У ЄС погодили торгові квоти для України

171

У результаті міжінституційних переговорів щодо надання Україні торговельних преференцій сторони досягли компромісу, відповідно до якого квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть збільшені, але не у тому обсязі, як раніше це пропонувалося Європейською комісією, сечовина з пропозицій виключена.

Про такий результат тристоронніх переговорів повідомляє УНІАН. Зокрема, встановлені наступні річні квоти: для меду – 2500 тонн, томатів оброблених – 3000 тонн, пшениці – 65000 тонн, кукурудзи – 625000 тонн, ячміня – 325000 тонн. Крім того, узгоджений текст робить акцент на боротьбу з корупцією, яка є однією з умов виділення торгівельних преференцій Україні. Також Європейська Комісія була зобов’язана більш детально звітувати про стан реалізації цих преференцій. Преференції будуть введені на строк до трьох років, в якості доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільноі торгівлі.

Як відомо, ЄП наполягав на виключені з переліку ряда позицій, зокрема, зернових, томатів та сечовини. Наприкінці вересня минулого року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на експорт низки українських товарів. Зокрема, на кукурудзу – на 650 тис. тонн, пшеницю – на 100 тис. тонн, ячмінь – на 350 тис. тонн, крупу й оброблене зерно – на 7,8 тис. тонн, овес – на 4 тис. тонн, мед – на 3 тис. тонн, виноградний сік – на 500 тонн, оброблені томати – на 5 тис. тонн. Економічний ефект від ухвалення Європарламентом рішення про збільшення річних квот на безмитне ввезення української сільгосппродукції до ЄС становитиме близько 196,95 млн дол. У Мінекономрозвитку заявили, що очікують на остаточне рішення ЄС щодо надання Україні додаткових торговельних преференцій до саміту Україна-ЄС, що пройде в Києві 13 липня.

www.unian.ua