Вивели сорт сої, стійкий до посухи

203

Науковці зі Сполучених Штатів Америки вивели новий сорт соєвих бобів, які можуть позбавити планету від голоду. Модифіковані соєві боби в 2050 році, коли населення прогнозується на рівні 9,7 млрд, а рівень двоокису вуглецю досягне 600 частин на мільйон частинок. Врожайність цього сорту сої буде на 50% вищою за інші. До такого висновку прийшли в США в рамках проведеного трирічного польового дослідження, результати якого опубліковані в Journal of Experimental Botany, повідомляють Факти.

Крім цього, рослини стійкі до посухи, клімату з підвищеними температурами, а також перевищення показників вуглекислого газу. Поєднання цих факторів робить соєві боби культурою майбутнього. За словами вченого Карла Бернакчі (Carl Bernacchi), це дослідження стало одним із кроків у правильному напрямку до спроби знайти спосіб зменшити очікувані втрати врожаю, пов’язані зі зміною клімату.

Секрет цих рослин полягає у тому, що вони мають невелику кількість листя і коренів, що робить їх невибагливими при вирощуванні. Як повідомляє Урядовий кур’єр, фaхiвцi oчiкують, щo зaвдяки дoдaткoвiй екoнoмiї вуглецю, пiдпpиємcтвa будуть вклaдaти у вpoжaйнicть coєвих бoбiв бiльше iнвеcтицiй.