Співпраця з “Агроскоп Інтернешнл” – визначальний фактор на шляху аграрія до успіху

697

Праця на землі споконвіку була дуже клопіткою і часто тернистою. Однак велике бажання успіху, застосування інтелекту у вирощуванні продукції зробили свою справу. Ставши професіоналом, людина навчилася розуміти природні процеси землі, живих організмів і змогла досягти визначних результатів у сільському господарстві. Сучасне аграрне виробництво важко уявити без повсякденного використання інновацій для вирішення глобальних завдань: зібрати якісний і високий врожай, забезпечити прибутковість виробництва при оптимальних витратах і зберегти природні ресурси для прийдешніх поколінь.

В компанії «Агроскоп Інтернешнл» розуміють, що розв’язати такі вкрай необхідні й складні завдання можна лише завдяки реалізації комплексу питань. Вони пов’язані не тільки із продажем на ринку певних ресурсів, а й із системними рішеннями щодо застосування сучасних аграрних технологій. Тому одним з найважливіших напрямів діяльності міжнародного аграрного дистриб’ютора на сучасному етапі розвитку сільського господарства є консультаційна підтримка у впровадженні інноваційних технологій на кожному етапі виробництва.

Урожайність без здорожчання технології

Прикладом таких інноваційних рішень є функціонування «АгроцентруАгроскоп», де кожен аграрій може ознайомитися із сортами й технологіями вирощування озимих зернових, гороху, нуту, системами захисту сої, соняшнику і кукурудзи.

Як повідомив керівник з розвитку бізнесу компанії «Агроскоп Інтернешнл» Олексій Стеценко, у Настасові, де працює один з агроцентрів, закладено понад 80 дослідів на 2500 дослідних ділянок. Тут застосовані різні комбінації строків, норм, способів висіву насіння, підживлення та захисту рослин основних сільськогосподарських культур: пшениці, ячменю, кукурудзи, сої, ріпаку, соняшнику, цукрових буряків.

«Перевагою досвіду інноваційного центру є те, що тут фахівці компанії «Агроскоп» експериментують із широким набором продуктів та елементами технологій, які дозволяють з оптимальним рівнем витрат досягти високої урожайності. Завдяки цьому для виробничих потреб конкретного підприємства підбирають необхідні сорти, елементи технологій, засоби удобрення і захисту», – пояснив він.

Завдяки багаторічним демонстраційним та виробничим дослідженням компанія «Агроскоп Інтернешнл» розробила низку технологічних, організаційних та фінансових рішень, які мають на меті поетапно досягти прогнозованої урожайності культур при чітко запланованих витратах на 1 га.

«Для виробників з різними фінансовими можливостями ми пропонуємо три види технологій: «платинову», «золоту» та «срібну» – з різними обсягами вкладень на 1 га та прогнозованими показниками продуктивності. Їх випробували і скоригували для 4 природно-кліматичних зон вирощування сільськогосподарських культур», – доповнив Олексій Стеценко.

Більш детально про особливості вирощування  культур у різних кліматичних зонах та виробничо-господарських умовах йшлося на практичному семінарі «Технології підвищення врожайності озимої пшениці та ріпаку без зростання собівартості їх вирощування», який проводився в рамках ІІ форуму аграрних інновацій «Нове Зернятко – Настасів-2017».

Керівник відділу розвитку технологій компанії «Агроскоп Інтернешнл» Василь Москалюк звернув увагу гостей заходу на те, що під час вирощування будь-якої культури варто враховувати такі фактори: обробіток ґрунту, живлення, вибір гібриду, посів, систему захисту, збирання, а також погодні умови. Крім останнього чинника, всіма технологічними і виробничими процесами можна і необхідно управляти. Це пов’язано з тим, що на кожному етапі вирощування існує ризик втратити потенційну продуктивність – загалом до 60% (наприклад, втрати озимого ріпаку можуть становити 4 т/га з 6 т/га). Тому в компанії «Агроскоп Інтернешнл» пропонують комплексні управлінські рішення щодо прогнозування та досягнення показників урожайності культур на кожному етапі вирощування. До них можна віднести такі послуги: агрохімічне обстеження поля, діагностику рослин, супутниковий моніторинг та ін.

