АГРОТРЕЙД – унікальний приклад високої якості за доступною ціною

381

Напередодні сезону посівів озимих особливої актуальності набуває тема посівного матеріалу, а саме озимої пшениці. Перед фермерами постає питання: яке насіння обрати, щоб і врожаї великі, і ціни не «кусалися».

Одним із провідних виробників насіння в Україні є компанія «АГРОТРЕЙД» – це факт, з яким не посперечаєшся. Вже близько 10 років група «АГРОТРЕЙД» створює власний посівний матеріал, вирощує насіння на своїх полях у Харківській та Сумській областях.

А почалося все 2008 року, коли паралельно з нарощуванням площі земельного банку було поставлено завдання забезпечення сільгосппідприємств групи «АГРОТРЕЙД» насінням власного виробництва. Для цього в компанії були створені кілька насінницьких господарств.

Раніше, купуючи насіння імпортного виробництва, фахівці компанії не завжди отримували очікуваний результат і добрий врожай. Тому в «АГРОТРЕЙД» вирішили самостійно вирощувати насіннєвий матеріал. Починали працювати зі зернових культур вітчизняної селекції. Зараз насіння вирощують на власних угіддях у трьох господарствах: СТОВ «Колос» – у Харківській області, СТОВ «Хлібороб» і ТОВ «СК АГРО» – у Сумській. Під ці ділянки задіяні до 5000 га полів. Асортимент надзвичайно різноманітний: кукурудза, соняшник, озима пшениця, ячмінь, соя, гречка та інші культури зарубіжної та вітчизняної селекції.

Насіннєві господарства групи «АГРОТРЕЙД» напряму співпрацюють із селекційними інститутами (зарубіжними – «ЄВРАЛІС Семенс», «МАЇСАДУР Семанс», і вітчизняними – Інститут фізіології рослин і генетики НАНУ, м. Київ, Селекційно-генетичний інститут Одеси, Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН у Харкові) та іноземними партнерами, які надають компанії батьківські форми.

Група «АГРОТРЕЙД» вирощує на власних полях добірне насіння, дотримуючись провідних світових технологій. Якість продукції контролюють не тільки власні спеціалісти та насіннєва інспекція, яка надає сертифікати походження, але й фахівці селекційних інститутів та іноземні інспектори з міжнародних компаній.  Вони не лише уважно досліджують зерно, а й регулярно моніторять посів, цвітіння та збирання врожаю, стежать за тим, щоб гібриди та сорти вирощувались за рекомендованими ними технологіями. Адже насіннєвий матеріал вирощується за ліцензіями власників (оригінаторів) гібридів і сортів вітчизняної та зарубіжної селекції.

 Сучасне насіннєве господарство «Колос»

Елітне насіннєве господарство СТОВ «Колос» з’явилося в групі «АГРОТРЕЙД» 2011 року. Спочатку господарство користувалося послугами інших насіннєвих заводів, але агрономи швидко зрозуміли, що не завжди вдається отримати ту якість, якої б хотілося, тому було прийнято рішення побудувати власний завод. Тоді наприкінці 2014 року на основі існуючої бази та накопиченого досвіду був створений сучасний насіннєвий завод, оснащений обладнанням світового лідера з технологій переробки зерна – відомої данської компанії  Cimbria Heid. Лише в це обладнання було вкладено 1,3 млн. євро. DSC02755

Характерною рисою СТОВ «Колос» є те, що, на відміну від інших виробників насіння, воно виробляє насіння не тільки на продаж, але і для себе, для своїх господарств.

«Ми безпосередньо зацікавлені отримати насіння високої якості, щоб на наших же полях мати високі врожаї, – зауважив заступник директора агропромислового департаменту групи «АГРОТРЕЙД», головний насіннєзнавець господарства «Колос» Василь Синєгубов. – Тому ведемо дуже жорсткий контроль при вирощуванні насіння. Адже ми використовуємо його на своїх товарних посівах, і воно повинне мати той генетичний потенціал продуктивності, який в нього закладений. Якості на виході добиваємося дуже високої».

Основна особливість СТОВ «Колос» – це орієнтація заводу на доробку насіння всіх культур, які є на ринку в товарних посівах. Сучасне високоякісне обладнання заводу дозволяє чистити, калібрувати, допрацьовувати, збагачувати, загалом, доводити до посівної кондиції будь-які культури – від дрібнонасіннєвих (наприклад, проса) до кукурудзи, соняшнику і т.д.

