«АГРО-2017» – демонстрація потенціалу аграрного сектору

307

Аграрний сектор економіки України володіє як значним потенціалом, так і демонструє вагомі результати у всіх галузях. Це підтверджується масштабами і різноманітністю експонатів сільськогосподарських підприємств, освітніх і наукових організацій, виробників насіння, техніки, технологій, інновацій на Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2017».

Захід відбувся у Києві протягом 7-10 червня 2017 року на території Національного комплексу «Експоцентр України» уже у двадцять дев’ятий раз. Цього року виставка побила власні рекорди, зібравши 1248 учасників на площі 27 тис. квадратних метрів і близько 71 тис. відвідувачів. У виставці взяли участь не лише вітчизняні представники, а й з 15 країн світу, зокрема, з США, Канади, Великобританії, Китаю, Італії, Німеччини, Польщі, Литви, Австрії, Іспанії, Туреччини, Румунії, Індії, Білорусі.

Виставку офіційно відкрив Прем’єр–Міністр України Володимир Гройсман та Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк. Високоповажні гості відзначили якісну організацію заходу, його різноплановість, масштабність та важливе значення для подальшого розвитку сільського господарства та інших поєднаних галузей економіки.

«АГРО-2017» на сьогодні сприймається як унікальна платформа для спілкування професіоналів, обміну досвідом та знайомства з усім асортиментом новинок. Про це свідчить всеохоплюючий рівень заходу, адже експозиція виставки охоплювала всі без винятку сфери АПК, а в її рамках проходило аж 12 спеціалізованих галузевих виставок: «ЕкспоАгроТех», «Агротранспорт і логістика», «Біопаливо», «Hi-Tech АГРО», «AGRO BUILD-EXPO»,«ANІMAL`EX», «Еквісвіт», «FISHEXPO», «Organic – 2017», «Рослинництво і агрохімія», «EКО ДІМ», «Сучасний Фермер».

Слід відзначити і насичену ділову програму XXIX Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2017». Зокрема, під час її проведення відбулося майже 50 форумів, круглих столів та семінарів, де фахівці обговорювали різноманітні питання аграрної політики, розвитку експорту, правового захисту агробізнесу, доступу до фінансування малих і середніх господарств. Чимало семінарів були присвячені галузевим проблемам, таким як органічне сільське господарство, управління молочним господарством, проблеми малих ферм, точне землеробство, вирощування часнику, винограду, конопель тощо.

Серед них можна виділити Форум «Аграрна політика – успіх через партнерство», організований Міністерством аграрної політики та продовольства України; круглі столи і семінари за участі науково-дослідних установ НААН з питань застосувань інноваційних технологій вирощування конопель, тритикале, кукурудзи, винограду, часнику, інших культур, а також ефективного виробництва продукції тваринництва.

Другого робочого дня виставки пройшли круглі столи щодо розвитку органічного виробництва (організатор – Федерація органічного руху України), розширення співпраці України з європейськими економічними та профільними аграрними структурами; ролі аграрної освіти і науки (УКАБ, ДУ НМЦ «Агроосвіта»); семінари: «Комплексне рішення для точного землеробства», «Захист майна сільгоспвиробників», «Стан та перспективи розвитку біоенергетики в Україні» та інші.

9 червня гості виставки відвідали AgTechForum 2017, семінари на тему «Інновації в сільськогосподарському машинобудуванні», «Фінансування малого і середнього агробізнесу в Україні», а також з питань розвитку тваринництва і ветеринарних від ТОВ «Українські ветеринарні технології».

Загалом виставку «АГРО-2017» можна оцінити як успішний та ефективний захід для зустрічі професіоналів та аграріїв, які з’їхалися сюди з усієї України та різних куточків світу. Учасники національного аграрного форуму отримали позитивні емоції від спілкування з колегами, під час огляду новинок, дискусій на семінарах, круглих столах.«АГРО» розширює горизонти своєї діяльності і наступного року, під час проведення уже 30-ї ювілейної виставки, організатори готуватимуть нові сюрпризи для відвідувачів і спеціальні пропозиції для учасників.

