Місце України у світовому аграрному секторі

180

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН ФАО на початку червня  оприлюднила прогноз виробництва продовольства у світі. За висновками експертів Україна, як член цього ринку, скоротить поставки закордон основних продовольчих товарів. Згідно з повідомленням, про що пише liga.net, світові ринки продовольчих товарів залишаються добре збалансованими, що підкріплюється достатніми запасами пшениці і кукурудзи і відновленням виробництва олійних продуктів.

У дослідженні наголошується, що зростання витрат на доставку і збільшення імпортного товарообігу приведуть до підвищення вартості світового імпорту до більш $1,3 трлн в цьому році. Це на 10,6% більше, ніж в 2016 році. Дорожчати будуть всі імпортні продукти, крім морепродуктів. Світові ціни на продовольчі товари вперше за три місяці виросли в травні, а індекс продовольчих цін ФAO за підсумками першого місяця весни склав 172,6 пункту, що на 2,2% вище в порівнянні з квітневим показником і на 10% вище в порівнянні з травневим показником роком раніше.

Міжнародні ціни на пшеницю залишатимуться стабільними, особливо в першій половині сезону, тоді як майже рекордне виробництво фуражного зерна, швидше за все, призведе до посилення конкуренції серед основних експортерів. Також очікується, що поставки рису залишаться на високому рівні, хоча запаси можуть знизитися, оскільки деякі експортери скорочують свої національні запаси.

Очікується, що світове виробництво олійних культур досягне рекордного рівня в поточному сезоні завдяки високому рівню врожайності сої, що дозволить в подальшому поповнити світові запаси. Перші прогнози вказують на добре забезпечений ринок також в 2017/18 рр., що ще більшою мірою вплине на ціни.

Україна в цьому сегменті є одним з лідерів з поставок на світовий ринок. Прогнозується, що наша країна збереже позиції в 2017 році. При цьому експорт усіх зернових на світовий ринок з України скоротиться, як і виробництво. Виняток становить, згідно з прогнозом, лише щодо олійних культур.

У доповіді також зазначається, що зростання світового виробництва м’яса, як очікується, сповільниться вже третій рік поспіль, головним чином, внаслідок очікуваного зниження обсягів виробництва в Китаї, що призведе до збільшення імпорту з США і Бразилії. При цьому імпорт м’яса з України, що поставляється на світовий ринок, зросте на 8,8% завдяки зростанню поставок м’яса птиці.

Світове виробництво молока зросте на 1,4% в 2017 році, чому сприятиме стрімке зростання в Індії. Однак Україна, поки що залишаючись одним з лідерів з постачання молоком серед країн Європи, свої позиції втрачає.

www.liga.net