Чудовий приклад гарного розвитку рослин: технології «Сервіс-Агрозахід» в ФГ «Баворовського»

216

Продовжуємо наш цикл статей про результати використання продуктивних технологій від ТОВ «Сервіс-Агрозахід» на різних господарствах. Триває процес вегетації озимих та ярих культур, вже незабаром розпочнуться жнива, і стає все більш очевидним, що хороший результат отримають ті аграрії, які використовували не тільки високоякісне насіння, але й серйозну комплексну систему живлення. В цьому ми переконались, відвідавши фермерське господарство «Баворовського», що знаходиться в с. Грабовець Тернопільського району. Керівник підприємства Антон Антонович Баворовський радо показав нам свої посіви та розповів, яка робота сприяла тому, що вони так гарно виглядають. Найбільше враження справив озимий ріпак – високий, з правильно сформованими стручками, без бур’янів та хвороб.

Але для початку познайомимо вас з господарством – зі слів Антона Антоновича:

  • Починали нашу діяльність у 1999 році з пасовища площею 25 га, на сьогодні розширились до 600 га. Хотілося б і ще добрати землі, але поки що можливості немає, все вже зайнято. Втім, для серйозної роботи та рентабельного бізнесу цієї площі цілком достатньо. Сіємо майже весь основний набір культур: озимі та ярі пшениця і ячмінь, ріпак, кукурудза, соняшник, соя. Зібрали нормальний парк техніки: трактор New Holland, два комбайни Claas, дискова борона Quivogne та інше.
  • Що на сьогоднішній день є основою агрономічних технологій у Вашому господарстві?
  • Технології, як бачите, на сьогоднішній день дуже стрімко розвиваються, нам постійно пропонують якісь новинки. Тому, на мій погляд, для господарства важливо знайти партнера, який допоможе грамотно використати всі нові технологічні відкриття, в об’єднанні з традиційними заходами, які не втрачають актуальності. Для нас таким надійним партнером стала компанія «Сервіс-Агрозахід». Співпрацюємо з ними вже третій сезон. Відносини у нас довірчі, є можливість брати продукцію в кредит. А головне, що ми наочно бачимо позитивні результати нашої співпраці на полях.
  • У Вас зараз дуже гарно себе показує ріпак. Які технології Ви використовували на цій культурі?
  • У нас посіяні гібриди ріпаку компанії Lembke. Восени на полях під ріпак зробили оранку, внесли 2 ц/га селітри, 100 кг/га сірки, 2 ц/га нітромофоски. Навесні зробили підживлення: 2,5 кг/га карбаміду в таломерзлому ґрунті та 2 ц/га селітри на початку вегетації. Щодо системи живлення: спочатку внесли ґрунтовий гербіцид одразу після посіву, також попрацював тут два рази регулятор росту з мікроелементами. Взагалі-то великий акцент ми робимо на позакореневому живленні, по 2-3 обробляємо кожну культуру мікроелементами іспанських та польських виробників, які пропонує нам «Сервіс-Агрозахід». Здійснюємо як внесення деяких мікроелементів окремо, наприклад багато бору дали цього року під ріпак, так і комплексних продуктів, призначених до тої чи іншої культури. Це доцільно і дуже зручно.
  • Яким чином Ви визначаєте, під яку культуру, які елементи і в якій кількості треба вносити?
  • Кожна культура обов’язково потребує всіх мікроелементів. В здоровій рослині вони всі тримаються в певному балансі. Але сам по собі цей баланс в аграрному виробництві ніколи не складається, тому для того, щоб побудувати правильну систему живлення, обов’язково потрібно здійснювати аналіз ґрунту на всіх полях та аналіз листкової поверхні під час вегетації рослини, і згідно цього будувати систему живлення під кожну з культур. Це все і зробили для нашого господарства фахівці з компанії «Сервіс-Агрозахід», ми результатом задоволені.
  • Чи є сприятливими наразі погодні умови для розвитку культур?
  • Згадуючи жахливу минулорічну посуху та значний недобір врожаю через неї, наразі я радію, що вологи в ґрунті є достатньо. Рослини знаходяться в стресі через невластиву для цього періоду холодну температуру, але ми вносимо препарати і мікроелементи, які завдяки достатній волозі добре засвоюються рослинами, і стрес нівелюється. В принципі всі наші культури на сьогоднішній день, як і ріпак, добре виглядають. Наприклад, на озимій пшениці ми за рекомендацією «Сервіс-Агрозахід» два рази використовували регулятор росту виробництва Nufarm (перший раз – Стабілан, а другий – Кампосан Екстра), що сприяло формуванню маленького стебла, але великого колосу. Врожай обіцяє бути добрим. І, враховуючи, що наша співпраця з компанією «Сервіс-Агрозахід» розпочалась, по суті, зовсім недавно, я гадаю, що у нас ще попереду багато спільних досягнень!

Тетяна Бєлінська