Сімейним фермерським господарствам дозволять покупку до тисячі гектарів

312

Уряд України в рамках земельної реформи розглядає можливість не тільки вирішити покупку громадянами України до 200 га землі, а й можливість покупки до 1 тис. га землі сімейним фермерським господарствам.

Про це заявив глава Офісу по залученню і підтримці інвестицій при Кабінеті Міністрів Даніель Білак на форумі з питань розвитку української економіки в Києві.

«Існує багато спекуляцій щодо земельної реформи. Я можу розповісти, що планує уряд. Швидко підсумовує: 200 га землі для громадян України. Прем’єр-міністр пішов на компроміс, і, ймовірно, буде доповнення до законопроекту, яке дозволить купувати до 1 тис. га землі фермерським господарствам, якими володіє сім’я», – сказав Білак.

За повідомленням УНІАН, земельна реформа не дестабілізує бізнес-модель агрохолдинг, оскільки вони продовжать співпрацю з тим же власники землі, з якими співпрацюють на даний момент. При цьому лібералізація земельного ринку дозволить залучити значні інвестиції в економіку держави, громадянам – вільно розпоряджатися своєю землею.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман неодноразово підкреслював, що, відповідно до запропонованої урядом моделі проведення земельної реформи, купувати землі, в разі скасування мораторію, зможуть виключно громадяни України – фізичні особи, при цьому максимальний поріг власності одного громадянина не буде перевищувати 200 га.

www.unian.net