FAO видало посібник зі захисту рослин

270

FАО випустило новий довідковий посібник «Інтегрований захист рослин від основних шкідників і хвороб в Східній Європі і на Кавказі». Про це повідомив старший фахівець зі зв’язків з громадськістю регіонального відділення FАО для Європи і Центральної Азії Шарон Лі Коуен, пише propozitsiya.com.

За його словами, публікація являє собою короткий виклад найбільш важливої інформації про загрози здоров’ю рослин і екологічно стійких методах боротьби з шкідниками, відомих як інтегрований захист рослин (ІЗР). Підхід ІЗР, активно пропагований FАО, розглядає екосистему як єдине ціле і спрямований на мінімізацію негативного впливу сільського господарства.

У публікації міститься інформація і зображення 26 різних шкідників і 23 хвороб рослин, які є типовими для країн Східної Європи і Кавказу. У ній представлені описи і зображення комах-шкідників, що завдають найбільшої шкоди овочевим і плодовим рослинам. Читачі також дізнаються про біології, методах моніторингу та екологічно безпечних і стійких способах профілактики і контролю.

Залежно від сортів, особливостей країн, регіонів, розташування і місцевих сільськогосподарських практик застосовуються різні стратегії Інтегрованої захисту рослин. Даний довідковий посібник є важливим починанням, проте для правильного застосування методу інтегрованої захисту рослин необхідно навчання.

Очікується, що проведення подальшого навчання фермерів запустить процес просування до ведення більш екологічно безпечного, комплексного сільського господарства в регіоні Європи і Центральної Азії.

Публікація вже доступна англійською та російською мовами, пізніше вона буде видана на вірменською, грузинською і румунською мовами, а друковані версії будуть поширені безпосередньо серед фермерів цих трьох країн.

Інтегрований захист рослин від основних шкідників і хвороб в Східній Європі і на Кавказі – www.fao.org/3/a-i5475r.pdf.

Інтегрований захист рослин (тільки англійською мовою) – www.fao.org/agriculture/crops/thematic-sitemap/theme/pests/ipm/en/.