День поля ПП «Західний Буг», с.Суходоли, Львівська обл., 15 червня 2017 р.

561

У червні приватне підприємство «Західний Буг» – один із найбільших сільськогосподарських виробників Львівщини – проводить День поля. 2013 року у м.Броди був запущений в роботу власний насіннєвий завод, який дозволив ПП «Західний Буг» змінити статус покупця насіння на статус елітного і репродукційного насіннєвого господарства. Наступного року вперше був проведений День поля, який з того часу став традицією.

Цьогоріч День поля пройшов 15 червня у с.Суходоли Бродівського району.

Зібралось близько 250 учасників. Їх розділили на п’ять груп по 50 людей, для того, щоб кожен міг отримати доступ до потрібної інформації.

У програмі заходу – огляд демонстраційних і насіннєвих посівів та ознайомлення з характеристиками сортів зернових культур, а також сої та гороху. На полі закладено демо-ділянки світових лідерів селекції насіння, які представляють свою продукцію в Україні. Це – KWS (Німеччина), Syngenta (Швейцарія), Oseva (Чехія), NPZ-Lembke (Німеччина), RAGT (Франція), та вітчизняні – Інститут фізіології рослин та генетики НАН України, Миронівский інститут пшениці ім. В. М. Ремесла НААН. Загалом представлено демонстраційні посіви 24 сортів озимої пшениці, 6 сортів ярої пшениці та 8 сортів озимого ячменю. А також соя – Saatbau (Австрія), Prograin (Канада), Probstdorfer (Австрія).

Організатори з року в рік стараються здивувати відвідувачів. Більшість представлених сортів – вперше в Україні. Тому аграрії, які сьогодні приїхали, напевно, дуже здивовані і почерпнуть з цього візиту багато інформації. Деякі сорти цього року вперше пройшли випробування і це перший рік їх продажу.

«Новинкою сьогодні є сорт французько-чеської селекції Бодицек, представлений компанією RAGT. Він ультра ранній, і є унікальним в Україні за термінами достигання. Наприклад, якщо термін достигання озимої пшениці – 20-ті числа липня, то Бодицек достигає 5-7 липня. Багато аграріїв зацікавились цим сортом і мають намір його придбати, – зазначає Христина Данилюк, керівник відділу продажу насіння ПП «Західний Буг». – Ми шукаємо оригінаторів, які мають сильну селекцію для подальшої співпраці. Надійним партнером для подальших відносин у сегменті озимої пшениці бачимо компанію RAGT. Тому, що сорти з якими вони заходять, – ранньостиглі, і це дасть нам змогу заповнити наше портфоліо сортами різних ніш. Також цікавий сорт Ребелл, який є на демопосівах, має надзвичайно великий потенціал урожайності. 2018 року він буде у нас у продажі офіційно. Загалом, у компанії RAGT один сорт кращий за інший, щоби запустити їх у продаж очікуємо реєстрації».

Далі у програмі Дня поля – відвідання насіннєвого заводу у м.Броди. До уваги гостей було представлено технологічний процес приготування насіння на німецькому обладнанні Petkus та схему проведення контролю якості на всіх етапах роботи з насінням. На сепараторі проходить груба (первинна) і тонка (вторинна) очистка, що забезпечує видалення рослинних решток, дрібного зерна і насіння бур’янів. Трієрний блок вилучає довгі й короткі домішки з насіння. Пневмостіл виділяє насіння із найбільшою питомою вагою для забезпечення найвищої енергії проростання та схожості. І на завершення – процес протруєння – точне дозування і рівномірне нанесення протруйників на насіння.

До того ж, ПП «Західний Буг» має власну агрохімічну лабораторію, яка здійснює агрохімічний супровід вирощування сільськогосподарської продукції, а також аналіз ґрунту, визначення його класу і передумов внесення тих чи інших добрив під ту чи іншу культуру в певну сівозміну.

На Дні поля фахівці ПП «Західний Буг», як і завжди, з радістю надавали вичерпну інформацію стосовно технології, а також продемонстрували насіннєві посіви і відповідали на всі запитання учасників заходу щодо вирощування насіння для отримання щедрого врожаю.

Ольга Стоноженко