Із препаратами «Нуфарм» можна забути, як виглядають бур’яни

335

Компанія «Нуфарм» вже понад 70 років забезпечує своїх клієнтів у всьому світі високоякісною продукцією, яка відповідає встановленим стандартам якості, безпеки для навколишнього середовища та здоров’я людини.

Один із основних світових постачальників препаратів, що застосовуються для захисту рослин у сільському господарстві, має у своїй лінійці низку справді унікальних препаратів із таким поєднанням діючих речовин, яких в Україні практично немає. Йдеться насамперед про післясходові гербіциди, які все частіше застосовують сільгоспвиробники. Сьогодні компанія знайомить зі своїми найефективнішими і найбільш затребуваними препаратами.

На «Міжнародних днях поля DLG», що проходили наприкінці червня у Дослідницькому Київської області, компанія знайомила аграріїв зі своїми найефективнішими і найбільш затребуваними засобами захисту рослин та демонструвала результати їх застосування.

Агрітокс®перевірений часом

Іван Козира, регіональний торгівельний представник «Нуфарм» у Західній Україні:

«Коли ми запитуємо у споживачів: «Чи знаєте ви компанію «Нуфарм»?», то перша асоціація, що виникає у сільгоспвиробника – засіб Агрітокс®. Це післясходовий системний гербіцид, що використовується на дуже широкому спектрі культур проти найбільш поширених однорічних дводольних бур’янів. Його можна успішно застосовувати і на зернових – ячмені, житі, пшениці, і на льоні, і на картоплі, і на люцерні, і на горосі. І зараз ми відкриваємо його ще й з іншого боку – вивчаємо світовий досвід застосування на кукурудзі». Агрітокс

Цікаво, що Агрітокс® – не новий препарат, він уже років 60 на ринку. Це один із перших гербіцидів, винайдених у світі. Колись був незаслужено забутий, оскільки прийшли нові бур’яни, приміром, підмаренник, який цей препарат не контролював. І тому на ринок прийшли нові сульфонілсечовинні препарати, які вирішували ці питання. Проте, на наші поля повернувся хвощ, який вже не контролюється сульфонілсечовинними препаратами, і у Агрітокс® немов би з’явилося нове дихання.

Препарат Агрітокс® на сьогодні показує найкращі результати контролю таких злісних бур’янів, як осот, берізка польова, а особливо хвощ польовий, який зараз набув великого поширення, а ефективного рішення нині бракує. Раніше його було менше, та й робота проти нього не велась. Приміром, при старій колгоспній системі господарства цілеспрямовано займалися вапнуванням. Тепер же проводять в основному мінімальний обробіток ґрунту, вапнуванням ніхто не займається. І сьогодні хвощ польовий становить загрозу практично по всій Україні, особливо страждають Центральна, Західна і Північна частини. До того ж, вивести його доволі важко. Тому ми пропонуємо проти хвоща використовувати саме препарат Агрітокс®, який дуже добре контролює наземну частину цього бур’яну, і частково підземну систему.

Окрім хвоща, цей препарат контролює дуже широкий спектр бур’янів, а також його можна застосовувати проти падалиці, яка багато у кого становить проблему. Агрітокс успішно «забирає» всю падалицю у наступних культурах у сівозміні, і це велика його перевага.

Зараз у рослин через непомірні внесення різних препаратів, через недотримання технологій, норм і т.д., виробляється резистентність,  тобто звикання до препаратів, певна стійкість. І якраз до препарату Агрітокс® такої стійкості немає і це – ще одна з його переваг. А також можливість застосування на зернових культурах проти пізніх бур’янів до прапорцевого листка і наступної хвилі, яка з’являється у фазу трубкування (осот, берізка, хвощ, падалиця соняшника та інші).

Дікогерб® Супер допоможе подолати хвощ

Віктор Попрожук, регіональний торгівельний представник  «Нуфарм» у Рівненській, Житомирській, Волинській і Київській області:

«Чимало засобів, що пропонує компанія «Нуфарм», не мають аналогів в Україні. Дікогерб® Супер – один із таких препаратів, його ми пропонуємо для захисту кукурудзи. Це післясходовий гербіцид системної дії для боротьби з однорічними та багаторічними дводольними бур’янами у посівах зернових колосових культур. Його створено для боротьби зі злісними багаторічними дводольними бур’янами, які мають потужну кореневу систему та здатність відновлюватися».

Дікогерб

Особливо актуальним цей препарат є для господарств, що практикують мінімальний обробіток ґрунту, адже за такої системи з’являються нові покоління бур’янів. Окрім того, за системи мінімального обробітку ґрунту, бур’ян після подрібнення може і далі розмножуватися. За таких умов до фази 5 листка Дікогерб® Супер чудово справляється з берізкою польовою, осотами, хвощем польовим, розповсюдження яких в Україні набирає загрозливих масштабів.  Це найпроблемніші бур’яни, оскільки є мало препаратів, які їх контролюють.

Що стосується посівів кукурудзи, то найефективніше боротися з проблемними бур’янами, такими як хвощ, берізка, осоти та з іншими дводольними бур’янами, сходи яких з’являються у травні – у фазу 4-5 листків кукурудзи.

Особливість застосування Дікогерб® Супер в тому, що треба ретельно дотримуватися часу обробітку –потрібно встигнути спрацювати у фазу від 3 до 5 листків кукурудзи. Якщо застосовувати препарат по 6 – 7-му листках, то можуть бути фітотоксичні прояви гербіциду на культурну рослину.

