Фульвітал Плюс – на шляху до високих урожаїв

473

Для господарів, що бажають отримати максимальну ефективність від рослин за мінімальних витрат, або допомогти ураженим гербіцидними стресами, спекою чи посухою полям, компанія «Агротехносоюз» пропонує низку рішень, які забезпечують ефективну стимуляцію під час вегетації, та захищають посіви від стресу.

Для суттєвого збільшення прибутку, за добрих  погодних умов і активного росту рослин, варто використати німецький стимулятор росту Фульвітал Плюс. Він містить високоактивні фульвокислоти, що стимулюють ріст листя, посилюють закладання генеративних органів, прискорюють проростання пилкових зерен та інтенсифікують фотосинтез. Справа в тому, що фульвові кислоти, потрапляючи до рослини мають подвійну дію:

  1. активно стимулюють її ріст;
  2. посилюють засвоєння елементів живлення з ґрунту.

Під їх впливом збільшується кількість кореневих виділень, в основному органічних кислот, які в свою чергу здатні частково переводити елементи живлення з недоступних форм у доступні. Наприклад, недоступні рослинам ортофосфати кальцію, важкорозчинні сполуки заліза, міді, цинку та інших елементів під дією виділених кореневою системою органічних кислот переходять у розчинну, в тому числі й хелатну форму та стають доступними для рослини. Тобто стимуляція росту підкріплюється більш активним живленням. Завдяки цьому, ми отримуємо добре розвинуті здорові рослини.

Інтенсивний обмін речовин простимульований фульвокислотами забезпечує  високий імунітет, який ефективніше протистоїть хворобам. Тому найбільш оптимальним є застосуванням Фульвіталу Плюс у суміші з фунгіцидами у критичні фази розвитку рослин – закладання генеративних органів та перед цвітінням. Також не можна оминути той факт, що при обробці посівів препаратом Фульвітал Плюс, суттєво збільшується площа листків. Таким чином рослина, маючи більшу площу фотосинтетичного апарату, синтезує більше вуглеводів, жирів та білків, які напряму впливають на врожайність.

Ще одним цікавим фактором є те, що при обробці посівів сої  збільшується висота прикріплення першого боба – в наслідок чого, при збиранні врожаю на оброблених полях зменшуються втрати бобів.

Наприклад, застосування Фульвітал Плюс на посівах сої у фазу бутонізації та наливу бобів при нормі витрати 100 г/га активно стимулювало ріст  рослин, збільшувало загальну площу листя. Подовжувало життя нижніх листків та стимулювало їх фотосинтетичну активність. Це призвело до збільшення врожайності на 3 ц/га при додаткових затратах 6 євро/га.

При достатньому вологозабезпеченні після цвітіння рекомендується додаткове обприскування препаратом Фульвітал Плюс з нормою витрати 100-150 г/га. Це подовжує період наливу зерна у бобах та, відповідно, підвищує врожайність.

фото 1Фото 1: Викопані рослини сої. Рівненська область. Зліва – контроль, справа – оброблено Фульвітал Плюс (100 г/га) два рази

Якщо на полі ви спостерігаєте несподіване пожовтіння рослин, гофрованість листків, пошкодження кореневої системи та інші ознаки сильного стресу – високоймовірно, це результат післядії гербіцидів. Такі ж ознаки можуть бути і при використанні препаратів уже в нинішньому сезоні – «жорсткий» препарат за несприятливих умов внесення, пізнє застосування по перерослих посівах чи банальна помилка у розрахунку норми – будь-що може зіграти злий жарт.  У такому випадку діяти необхідно одразу, адже кожен день рослин у стресі дає зниження врожайності на 1-2%.

Саме для профілактики подібних проблем ТОВ «Агротехносоюз» пропонує Вам препарат німецької компанії Humintech Гуміфілд ВР-18. Роль гумату калію та його дія на рослину давно відомий – ця речовина спричиняє потужний антистресовий та адаптогенний ефект, який дає змогу Вашим посівам протистояти стресовим чинникам різної природи, одним з яких і є стрес від дії або післядії гербіциду. Гуміфілд ВР-18 стимулює рослину до утворення більшої кількості кореневих волосків, які в свою чергу посилюють живлення рослин. Ще одним із механізмів дії на рослину є її стимуляція до самостійного додаткового утворення амінокислот. Завдяки цьому процесу, період стресу значно скорочується, адже рослина після обробки препаратом синтезує з утворених амінокислот ферменти та білки, які одразу використовуються для відновлення обміну речовин та репарації пошкоджених клітин.

Фото 2: Рослини сої після сильного гербіцидного стресу. Зліва – контроль, справа – оброблено Гуміфілд Форте Аміно (0,45 л/га)

Спека і посуха. Щорічні втрати врожаю від високих температур та посухи в Україні становлять від 11 до 24%. Основна шкода проявляється в тому, що температура понад 30 градусів викликає стрес у рослин. У відповідь на високу температуру відбувається заміна нормального обміну речовин на захисний. Рослина продукує захисні білки, синтезує проліни для підтримання тургору клітин, закриває продихи для економії вологи, зменшує засвоєння макро- і мікроелементів, знижує ефективність фотосинтезу і, відповідно, урожайність.

Препарат Гуміфілд Форте Аміно допомагає рослині адаптуватися до посухи і високих температур з набагато меншими втратами. Його дія спрямована на інтенсивне утворення в рослині білків теплового шоку, яку утримують ферменти від згортання у клубочки. Додаткові протеінази, утворені в клітині, швидко утилізують пошкоджені білки і постачають матеріал для синтезу нових ферментів. Поряд з цим підтримується синтез фітогормонів та стимулюється фотосинтез.  Гумат калію, як було сказано раніше, стимулює ріст кореневої системи, що допомагає рослині засвоїти більше вологи. Тобто при застосуванні Гуміфілд Форте Аміно рослини менше реагують на високі температури і нестачу вологи, та навіть за таких жорстких умов формують на 8-12% більший урожай ніж на контролі.

1.1. 1.2.

Фото 3: Посіви соняшнику, які потрапили під гербіцидний стрес. Одеська обл. Зліва  – контроль, справа – оброблені Гуміфілд Форте Аміно (0,45 л/га)

Сергій Чакір, головний агроном СФГ «Вікторія», Одеська обл.:

«У нашій зоні в період обприскувань часто тримаються високі денні та нічні температури. Після обприскування гербіцидом на соняшнику спостерігалося гербіцидне пригнічення. Через 3 дні внесли препарат Гуміфілд Форте Аміно в.с., 0,4 л/га. Вже на 5 день спостерігалась візуальна різниця, на листках зникли хлоротичні плями та пригнічення з точок росту. Препарати якісні – німецька якість говорить сама за себе».

Висновок

Спеціалісти компанії «Агротехносоюз» рекомендують застосовувати препарат Гуміфілд ВР-18 нормою 0,4 л/га на посівах, для профілактики стресу, в тому числі гербіцидного, температурного, або засухи. Фульвітал Плюс слід застосовувати в ключові етапи росту рослин – закладання генеративних органів та перед цвітінням у нормі 0,45 л/га рідкого, або 0,15 кг сухого препарату. Особливо ефективно застосовувати у суміші з фунгіцидами на сої та соняшнику.