Успішне українське господарство “Аіст” обирає техніку UNIA від “Волинської фондової компанії”

245

Зараз в аграрному бізнесі України настали такі часи, коли для розвитку і досягнення успіхів вже замало добре і багато працювати. Світ змінюється, змінюються підходи і вимоги. Поступово фермери впроваджують у своїх господарствах науковий досвід і світові розробки в аграрній сфері. І в першу чергу це стосується технічної бази.

«Ми змінюємося. Змінюються і умови праці. Не можна сказати, що все у нас ідеально сьогодні на селі, але ми розвиваємося, активно розвиваємося, – запевняє Володимир Постол, керівник СФГ «Аіст», що в селі Грушувато-Криничне, Синельниковського району Дніпропетровської області. – Саме головне, чого у нас сьогодні не вистачає, то це людей. Техніку ми можемо купити, людей не купиш! Молодих спеціалістів не вистачає».

Сільськогосподарське фермерське господарство «Аіст» було засновано у 2001 році. Починалося все з 50 гектарів землі, відведених відповідно наказу президента про фермерські господарства. А на сьогодні в обробці господарства  вже більше 1100 гектарів.

– Як зростало Ваше господарство?

«На 50 га землі розвиватися неможливо, – заявляє Володимир Постол. – Тому що зараз купити навіть  самий дешевий трактор, який коштує 560 тисяч гривень, для малої ділянки неможливо, нерентабельно. Тому розвиток господарства починався саме з розвитку земельного банку. Тоді і вирішили брати землю в оренду. З поступовим збільшенням земельного банку ми могли собі більше дозволити (і закупити мінеральні добрива, і заплатити людям зарплату, а потім і про якість техніки замислилися)».

Спочатку фермер поставив собі мету – обробляти не менше, як 500 га. Тому що рентабельність фермерського господарства починається саме з 500 га, і це не тільки в Україні, це світовий досвід, зокрема американський.

А обробляти починали на старій радянській техніці. Бо купували те, що було доступно. Але задля досягнення головної мети – збирати хороші врожаї, потрібна була сучасна якісна техніка. Сьогодні СФГ «Аіст» майже повністю перейшло на техніку європейських виробників. І серед численних пропозицій це успішне господарство зупинило свій вибір на техніці UNIA від «Волинської Фондової Компанії».

«З «Волинською Фондовою Компанією» ми працюємо вже 3 роки. Всі ґрунтообробні знаряддя у нашому господарстві – UNIA, – зауважує Володимир Іванович. – Чому? Ми їздили по різним виставкам, господарствам, по Дням поля, демо-показам, аналізували і прийшли до висновку, що поєднання «ціна-якість» – це UNIA.  На сьогодні ця техніка – найкраща!».

І зараз, відпрацювавши на агрегатах UNIA 3 роки, фермер не задумуючись каже, що цілком і повністю нею задоволений. Як якістю, так і ставленням самої компанії «ВФК». Сервіс, за його словами, на самому вищому рівні. Компанія виконує всі свої зобов’язання перед клієнтом. Всі гарантійні питання закриваються одразу.

«Багато хто задає питання, чому саме UNIA, а не інші відомі бренди? Я відповідаю просто – якість на рівні будь-якого європейського виробника, а ціна при цьому на 25-30% нижче. Тому ми вибрали саме цю техніку», – пояснює господар.

ФГ «Аіст» працює із всією лінійкою сільгоспзнарядь від компанії UNIA. І розкидач мінеральних добрив, і дискові борони, і глибокі розрихлювачі, і плуги – є все. І ще одна  зручність  – обслуговується техніка на одному складі, і господарство має справу з одним сервісом.

«Друзі, колеги, коли приїздять і дивляться, як працює ця техніка, не вірять, що вона виробляється в Польщі, коли бачать роботу агрегатів на практиці  в полі не розуміють, за що вони заплатили більше, купивши інші дорогі бренди» – посміхається Володимир Постол.

Стосовно тих деталей, що труться, підшипникових вузлів, то вони, як наголосив господар,  виробляються з високоякісної сталі на тому самому заводі в Швеції, що і всі європейські бренди.

«Я реально бачив якість цієї сталі, і навіть польські інженери з заводу-виробника приїжджали та роз’яснювали. Я знаю, що це добра сталь, бо перевірив її в роботі, – говорить Володимир Іванович. – А ще, і це досить важливо, коли ми купляємо техніку, то як при купівлі машини, завжди цікавимося, скільки вона буде коштувати в сервісному обслуговуванні. Так от польські комплектуючі і запчастини, виходячи з досвіду господаря, набагато дешевші, хоча в якості не програють найдорожчим».

«Деталі зношуються однаково, що в польській техніці, що в німецькій, це природний знос, 800 га відпрацювали – що там, що там стерлися лемеші. Тільки в UNIA їх заміна коштувала мені в два рази дешевше, ніж моєму сусіду на його німецькому агрегаті, – підкреслює фермер. – Коли купували, ми виходили суто з економічних міркувань. І ми дуже задоволенні, бо купили те, що хотіли».

Як розповів Володимир Постол, там, де жоден розпушувач не подужував (мова йде про поля з кукурудзяними рештками), UNIA CROSS HP справляється і повноцінно працює. В таких умовах вона незамінна.