Коментарі учасників виставки

Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»:

«Цього року під час роботи міжнародної агропромислової виставки «АГРО» УКАБ зосередився на проведенні власних заходів за двома напрямами. Перша – це стратегія розвитку АПК. З цієї нагоди ми взяли участь у панелі Аграрного Форуму під час відкриття виставки. Адже, незважаючи, що аграрний сектор – справжній драйвер економіки, він розвивався останні 25 років ситуативно. Тому ми готові спільно з органами влади та бізнесом формувати вектори і напрями його розвитку. І для вирішення цих питань виставка «АГРО» є найкращим інноваційним майданчиком. Другий напрямок – ми провели круглий стіл з питань ролі освіти і науки у розвитку аграрного сектору, бо розуміємо їх важливість у цих процесах. Вважаємо, що агросектор і освіта з наукою мають рухатися спільним шляхом у пошуку єдиної стратегії. Важливим питанням є залучення кращого міжнародного досвіду, вивчення можливостей його імплементації у вітчизняну практику. Не випадково ми обрали «АГРО» як ефективний майданчик, організований в оптимальний час, для зустрічі аграріїв, освітян, науковців, влади і міжнародних партнерів. Будемо його використовувати і надалі».

Тарас Баран, комерційний директор корпорації «Агропродсервіс»:

«Цьогоріч на виставці «АГРО-2017» ми презентуємо компанію вперше. На нашому стенді відвідувачі виставки можуть ознайомитися із продукцією насінництва, зерно-, соєвої та м’ясної переробки. Для нас є дуже важливим бути не просто гостем, а учасником найбільшого в Україні форуму. Ми йдемо в ногу в часом, презентуємо свої здобутки, ділимося власним досвідом досягнення вершин в аграрному секторі, а також вивчаємо досвід інших компаній. Тому цьогорічна участь на виставці «АГРО» означає новий рівень розвитку. Оцінюючи організацію виставки у 2017, хочу зазначити, що вона не поступається подібним заходам, які проходять у Європі. Тут завжди багато учасників, відвідувачів, тому будемо раді стати її частиною і в майбутньому».

Юрій Нагорнюк, керівник платформи «АгроКраїна» – онлайн-сервіс пошуку та планування техніки для аграріїв:

«Наша ціль – об’єднання надійних агропартнерів для ефективного використання власного технічного ресурсу і тим самим підвищення прибутковості аграрних формувань. Кращого місця для реалізації цієї місії ніж Міжнародна агропромислова виставка «АГРО» годі і уявити. Адже «АГРО-2017» – це майданчик для зустрічі аграріїв зі всієї України, інших країн світу, які можуть в одному місці домовитися про вирішення своїх питань. Завдяки таким заходам ми намагаємося популяризувати інноваційні рішення у сфері сервісного обслуговування аграрного сектору. Слід зазначити, що виставка «АГРО» завжди знаходиться у тренді, шукає нові можливості для об’єднання зацікавлених людей навколо сільського господарства, постійно розширює горизонти для показу новинок, залучення іноземних партнерів, органів влади тощо».

Юрій Захарченко, менеджер з продажу сільгосптехніки та запчастин ТОВ «Агропромислова Компанія «Фаворит»:

«На виставці «АГРО» у Києві виставляємось вже другий рік. Завжди привозимо новинки нашого виробництва. Цього року – це 6-метрова варіаторна зернова сівалка. Загалом на виставці в нас представлені: 2 сівалки зернові 4-ох і 6-метрова, борона дискова з шириною захвату 3,2 м і розкидач мінеральних добрив РДФ-1000. Відвідувачі цікавляться, є напрацювання, враховуємо їхні запити та побажання. Були декілька клієнтів, які вже користуються нашою технікою – із Київської, Житомирської, Кіровоградської областей.

У виробництві нашої техніки використовуємо багато імпортних деталей. Наприклад, на зернові сівалки встановлюємо висівні апарати імпортного виробника, та робочі органи – диски на сошники зі зносостійкої бор-сталі.  На дискові борони теж йдуть імпортні диски. Також на цей сезон ми привезли робочі органи турецького виробника, АК «Фаворит» має ексклюзив в Україні. Це відомий світовий бренд, який випускає робочі органи для Європи, зокрема Німеччини, а ми зараз завозимо їх в Україну. Диски цього виробника встановлюємо на свої сівалки.

В АК «Фаворит» працює власне конструкторське бюро. Щосезону вдосконалюємо техніку, враховуємо побажання аграріїв, запити споживачів і виводимо на ринок новинки».

