II Міжнародний Форум аграрних інновацій «Нове Зернятко» – Настасів-2017 (29-30 червня 2017 року)

241

Уже вдруге в історії ПАП «Агропродсервіс» відбувся Форум аграрних інновацій «Нове зернятко» – Настасів-2017. Як відзначив директор компанії Андрій Баран, захід цього року набув статус міжнародного та проводитиметься традиційно. Загалом спільно із партнерами вдалося організувати дводенне зібрання фахівців, науковців, виробників інноваційних продуктів та власне аграріїв, де усі бажаючі мають можливість оглянути демонстрацію техніки, посівні поля, експозиції найкращих компаній-виробників і дистрибюторів насіння, засобів захисту, добрив, технологій.

«Ми прийняли рішення провести форум протягом двох днів, бо і ми і наші партнери маємо багато різнопланових напрацювань, які будуть корисними тим, хто хоче отримати більше знань, почути чийсь, чи поділитися своїм практичним досвідом», – доповнив директор ПАП «Агропродсервіс» Андрій Баран.

Як засвідчили дані реєстрації, учасниками масштабного дійства на Тернопільщині стали понад 1200 учасників. Крім того, понад 80 компаній зголосилося на участь у форумі. Серед них були представники близько 10 держав, зокрема з Німеччини, Чехії, Польщі, Іспанії, Білорусії та Швейцарії.

Офіційну церемонію відкриття ІІ Міжнародного Форуму аграрних інновацій розпочав генеральний директор компанії «Агропродсервіс» Іван Чайківський, яий привітав усіх гостей на щедрій тернопільській землі та висловив сподівання, що захід матиме вагоме значення у розвитку сільського господарства України.

«Сьогодні ми вже вдруге збираємо найкращі агрокомпанії нашої держави та закордонних фахівців на «Новому Зернятку». Разом з нашими партнерами – компанією «Агроскоп Інтернешнл» – ми робимо усе, щоб галузь насінництва та рослинництва приносила користь усім, хто працює на землі. Від фермера, що тільки розпочинає свою діяльність, – і до великих агрокомпаній, які роками працюють на ринку», – зазначив Іван Чайківський.

Підтвердженням інноваційності діяльності корпорації є постійна та плідна співпраця із вітчизняними та іноземними науковцями. Так, на Форму були запрошені видатні вчені з Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, ННЦ «Інститут землеробства» НААН, Миронівського інституту пшениці ім. В.М.Ремесла НААН та Селекційно-генетичного інституту. Відвідали захід також і науковці з Європейського Союзу: Збишек Брабец – компанія «Bioiberica»; Ян Долежал – компанія OSEVAEXSIMPOPRAHA, s.r.o. Вони висловили слова подяки компанії «Агропродсервіс» за довготривалу співпрацю та вручили подяку керівництву компанії.

Привітали учасників ІІ Міжнародного Форуму аграрних інновацій«Нове Зернятко» – Настасів-2017також і керівництво компанії «Агроскоп Інтернешнл». Зокрема, на заході були присутні Голова Наглядової Ради Ірина Іванова та директор з розвитку Олексій Стеценко. Головні партнери Форуму відзначили важливість проведення подібних зустрічей із аграріями, де можна поділитися інноваційним досвідом застосування технологій здосягнення рекордних врожаїв сільськогосподарських культур, обговорити особливостіїх вирощування на демонстраційних полях «Агроцентру»та розповісти про власні досягнення у аграрній сфері. Відзначивши значні і результативну співпрацю із компанією «Агропродсервіс», Ірина Іванова та Олексій Стеценко презентували аграріям із Настасова портавину агрохімічну лабораторію для проведення експрес-тестів листкової маси рослин.

На практичній частині проведення Форуму учасники та гості мали нагоду відвідати науково-практичні семінари компаній-партнерів:«Технології підвищення урожайності кукурудзи і пшениці без підвищення собівартості вирощування», «Особливості вирощування гібридів озимого ріпаку NPZ», «Аспекти підвищення урожайності озимих культур», «Європейський ринок не-ГМО сої, можливості для українських виробників. Окремі аспекти агротехнології та контролю якості», «Нові сорти сої Євраліс в Україні у сезоні 2018 року», Конвізо Смарт – революційна технологія вирощування цукрових буряків», «Бурякова нематода та методи боротьби з нею».

Форум аграрних інновацій «Нове Зернятко» – Настасів-2017 був насичений також оглядом демонстраційних ділянок ТОВ «Агроскоп Інтернешнл»;зернових, зернобобових та технічних культур ПАП «Агропродсервіс»;насіннєвого та соєвого заводів;яблуневого саду; новинок сільськогосподарської техніки тощо.