Завдяки високій потужності, завод надає й іншим підприємствам послуги з очищення найрізноманітнішого насіння, і не тільки того, що є в виробництві групи «АГРОТРЕЙД». Зараз на заводі працює 27 високопрофесійних досвідчених фахівців. За сезон підприємство, працюючи у три зміни, здатне переробляти до 18 тисяч тонн. 

Переваги насіннєвого господарства «Колос»:

– сучасний завод;

– повний асортимент;

– вирощуване насіння використовують для себе;

– досвід вирощування насіння, підготовлені фахівці;

– робота за прямими контрактами з виробниками, без посередників;

– робота за ліцензією вітчизняних і європейських виробників, під їх пильним контролем.

Серед інших, на сьогодні у виробництві заводу – 16 сортів озимої пшениці, як зарубіжних, так і вітчизняних виробників, зокрема Київського Інституту фізіології рослин і генетики НАНУ та Селекційно-генетичного інституту Одеси – провідних селекційних установ України. Крім того, господарство веде насінництво західноєвропейських сортів, але підходить до них з дуже ретельним підбором. Це тому, що, як пояснив  Василь Синєгубов, хоча продуктивність у них дуже хороша, але можуть не витримувати нашої зими, слабші, ніж вітчизняні.

«Перш ніж займатися певним європейським сортом, ми випробовуємо його на практиці. Висіваємо у себе на демонстраційних полях і дивимося на результат (на продуктивність, на умови зимівлі). Відбираємо найбільш адаптовані до наших умов і з найбільшим генетичним потенціалом. Аналізуємо якість кінцевого продукту  – зерна. Адже товаровиробнику цікаво отримувати другий і третій клас – продовольчу пшеницю. Тому ми вирощуємо тільки найцінніші, сильні та понадсильні сорти» – розповідає Василь Федорович.

 «АГРОТРЕЙД» – новатори, які стежать за світовими трендами і впроваджують їх у виробництво. Щороку компанія вводить в реалізацію новий сорт. Цього року це сорт Пилипівка (Одеський), покращений аналог дуже відомого і широко поширеного сорту Антонівки. Насіннєве господарство прагне виводити на ринок насіння нових сортів, що мають високий потенціал урожайності, комплексну стійкість до основних захворювань і стресів, що дозволяє сільгоспвиробникам підвищувати рентабельність виробництва.

Насіннєву продукцію виробництва групи «АГРОТРЕЙД» нині використовують вже більше 500 агрокомпаній у шести областях України (Харківській, Полтавській, Сумській,Чернігівській, Київській та Дніпропетровській). Цьому сприяють, в тому числі, конкурентні ціни, гнучкі умови продажу і поставок.

DSC02858 DSC02672

Співпраця з «АГРОТРЕЙД» – запорука успішної агрономії

Практичний досвід фермерів, які вже не один рік співпрацюють із компанією «АГРОТРЕЙД», доводить, що насіння її виробництва дійсно високої якості та дає достойні врожаї, і при цьому ідеальне у співвідношенні «ціна – якість».

Головний агроном ПСП «Авангард» (Чернігівська обл.) Дмитро Зуб розповідає: «Наша співпраця з групою «АГРОТРЕЙД» почалася з того, що якось влітку ми взяли у них озиму пшеницю. Подали на аналіз – насіння відповідало всім нормам і стандартам. А головне, що ціна була прийнятною. Завжди хочеться, щоб було дешевше, але якісне, бо якість – в першу чергу. Із того часу вже 4 роки працюємо і повністю задоволені! Кожен рік беремо щось нове. Кукурудзу, наприклад, ми беремо тільки на силос і зеленою масою завжди були задоволені. Врожайність – відмінна, порівняно з іншими, на високому рівні».

Як зазначив Василь Синєгубов, головний насіннєзнавець господарства «Колос», усі гібриди й сорти районовані для областей, у яких представлена продукція групи «АГРОТРЕЙД». Тому насіння стійке до захворювань, які найбільше поширені в цих місцевостях. Усі сорти культурних рослин високопродуктивні, а кукурудза ще й вражає максимальною вологовіддачею.

Переваги купівлі насіннєвого матеріалу «АГРОТРЕЙД»:

– «АГРОТРЕЙД» продає насіння тільки власного виробництва, якість якого підтверджена сертифікатами.

– Ціни та умови оплати – гнучкі, включаючи розтермінування та кредит.

– Можлива доставка покупцю.

– Якщо покупці є клієнтами елеваторів АГРОТРЕЙД, можлива оплата за насіннєвий матеріал товарною продукцією за результатами збирання урожаю.

Анна Душкова