Андрій Онищук, головний агроном ТОВ «Агродружство Євішовіце» агрохолдингу «AgroGeneration»:

«Для себе відзначив, що цьогоріч захід набагато більший, порівняно із попередніми роками. Вражає різноманітність експозицій – тут можна ознайомитися із багатьма технологічними напрямами розвитку сільського господарства. Для потреб власного підприємства оглядаємо техніку основного обробітку ґрунту: плуги, глибокорозпушувачі. Також цікаві агрегати для внесення добрив і засобів захисту рослин.

У господарстві приділяємо значну увагу мікродобривам і біологічним препаратам, тому проводили зустрічі з виробниками таких засобів різних країн: Франція, Португалія, Корея. Хочу звернути увагу на масштабну присутність іноземних компаній, зокрема з Китайської Народної Республіки. Зацікавленість з боку китайських партнерів означає, що аграрний сектор економіки являється потужним осередком запровадження інновацій».

Олексій Авраменко, керівник напряму «Сільськогосподарська техніка» компанії AgroLand:

«На виставці «АГРО-2017» компанія презентує три одиниці техніки. Це 7-ми метрова дискова борона, 4-х метрових глибокорозпушувач і культиватор з робочою шириною 9,5 метрів. Представлена уже раніше продавалася аграріям, однак тут присутні дещо модифіковані їх варіанти. Наші інженери, враховуючи побажання клієнтів, внесли ряд удосконалень до конструкції агрегатів. Щодо нашої участі на цьому форумі, то компанія AgroLand є його учасником з 2010 року. У різні роки проведення виставки відбувалося по-різному, але цьогорічна вселяє надію на краще. Слід відзначити її масштабність та зацікавленість аграріїв.

Хочу зауважити, що ми є учасником державної програми компенсації вартості сільськогосподарської техніки, яка є додатковим фактором налагодження контактів з аграрними підприємствами. Механізм цієї програми став більш прозорим і відкритим, тому сподіваємося на позитивні зрушення у вітчизняному машинобудуванні і розширення можливостей для обох сторін у цій сфері. А виставка «АГРО» цьому лише сприятиме».

Григорій Опанасенко, головний агроном ТОВ «Дунай Агро»:

«Цьогорічна виставка, як завжди, вражає значною відвідуваністю. Серед гостей заходу є багато фахівців, керівників, які зацікавлено оглядають експозиції. Що стосується нашого стенду, то ми представляємо розширену лінійку сортів пшениці, зокрема поточного року зареєстрували надранній та пізній сорти. Таким чином, на ринку пропонуємо повний спектр сортів з різними термінами дозрівання культури, що дозволить господарникам зрівноважити збір врожаю протягом тривалого часу, не втрачаючи на якості зерна. Також працюємо над розширенням асортименту насіння інших культур: ячмінь, соя. Намагаємося адаптувати наші сорти до кліматичних умов, адже для прикладу минулої осені озима пшениця почала перезимівлю у фазі 2-3 листка, а позаминулого навпаки – 80 відсотків розпустилися. По-різному проявила себе культура навесні при різних рівнях опадів. Тому перед виробниками насіння стоять важливі завдання щодо створення нових сортів з покращеними характеристиками».

Роман Корінець, координатор робочої групи з питань розвитку сільських територій Офісу підтримки реформ при Мінагрополітики:

«У аграрній політиці європейських країн, та й не тільки європейських, змінюються акценти: все більше уваги приділяється не стільки сільськогосподарському виробництву, а вирішенню проблем сільського жителя, сільської громади, проблем сільського розвитку.

Свідчення того, що питання сільського розвитку виходять набирають все більшої ваги в аграрній політиці, є виставка «АГРО-2017». На головному форумі цієї виставки «Аграрна політика – успіх через партнерство» одна із трьох дискусійних панелей була присвячена темі сільського розвитку. Модератором цієї панелі стала заступник Міністра агарної політики та продовольства України Олена Ковальова, яка зробила акценти на трьох ключових завданнях у цій сфері: економічна самодостатність сільських громад; формування лідера у сільській місцевості; збереження та відтворення екосистем. Питання сільського розвитку мають у найближчому майбутньому стати ключовими у співпраці з Європейським союзом. Одним із панелістів дискусійної платформи «Розвиток сільських територій» став Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, що є свідченням того, що в питаннях сільського розвитку налагоджується міжміністерська співпраця, яка так необхідна для пошуку та реалізації комплексних рішень проблем сільського життя».