Валіс М – інноваційне рішення для захисту від фітофторозу, мілдью та оїдіуму

207

Віктор Сверіда, вчений агроном, агротехнологічний експерт компанії «Ерідон»

На українському ринку віднедавна представлений новий двокомпонентний фунгіцид Валіс М в.г., призначений для контролю фітофторозу та альтернаріозу на картоплі і томатах та  мілдью на виноградниках. Основною діючою речовиною цього препарату є інноваційна хімічна сполука — валіфенал, що належить до фунгіцидів нового хімічного класу — валінамідокарбаматів (іншим представником цього класу є іпровалікарб). Валіфенал характеризується високою ефективністю проти грибків класу ооміцетів і належить до класу інгібіторів синтезу клітинної стінки грибів. Таким чином дія валіфеналу на патогени збудників принципово відрізняється від дії стробілурінів, а також таких популярних фунгіцидних сполук, як металаксил-м, флуопіколід, цимоксаніл та багатьох інших. Це робить фунгіцид Валіс М ідеальним партнером для використання в антирезистентних стратегіях.

Валіфенал характеризується трансламінарним (локально-системним) переміщенням у тканинах рослини (трансламінарне переміщення – це рух хімічної сполуки від однієї сторони листка до іншої) і забезпечує захисну, лікувальну та антиспорулянтну активність. Тобто валіфенал пригнічує проростання спор патогену на листковій поверхні, розвиток міцелію всередині тканин рослини у стадії його активного росту та утворення спор.

Потрапивши на поверхню рослини, валіфенал проникає в її восковий шар, де закріплюється, утворюючи резервне «депо», з якого хімічна сполука поступово трансламінарно проникає наскрізь тканин листка, досягаючи в них активної концентрації через приблизно дві години після обприскування. Рівномірність концентрації валіфеналу в тканинах рослини забезпечується його здатністю до дифузійного переміщення. Активна концентрація препарату утримується в тканинах рослини протягом 14 днів.

Дія валіфеналу на шкідливі патогени синергетично підсилюється іншою діючою речовиною препарату Валіс М — манкоцебом, який характеризується загальновідомим широким спектром  захисної контактної дії.

Найкращий ефект від застосування фунгіциду Валіс М досягається при його превентивному використанні.

Переваги фунгіциду Валіс М

  • Захисна, лікувальна та антиспорулянтна активність
  • Поєднання локально-системної та контактної дії
  • Стійкість до змивання опадами
  • Тривала профілактична дія
  • Хімічна сполука з нового хімічного класу, що робить препарат ідеальним партнером для антирезистентних стратегій

Застосовуючи засоби захисту рослин, завжди читайте та виконуйте інструкції, подані на етикетках.