерті». «Зараз у нас є команда і початкова капіталізація – ми готуємося до створення діючої моделі в масштабі 1:10, для якої знадобиться близько 20 тис. доларів, – пояснив він. – Загальна вартість проекту – 10 млн доларів – це копійки в порівнянні із західними інвестиціями в подібні розробки індустрії 4.0»

www.ecotechnica.com.ua