Новий гербіцид Зеагран®, від якого зростає врожайність

Максим Пташник, регіональний торгівельний представник «Нуфарм» у Вінницькій, Черкаській і Кіровоградській області:

«Наша компанія пропонує новинку – високоефективний селективний післясходовий гербіцид контактно-системної дії для захисту посівів кукурудзи від однорічних і багаторічних дводольних та однорічних злакових бур’янів – Зеагран®.

Цей засіб є унікальним, оскільки має і ґрунтову, і післясходову дію. Він містить дві діючі речовини – це бромоксиніл (речовина дуже толерантна до кукурудзи) і тербуталазин (діюча речовина ґрунтової дії, що мінімально впливає на розвиток і формування качана у кукурудзи). Застосовується з 3 по 8* листок культури (*світовий досвід використання).

Він особливо ефективний при застосуванні на такому бур’яні, як лобода біла, що навіть переросла! Однією з унікальних особливостей нашого продукту є те, що він  буквально спалює бур’ян через 5-7 днів, і не становить загрози для культурної рослини.

Візуальні ознаки проявляються буквально на третій день після внесення нашого продукту. Після використання гербіциду Зеагран® можна побачити, що кукурудза не пригнічена, на відміну від дії інших гербіцидів. Із тих клієнтів, хто використовував наші препарати, ще жоден не сказав, що у нього впала врожайність. Навпаки, були дзвінки від клієнтів, які розповідали, що після використання наших продуктів урожайність кукурудзи підвищувалася».

Зеагран

Препарати на основі бромоксинілу (діюча речовина, що входить до препарату Зеагран®), у Франції використовуються на ділянках гібридизації. У Німеччині найпопулярніші післясходові гербіциди, які використовують на кукурудзі, – саме на основі тербутилазину, бромоксинілу і нікосульфурону. І всі ці діючі речовини вирішують проблему забур’яненості посівів, як злаковими, так і дводольними бур’янами. Діюча речовина – нікосульфурон, у даній бакові суміші посилює дію саме на однорічні та багаторічні злакові бур’яни. Тому найефективніше використовувати бакову суміш із Зеаграном® та Астралом®.

До речі, на ринку є чимало засобів захисту із діючою речовиною нікосульфурон. Перевага ж гербіциду Астрал® від «Нуфарм» у тому, що у його формуляції як прилипач використана олія, яка забезпечує набагато краще прилипання і проникнення. І це, своєю чергою, дається взнаки у ефективності проти злакових бур’янів. Особливо ефективний у стресових умовах – під час посухи, холоду, – власне, ті умови, що ми спостерігаємо цього року. Справді, наш нікосульфурон на олійній основі набагато краще працює, ніж інші нікосульфурони. І в цьому його основна перевага.

Стосовно норм внесення, то Зеагран® використовується у нормі 1,6 – 2,0 л/га, Астрал® – 1,0 – 1,25 л/га.

Що стосується загалом підходу до вирощування кукурудзи, то ми рекомендуємо відмовитися від ґрунтових гербіцидів і радимо використовувати хороший післясходовий гербіцид. Таким чином, буде набагато менше токсичного впливу на культуру, і як результат, більша врожайність. Але, звичайно, із страховими гербіцидами треба працювати вчасно, вкластися у фазу і уже потім розраховувати на хороші врожаї.

Щодо препарату Зеагран®, яким можна працювати до 8* листка (*світовий досвід використання), то жодної фітотоксичності на культурну рослину він не має. Адже, на відміну від препаратів довготривалої дії, які довгий час, навіть до місяця, утримуються в рослині та спричиняють стресовий стан, Зеагран® має швидку дію. Відтак він миттєво виводиться з рослини, не завдаючи їй жодної шкоди. До того ж Зеагран має ще й ґрунтову дію: спрацювавши проти бур’янів, він залишається у ґрунті, створюючи захисний екран проти наступної хвилі бур’янів. Таким чином, одним внесенням цього препарату можна знищити великий спектр бур’янів, зекономивши при цьому кошти.

Компанія «Нуфарм» приділяє велику увагу консультаціям перед застосуванням того чи іншого препарату, детально розповідаючи аграріям про всі нюанси своїх продуктів на різних семінарах та Днях поля, як і в Дослідницькому, де наша редакція зустрілась з представниками компанії. На дослідних посівах учасники побачили переваги та особливості кожного з препаратів, що були описані вище, почули про важливі агрономічні засади, яких має дотримуватись сільгоспвиробник, та взяли на озброєння ефективну технологію боротьби з  бур’янами.

Ольга Соломка

Максим Пташник, регіональний торгівельний представник «Нуфарм» у Вінницькій, Черкаській і Кіровоградській обл.
Максим Пташник, регіональний торгівельний представник «Нуфарм» у Вінницькій, Черкаській і Кіровоградській обл.
Віктор Попрожук, регіональний торгівельний представник «Нуфарм» у Рівненській, Житомирській, Волинській і Київській обл.
Віктор Попрожук, регіональний торгівельний представник «Нуфарм» у Рівненській, Житомирській, Волинській і Київській обл.
Іван Козира, регіональний торгівельний представник «Нуфарм» у Західній Україні
Іван Козира, регіональний торгівельний представник «Нуфарм» у Західній Україні

DSC_0124 – копія

ТОВ «Нуфарм Україна»

Сайт: nufarm.com/ua 

Регіональний торгівельний представник у Рівненській, Житомирській, Київській, Волинській областях:

Віктор Попрожук +38 (095) 288 49 07

Регіональний торгівельний представник у Львівській, Хмельницькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях:

Іван Козира +38 (050) 312 69 14

Регіональний торгівельний представник у Вінницькій, Кіровоградській та Черкаській областях:

Максим Пташник +38 (050) 418 33 88