Продукт-менеджер, к.с.-г.н. Андрій Глявин із цього приводу зауважив, що у компанії «Агроскоп Інтернешнл» також на постійній основі діють навчальні програми (проведення тренінгів, майстер-класи на дослідних полях і виробничих посівах). Важливим елементом співпраці з аграрними підприємствами є супровід спеціалістів, зокрема виїзди агрономів на обстеження полів. Це дозволяє у короткий час вирішувати поточні питання й забезпечувати прибутковість вирощування сільськогосподарських культур.

Ефективні сервіси «Агроскопу»

Керівник з розвитку бізнесу компанії «Агроскоп Інтернешнл» Олексій Стеценко впевнений, що сьогодні в аграрному секторі відбувається справжня революція, оскільки аграрії поєднують ефективні системи мінерального і біологічного підживлення, захисту рослин із сучасною селекцією у рослинництві, насінництвом та технологіями точного землеробства. Це дає змогу не тільки отримувати високі врожаї, а й раціонально використовувати природні ресурси, зокрема землю. Одним зі способів досягнення цих результатів є наявність точної та оперативної інформації про всі біологічні процеси в землі та рослині. І компанія «Агроскоп Інтернешнл», розширюючи сервісні можливості, надає таку послугу.

Агрохімік-консультант компанії «Агроскоп Інтернешнл» Вікторія Олійник про аграрні сервіси сказала таке: «Діагностика рослин – один із пріоритетних напрямів діяльності компанії. У нас функціонує сучасна лабораторія, яка надає послуги з аналітичної оцінки відібраних зразків. Для більш оперативної взаємодії з агрономічними службами підприємств у компанії передбачено надання мобільного сервісу з аналізу листкової маси рослин. За допомогою портативної лабораторії спеціалісти можуть визначити недостачу основних елементів живлення у рослині безпосередньо на полі протягом однієї години. Надання такої послуги поряд із базовим лабораторним дослідженням сприятиме оперативному вирішенню виробничих питань щодо підживлення культур окремими елементами і стимулювання їх росту. Найбільший ефект від неї досягається після  якісного моніторингу стану ґрунту, загального агрофону та поточного візуального стану рослин на кожній ділянці. Такий сервіс варто розглядати як важливе доповнення до агрохімічного обстеження посівів щодо наявності хвороб і шкідників у різні періоди вегетації. Сьогодні компанія «Агроскоп Інтернешнл» пропонує портативну хімічну лабораторну діагностику у всіх зональних підрозділах на території України».

Презентація «Сервісів Агроскоп» відбулася  на ІІ Форумі аграрних інновацій «Нове Зернятко – Настасів-2017», де голова Наглядової ради компанії «Агроскоп Інтернешнл» Ірина Іванова відзначила важливість співпраці з корпорацією «Агропродсервіс»: «Вже протягом майже 15 років ми маємо можливість спільно поширювати інноваційні продукти, аграрні технології, проводити випробування в агроцентрі. «Агроскоп» як член міжнародної групи компаній «OriginEnterprises» також ретранслює передовий міжнародний досвід  застосування різноманітних підходів у технології вирощування для уникнення стресових умов».

На підтвердження серйозних намірів розвивати співпрацю у Настасеві компанія «Агроскоп Інтернешнл» подарувала керівникам ПАП «Агропродсервіс» Іванові Чайківському та Андрієві Барану сучасну портативну лабораторію для проведення експрес-аналізу листкової поверхні рослин.

«Завдяки їй можна оперативно прийняти рішення щодо живлення культур, забезпечити баланс поживних речовин у рослині та досягти необхідної прибутковості вирощування. Цього бажаємо всім аграріям України», – зауважив Олексій Стеценко.

Загалом можна відзначити широку зацікавленість вітчизняних аграріїв (яких на форумі було зареєстровано понад 1600 осіб) сервісними послугами аграрного дистриб’ютора «Агроскоп Інтернешнл», що вчергове підтвердило високе реноме учасника міжнародного ринку технологій аграрного інтелекту.

Андрій Сава