Петро Лабазюк на ювілейному Дні поля ГК «VITAGRO»: «Село і ми – це одне ціле»

599

ГК «VITAGRO» – це компанія, яка демонструє одні з найбільш динамічних темпів розвитку на вітчизняному сільськогосподарському ринку. Вона впевнено тримає лідерські позиції майже по всіх напрямках, що взагалі існують в аграрній галузі. «VITAGRO» є активним організатором багатьох професійних заходів для аграріїв, а також соціальних проектів для мешканців сіл, на території яких працює. Взагалі-то успішне українське аграрне підприємство, прикладом якого є «VITAGRO», обов’язково передбачає баланс виробничої та соціальної діяльності, які є взаємозалежними: вкладаєш найкращі технології в розвиток бізнесу – з’являються робочі місця – формується дружня професійна команда – бізнес отримує хороший прибуток – реалізуються фінансова підтримка сіл.

12 травня на церемонії нагородження від журналу The Ukrainian Farmer, Петро Петрович Лабазюк, генеральний директор, голова Ради директорів ГК «VITAGRO», отримав почесну нагороду в номінації «Соціальна відповідальність». Наша редакція зустрілась з відомим аграрієм на традиційному Дні поля 9 червня, який проводила компанія в селі Лісоводи, тож, нижче – інтерв’ю з Петром Петровичем про актуальні напрацювання «VITAGRO» – у виробничій та соціальній сферах.

– Новий робочий рік ми розпочали зі збільшення земельного банку. Адже наша компанія хоч і досить молода, але вже має багато ресурсів для розвитку: гарний професійний колектив, великий парк техніки, безцінні агрономічний знання і досвід. Тож, ми добрали орієнтовно 6 тис. га землі – як на Хмельниччині, так і на Рівненщині, і сьогодні наші обробні площі складають приблизно 64 тис. га.

– Чи займається наразі компанія «VITAGRO» втіленням нових напрямків діяльності?

– Дійсно, наша компанія постійно працює над впровадженням нових напрямків. Враховуючи незрозумілість і нестабільність, які є на сьогодні в державі, постійне збільшення цін на всі необхідні для аграрія ресурси, збільшення податків тощо, ми спостерігаємо стрімке зростання собівартості продукції, яку вирощуємо. Але ж ціна на неї фактично не змінюється! Тому аграрію, щоб його бізнес впевнено «стояв на ногах», потрібно підстраховувати себе різними видами діяльності.

Наприклад, цього року ми запровадили новий цікавий та перспективний напрямок – вирощування тютюну, що є для нас експериментальним проектом. Ми ретельно вивчаємо цю культуру, і перші 5 теплиць на 60 га показують гарні сходи, тому сподіваємося, що наступного року ми збільшимо площі під тютюн в рази.

Також з цього року ми посилили стратегію роботи з цукровим буряком. Розширили його посіви, зараз маємо загальну площу 2200 га, і плануємо ще її збільшити і в наступному році – на 1000 га, а може й більше. По-перше, ми стали більш технологічно досконалими у вирощуванні цієї складної культури, а по-друге – сприятлива логістика просто зобов’язує збільшити об’єми виробництва «солодкого кореня», оскільки навколо нас знаходиться 3 цукрових заводи: в Чорткові, у Теофіполі, і в Наркевичах. Зі всіма ними ми дуже тісно співпрацюємо, і збільшувати посіви цукрового буряку є сенс.

Крім того, наразі у запуску у нас знаходиться завод по переробці соняшника, якого ми цьогоріч посіяли майже 8 тис. га. Ми зрозуміли, що аграрій зможе стабільно будувати свій бізнес, коли буде запроваджувати всі цикли виробництва: вирощування, переробка, експорт. Тобто переробку треба втілювати по максимуму, тоді ми зможемо бути дійсно цінними і конкурентними на світовому ринку.

На сьогодні насінництво є одним з пріоритетних напрямків ГК «VITAGRO». Все насіння, яке ми садимо на своїх землях, іде з власного насіннєвого заводу, і на демо-ділянки в тому числі. І, звісно, воно успішно продається, вже в господарства у 8-регіонах України. Це фактичний показник, який говорить про якість нашої продукції. Слід відзначити, що цьогоріч компанія збільшила об’єми виробництва гарбузового насіння, яким ми займаємося вже 3 роки. Раніше ми вважали, що сприятливі умови для його вирощування є тільки в Ізяславському районі, а тепер бачимо, що й в Ярмолинецькому районі також, результати гарні.

– Розкажіть, що для Вас означає бути соціально відповідальним.

