28 липня відбулося засідання ради кластеру «Агротехніка»

328

28 липня 2017 року в рамках ділової програми Дня поля «ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ-2017» відбулося засідання експертно-координаційної ради інноваційно-освітнього кластеру «Агротехніка».

На засіданні повноважні представники Харківської обласної державної адміністрації, машинобудівних та агропромислових підприємств країни, інженерних центрів, провідних аграрних ВНЗ України, які входять до складу кластеру, підвели підсумки діяльності за рік, обговорили поточні питання, а також намітили план роботи на майбутнє.

Відкриваючи захід, голова експертно-координаційної ради інноваційно-освітнього кластеру «Агротехніка» Едуард Сімсон відзначив, що головна мета засідання – формування науково-технічної програми розвитку агропромислового комплексу. «Ключові поняття, які повинні лягти в основу програми, – це інноваційність, енергоефективність, точне і щадне землеробство. Зараз перед нами стоїть важливе завдання – створення нового покоління «розумної» причіпної ґрунтообробної техніки для ефективного землеробства. Перший зразок із лінійки Smart-агрегатів ми плануємо представити міжнародній промисловій громадськості вже на масштабній виставці сільськогосподарської техніки «AGRITECHNICA» у Ганновері в листопаді», – розповідає Едуард Сімсон.

Крім цього, голова ради на зустрічі анонсував вступ кластеру «Агротехніка» в Європейську асоціацію Кластерів: «Європейська асоціація Кластерів – це об’єднання близько 150 кластерів Європи. Членство у цій асоціації дозволить подавати наші проекти в європейські фінансові інституції не напряму від наших університетів, інститутів або самого кластеру, а безпосередньо через процедуру Європейської асоціації Кластерів, що в результаті збільшує ймовірність позитивного рішення. Крім того, це ефективний майданчик для налагодження міжнародного партнерства».

Народний депутат України, виконавчий директор Національного комітету промислового розвитку України, почесний президент ІГ УПЕК Анатолій Гіршфельд у своєму виступі акцентував увагу на тому, що науці потрібне цільове фінансування, яке повинно давати чіткі результати для аграрного сектору економіки України. «Одна з головних наших цілей – створення конкурентоспроможної експортоорієнтованої агропромислової галузі України, яка представлятиме нашу країну в міжнародному просторі. В рамках цього необхідно налагодити виробництво агротехніки, яка володіє параметрами інновації, точного і щадного землеробства, а також енергоефективності, – це основа на довгі роки, яка буде формувати не тільки розвиток сільгоспмашинобудування, а й конкурентоспроможність всього аграрного сектору. Тому на цьому етапі потрібно визначитися з чіткими критеріями такої агротехніки, що в кінцевому підсумку стане базою створення нової лінійки агрегатів, яка буде стимулюватися з бюджету окремими механізмами компенсації», – зазначає Анатолій Гіршфельд.

Завершилося засідання ради урочистим підписанням Меморандуму про приєднання до кластеру «Агротехніка» ще двох учасників – Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» Національної академії аграрних наук України (ННЦ «ІМЕСГ» НААН) і Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва (ХНАУ).

Ректор кафедри виробничого менеджменту та агробізнесу ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Олександр Ульянченко зазначив, що співпраця університету і кластеру буде продуктивною і результативною: «Наукова діяльність ХНАУ ім. В.В. Докучаєва спрямована на розробку нових технологій щадного вирощування сільськогосподарських культур, і у нас вже є ряд цікавих пропозицій для науково-технічної програми розвитку аграрного комплексу».

В основі роботи інноваційно-освітнього кластеру «Агротехніка» лежить взаємовигідне партнерство між учасниками, перш за все, виробництвом і наукою, спрямоване на впровадження інноваційних агротехнологій для заощадження земельних ресурсів і підвищення ефективності сільськогосподарської галузі країни.

 Довідка:

Інноваційно-освітній кластер «Агротехніка» – один із успішних прикладів приватно-державного партнерства. Створений 24 червня 2015 року. Ініціаторами та засновниками кластеру стали Харківська обласна державна адміністрація, Індустріальна група УПЕК, що входить в групу Лозівський ковальсько-механічний завод і Українське конструкторське бюро трансмісій і шасі, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П.Василенко, Харківська обласна організація роботодавців у сфері АПК. На сьогодні до кластеру приєдналися 7 провідних університетів країни аграрного профілю, УкрНДІПВТ ім.Погорілого і ПАТ «Харківський підшипниковий завод».

untitled (248 of 355) untitled (250 of 355) untitled (260 of 355) untitled (263 of 355) untitled (264 of 355)