«Якщо б у нас був інший розпушувач, то нам треба було б проводити не одну, а дві операції, – відзначає хазяїн господарства. – З UNIA CROSS HP  ми по соняшнику восени працюємо без дисків. Жоден розпушувач, навіть там, де в два ряди лапи, без дисків не піде, треба попереду пускати дискову борону, а тут нічого не треба і витрати палива майже вдвічі менші. Цей інвентар нас повністю задовольняє!».

 Лінійка UNIA CROSS HP – універсальні агрегати, призначені для обробітку землі без оранки, чудово зарекомендували себе в технології спрощеного обробітку ґрунту, можуть працювати на максимальній глибині до 30-35 см.

Агрегат UNIA CROSS HP має 4 ряди зубів СХ з підрізаними крилами 370 мм (крайні робочі органи CX оснащені відвалами), трубчастий вал діаметром ø600 мм та дискову борону типу А(з дисками ø 460 mm) з резиновими аммортизаторами.

Переваги:

висока продуктивність за один проїзд;

інтенсивне розпушування до 30-35 см;

ефективний в найважчих умовах – пружинні зуби;

докладне подрібнення і змішування решток;

механічне регулювання глибини роботи;

ідеальні пропорції маси – потужна рама.

Зараз Володимир Іванович збирається купувати ще один саме такий глибокорозпушувач, і запевняє, що тут без жодних сумнівів – буде брати тільки UNIA. Для нього і по якості обробки ґрунту, і по надійності, і по ціні – це краща техніка.

Борона UNIA ARES HP в господарстві «Аіст» з’явилася  однією з перших в Україні

UNIA ARES HP – лінійка важких напівнавісних дискових ґрунтообробних агрегатів. Відрізняються міцною рамою, яка забезпечує рівномірний розподіл навантаження по всій робочій ширині. Агрегати ARES HP призначені для обробітку типу ґрунту з великою кількістю рослинних залишків. Диски розраховані для роботи у найважчих умовах, великий діаметр дисків та спеціально підібрані кути установки гарантують інтенсивну роботу. Рама із збільшеною відстанню між рядами дисків 120 см та навантаженням на ґрунт 1250 кг/м чудово зарекомендувала себе у важких умовах, забезпечуючи роботу без забивання. Також є можливість вибору великих та тяжких катків.

Завдяки дискам, що мають пружинний захист, вони ідеально підходять до обробітку cкладних типів ґрунтів із великою кількістю рослинних залишків. Важкі напівнавісні агрегати ARES HP XL з сильною рамою і широко розставленими рядами дисків (120 см) легко підготують ґрунт до засівання в нього насіння.

 У стандартному обладнанні UNIA ARES HP XL є 2 ряди дисків XXL 660 Agressive та XXL Classic із захистом гумових амортизаторів 52×160 мм та трубчастим валом Ø600 мм. Також можливі на вибір інші вали.

 Стандартна комплектація:

напівнавісна вісь 965 / ø36 мм;

2 ряди дисків CLASSIC ø660 / 6 із захистом від гумових амортизаторів;

трубчастий вал ø600 мм;

механічне регулювання глибини;

гідравлічно складана рама;

візок з пневматичними гальмами і колесами 550 / 45-22,5.

Також успішно в господарстві працює розкидач гранульованих мінеральних добрив RCW. Він не по одному з параметрів не поступається інноваційному провідному німецькому обладнанню. Побачивши його роботу на господарстві, новий клієнт Дніпропетровської філії «ВФК» одразу не роздумуючи купив собі такий самий. «Якщо б я не знав, то ніколи б не повірив, що цей розкидач зроблений у Польщі, це реально європейська якість, добра європейська якість!» – був приємно здивований колега-фермер.

А нещодавно господарство поповнилося новим плугом UNIA VIS  XL (7+1), бо збирається зайнятися овочевими культурами. Хоча у себе Володимир Постол цей агрегат ще не випробував, але бачив його у роботі і залишився дуже задоволений.

Оборотний напівнавісний 8 корпусний плуг UNIA VIS  XL комплектується перевіреними відвалами з робочою шириною до 48 см, а також системами гвинтового або ресорного захисту. Міцна рама зі спеціальною конструкцією та поперечним розрізом 180х180 виготовлена із загартованої сталі підвищеної міцності та стабільності, що робить роботу плуга довговічною. Система обороту плуга підтримується двома гідравлічними циліндрами. Колесо опорно-транспортне 550/45х22,5. Є можливість установки скиммера та додання дисків до кожної секції плуга. Він має 2 дискових ножі ø480мм з пружинним захистом, гідравлічну балку для плуга, ресорний захист нон-стоп (7 листків ресори)та передплужники, які призначені для великої кількості пожнивних решток (в додатковій комплектації).

Переваги цього плуга в його надійній конструкції, мінімальному опорі оранки, якісному прикриванні пожнивних решток, ефективному захисті робочих органів, стабільності обороту та простоті в налаштуванні.

Крім цього, наразі в планах керівника СФГ «Аїст» придбання зернової сівалки UNIA.

«І взагалі, я з усією відповідальністю можу рекомендувати техніку UNIA, і впевнений, що люди за це скажуть тільки велике ДЯКУЮ, – каже досвідчений фермер. – Це не просто слова, не картинка – техніка працює в полі по 25-30 га в день! Полякам не соромно за цю техніку. Це – супер-якість!»

Спілкувалась Анна Душкова