Конкретні перспективи співпраці з ТОВ «Сервіс-Агрозахід»

303

Коли молоді та перспективні підприємства співпрацюють між собою, маючи спільну справу та мету – завжди виходить цікавий та корисний в поглибленні досвіду для обох сторін результат. Багатьом нашим читачам вже відомий проект з ТОВ «Сервіс-Агрозахід», молодою дистриб’юторською компанією, який представляє собою цикл статей про партнерство компанії з різними господарствами Західного регіону. Так, героєм цієї статті є молоде підприємство ТОВ «Новосілка», яке обробляє 1100 га землі у Підволочиському районі Тернопільської області. Керівник господарства Василь Павлович Качор використовувати технології ТОВ «Сервіс-Агрозахід» почав нещодавно, півроку тому, але позитивний результат не змусив себе довго чекати, до того ж, вони вже встигли добре здружитись з Павлом Богдановичем Гуменюком, менеджером зі збуту компанії.

ТОВ «Новосілка» було засноване 2000 року, як й інші численні господарства України – на базі колишнього колгоспу. Налагодити ефективну працю після років занепаду – не так просто, з 2000 по 2005 рік підприємство сяк-так трималося на плаву, але набрало багато боргів. З 2005 року «Новосілку» очолив Василь Павлович Качор, який від заснування працював тут на різних посадах. Будучі економістом за фахом, Василь Павлович з того часу розпочав унікальний аграрний шлях, в основу якого лягли декілька принципів: не втрачати порядність, цінити людей, берегти землю та працювати на якість, а не на кількість.

Тож, поговорили з керівником про загальну стратегію розвитку господарства:

«У 2007 році до нас прийшов агроном Василь Володимирович Гуменюк, і з того часу ми разом почали налагоджувати якісне господарювання. Відчистили поля від бур’янів, адже тут раніше в основному використовувалася мінімальна технологія обробітку ґрунту. Ми замінили її на традиційну оранку. Технічний парк категорично потребував оновлення, закупили закордонні трактори, комбайни, причіпні агрегати. Дуже ризикували, брали кредити, але це все себе у підсумку виправдало. На сьогодні маємо змогу регулярно піднімати людям зарплату і вчасно її виплачувати, підвищувати орендну плату за паї. Ну, і звісно вкладаємо сили та кошти в технологічний розвиток господарства. З останніх новинок – придбали новий комбайн Claas Tucano 440 (до цього мали 2 комбайни Claas), щоб пришвидшити жнива. А до нього взяли жатку для сої, щоб мінімізувати втрати соєвого врожаю при збиранні».

ТОВ «Новосілка» не ставить собі за мету активну інтенсифікацію землеробства. Як економіст Василь Павлович розуміє, що головне в аграрному бізнесі – не високі показники, а висока рентабельність, і до того ж, він усвідомлює важливість турботи про землю. До речі, землі господарству дістались непрості: ґрунти частково чорноземи опідзолені, а частково – важкі глинисті, і майже по всіх ділянках дуже горбиста місцевість, що сприяє змиванню орного шару та значно ускладнює процес обробітку ґрунту.

Тим не менш, враховуючи всі складнощі, в ТОВ «Новосілка» всі культури – в чудовому стані, у чому ми наочно переконались. Про те, як їм вдалося досягти таких результатів – спілкуємося з агрономом господарства Василем Володимировичем:

 • В сівозміні у нас присутні всі основні культури, окрім соняшника, який дуже виснажує землю: озимі та ярі пшениця і ячмінь, горох, кукурудза, ріпак, соя, цукровий буряк, гречка. Оскільки наш головний принцип – оптимізація собівартості, ми ретельно рахуємо, як будувати систему живлення та захисту.
 • Тобто добрив вносите не багато?
 • Достатньо, скажімо так. Головне наше комплексне добриво, яке вносимо під всі культури, це азот+фосфор+калій, для підживлення – селітра та карбамід, і за потребою – ті чи інші мікроелементи під різні культури. При посіві кукурудзи за рекомендацією компанії «Сервіс-Агрозахід» використали добриво Супер Старт, яке сприяє швидкому росту рослин та зміцнює їх кореневу систему.
 • А як окреслите вашу систему захисту культур?
 • Для захисту використовуємо тільки оригінальні препарати провідних світових виробників. Особливість нашої роботи в тому, що ми постійно робимо візуальний моніторинг посівів, і тільки згідно нього здійснюємо внесення препаратів. Невелика кількість площ дає нам таку можливість. Наприклад, погода цього року не сприяла розвитку фузаріозу на пшениці, і ми зробили тільки одну фунгіцидну обробку.
 • За рахунок чого вам вдається підтримувати культури в такому гарному стані, невже немає ніякого секрету?
 • Секрети прості. По-перше, ми всі заходи робимо в оптимальні строки. По-друге, здійснюємо постійний нагляд за посівами. По-третє, використовуємо якісне насіння, по кожній культурі обираємо провідну селекцію, наприклад, ріпак – Lembke, кукурудза – Monsanto, цукровий буряк – KWS та інше.
 • Чи полюбляєте агрономічні експерименти?
 • Авжеж, без цього працювати не продуктивно і не цікаво. Маємо випробувальні ділянки. Кожного року висіваємо якісь нові гібриди, наприклад, цього року «Сервіс-Агрозахід» запропонували нам гібриди кукурудзи французької селекції, які на сьогодні себе добре показують.
 • З компанією «Сервіс-Агрозахід» почали працювати нещодавно, поділіться першими враженнями.
 • Враження позитивні. Добре консультують, всі роботи виконують своєчасно, оперативно, тож будемо розширювати співпрацю з ними. Нам потрібно робити аналіз ґрунту, плануємо замовити в «Сервіс-Агрозахід» цю послугу. Що найбільше сподобалося: цього року за їх рекомендацією використали якісні продукти AgriTechno – для покращення водного розчину при обробках. Також вони запропонували гербіцид Паллас, який ми вносили на озиму пшеницю – він чудово забрав злакові та дводольні бур’яни. Плануємо спільно з компанією закладати дослідні ділянки з використанням різних добрив: польського, білоруського та сербського виробництва, аби порівняти їх дію. До речі, компанія «Сервіс-Агрозахід» організовувала екскурсії на заводи цих виробників добрив, які ми з цікавістю відвідали.

Тетяна Бєлінська

IMGP1504 IMGP1508