– Я вже неодноразово підкреслював, що головною цінністю для мене є люди. Ось логічний ланцюжок: не будемо ми дбати про дітей в садочках, не буде діточок в школі, а не немає їх в школі – значить немає молоді в селі. А тоді й відсутня перспектива в такої компанії як наша, оскільки ми не матимемо хороших молодих працівників. Наприклад, коли «VITAGRO» прийшла працювати в Лісоводи, у нас було 70 працівників з цього села, а на сьогодні їх вже 300 чоловік, оскільки запустили новий комбікормовий завод, насіннєвий завод, розвиваємо молочне скотарство. Люди, село і ми – це одне ціле. Тому велику частину турбот, які тут, ми беремо на свої плечі. Дуже багато організовуємо культурних заходів, які об’єднують людей: вже традиційним, наприклад, стало осіннє Свято хліба, яке дуже полюбляють мешканці.

9 червня відбувся ювілейний День поля ГК «ВІТАГРО»

Як вже зазначалось, насінництво є ключовим напрямком «ВІТАГРО», і рік від року число клієнтів компанії зростає, й відповідно, зростає кількість відвідувачів традиційного Дня поля в с. Лісоводи. Цьогоріч захід відвідали близько 300 аграріїв з Хмельницької, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської, Чернівецької та Житомирської областей. Компанія «VITAGRO» підготувала для гостей Дня поля декілька нових цікавих проектів та презентувала нові технології в області насінництва та засобів захисту рослин. Але все по порядку.

Захід розпочали зі вшанування пам’яті Григорія Івановича Ткачука – знаного аграрія, який майже півстоліття успішно керував колгоспом в с. Лісоводи, де тепер продовжує традиції благородного господарювання компанія «VITAGRO». Сергій Петрович Лабазюк, почесний президент групи компанії «VITAGRO», народний депутат України, привітав учасників та окреслив своє бачення нагальних та конче важливих питань для всіх фермерів, зокрема земельний мораторій, державне фінансування сільського господарства тощо. Сергій Петрович наполегливо просуває державні програми підтримки аграріїв, а також дуже обачно ставиться до земельного дискурсу, підкреслюючи важливість об’єднання хліборобів в цьому питанні та створення правильної законодавчої бази для його вирішення.

Стосуючись безпосередньо ключової теми Дня поля – інноваційним розробкам в області насінництва – слід зазначити, що «VITAGRO» в рамках своєї торгової марки Semelita презентувала декілька надпосухостійких сортів озимої пшениці. Як зазначив Микола Сучек, начальник відділу насінництва, керівник ТМ «Семеліта», старший науковий консультант ГК «VITAGRO», з врахуванням загального підвищення температур по всій Україні та недостатнього вологозабезпечення, ці сорти будуть в найближчий час актуальні у всіх регіонах нашої країни, не тільки в південних. А взагалі-то для клієнтів компанії є одна приваблива риса: «VITAGRO», працюючи в різних областях і знаючи їх відмінності та особливості, робить специфічні для різних зон рекомендації по насінню та технологіях його вирощування. Відвідувачам Дня поля провели екскурсію на сучасний насіннєвий завод Cimbria, який має 4 насіннєво-очисних машини, що забезпечують якісне очищення насіння різних культур, як то озимих і ярих пшениці та ячменю, гороху, сої, ріпаку, не травмуючи їх.

На заході відбулась цікава презентація й технологій захисту рослин, основним спікером якої був Роман Рибак, директор агрохімічної компанії «VITAGRO». Як відомо, компанія є ексклюзивним дистриб’ютором засобів захисту рослин канадської компанії Bayton, які не поступаються провідним світовим брендам за якістю, але мають більш приємну для аграріїв ціну. До виступу запросили Віталія Ільченко, власника компанії UKRAVIT. Справа в тому, що на «Черкаській фабриці агрохімікатів», яка належить UKRAVIT, за ексклюзивним правом виробляються препарати Bayton. Пан Віталій розповів про технології виробництва на сучасній агрохімічній фабриці та подискутував за аграріями про розвіяння міфів щодо «несерйозності» вітчизняного виробництва хімічних продуктів.

Варто відзначити унікальний проект, який представила відвідувачам Дня поля компанія «VITAGRO» – «Агрономічний супровід». Він передбачає консультацію фахівців компанії під час посіву на прозі всього періоду вирощування культури, включаючи контроль дотримання правильних технологій, діагностику посівів та оперативне реагування на різкі зміни кліматичних умов. Проект передбачає вигідні для учасника умови розрахунку: на кожну культуру за її тонну стоїть фіксована закупівельна ціна, і також є фіксована ціна капіталовкладень на гектар з боку «VITAGRO», тож, аграрій у підсумку за простою формулою розраховується з «VITAGRO» певним об’ємом врожаю, який заздалегідь відомий. Таким чином учасник проекту в будь-якому разі нічого не втрачає, а має можливість набути цінний агрономічний досвід у співпраці з професіоналами.

Наприкінці Дня поля учасникам були презентовані як дослідні, так і товарні посіви «VITAGRO», які наочно показали відмінний результат втілення всіх технологій насінництва та захисту, що успішно використовує компанія та її партнери.

Тетяна Бєлінська