Нуфарм: бур’яни у кукурудзі шансів не мають!

268

Сучасне землеробство можна без перебільшень охарактеризувати як наполегливу боротьбу між культурною рослиною та бур’янами. Тому на полі битви агроном повинен шукати ефективні рішення, щоб допомогти культурній рослині безперешкодно розвиватися на кожній фазі вегетації. На практиці це означає забезпечити доступ рослини до сонця, вологи, поживних речовин. Поряд із цим виникає інша важлива проблема – захист від бур’янів, які при активному розвитку можуть перешкодити у доступі до цих факторів. Тож у досягненні високої потенційної урожайності сільськогосподарських культур, зокрема кукурудзи, немає другорядних агротехнічних заходів. Визначальне місце серед них належить боротьбі зі забур’яненістю посівів.

Чистота поля – запорука успіху 

Як відомо, кінцевою метою аграрного виробництва є досягнення високого врожаю та прибутковості, формування яких відбувається з моменту підготовки ґрунту до посіву та проведення подальших послідовних агротехнічних заходів. За сприятливих погодних умов, оптимальних технологічних рішень та збалансованого живлення генетичний потенціал продуктивності кукурудзи може скласти до 15 тонн з гектара. За результатами минулого аграрного року в середньому по Україні вдалося забезпечити близько 7 тонн.

Наявні втрати не завжди пояснюються релевантністю дій та рішень технічної та агрономічної служб підприємств. Але за оцінками фахівців господарства можуть втрачати до 4 тонн з гектара лише через «діяльність» цих служб. Значну частку ризиків недоотримання урожаю кукурудзи складає нехтування правилами захисту культурних рослин від бур’янів.

Враховуючи біологічні особливості розвитку кукурудзи та тривалий гербокритичний період вегетації, архіважливим питанням залишається дотримання поля чистим особливо тоді, коли кукурудза тільки починає розвиватися і конкуренція з бур’янами надзвичайно жорстка. Вирішити цю проблему можна за допомогою якісних гербіцидів.

Австралійський досвід захисту

У переліку гербіцидних препаратів, дозволених і поширених на території України, є безліч варіантів вибору їхнього застосування у системі захисту. Тож будь-якому агроному варто підійти до цієї справи дуже відповідально, спираючись зокрема на досвід своїх колег з інших країн.

Як показує досвід країн Європи, поряд із континентальними виробниками хімічних препаратів значним попитом користуються препарати гербіцидної дії австралійської компанії «Нуфарм», яка спеціалізується на постачанні препаратів захисту рослин для сільського господарства.

За рекомендацією фахівців «Нуфарм» обприскування гербіцидами посівів кукурудзи потрібно здійснювати, як правило, у фазі 3-5 листків культури (BBCH 13-15). До таких препаратів можна віднести: ДІКОПУР Ф 600 РК (норма – 0,8-1,4 л/га), ДІКОПУР ТОП 464 в.р.к. (1,0-1,25 л/га), ЕСТЕТ 905, к.е. (0,6-0,7 л/га), ЗЕАГРАН 350, СЕ (1,6-2,0 л/га).

Такі препарати як НУКОЙЛ, МД (1,0-1,25 л/га) та АСТРАЛ, МД (1,0-1,25 л/га) можна застосовувати згідно з технологічною картою і у фази: НУКОЙЛ, МД – 3-8 листків (BBCH 13-18),  АСТРАЛ, МД – 3-10 листків (BBCH 13-20).

Нині вашу увагу зосередимо на таких препаратах як АСТРАЛ, ЗЕАГРАН 350, СЕ та ДІКОГЕРБ СУПЕР, РК, які фахівці компанії «Нуфарм Україна» рекомендують вітчизняним аграріям для ефективної боротьби з бур’янами на посівах кукурудзи.

У чому ж проявляється унікальність та механізм їхньої дії порівняно з іншими засобами захисту?

Про це розповів Іван Козира, регіональний торгівельний представник компанії «Нуфарм Україна» (Львівська, Хмельницька, Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська області). За його словами компанія на сьогодні має широку палітру препаратів для захисту кукурудзи від бур’янів. Це стосується як однорічних злакових і дводольних, які доволі поширені і з якими відносно легко боротися, так і багаторічних (осот, берізка польова, хвощ польовий), які важко контролювати на полі.

Особливості дії препаратів

«Зареєстровані препарати компанії «Нуфарм» на території України можна застосовувати в однокомпонентних сумішах. Але для досягнення більш якісного результату компанія рекомендує перейти до комплексного захисту посівів від бур’янів. Зокрема, цього року на багатьох полях ми застосували у комбінації два препарати: АСТРАЛ,МД + ЗЕАГРАН 350,СЕ у нормі 1,25л/га та 1,6 л/га відповідно. Це дозволило господарствам повністю контролювати забур’яненість на посівах кукурудзи. Так, за допомогою препарату АСТРАЛ,МД вдалося не допустити ріст однорічних злакових бур’янів та пирію. В свою чергу ЗЕАГРАН 350,СЕ якісно спрацював у боротьбі з дводольною групою бур’янів. У поєднанні їх в суміші вони показали вдалий симбіоз із підвищення ефективності та формування потенційних показників врожайності», – говорить Іван Козира.

Ефективність застосування згаданої комбінації препаратів підтверджується не лише науковими чи польовими дослідженнями, а й у виробничих умовах. Так, у посівах кукурудзи на зерно під урожай 2017 року на базі ПАП «Агропродсервіс» (с. Настасів, Тернопільська обл.) було застосовано ці препарати на площі 8 га. Станом на 30 червня результати виробничої перевірки підтвердили дієвість запропонованої схеми гербіцидного захисту посівів кукурудзи. Препарати вносили одночасно у єдиній баковій суміші у згаданій нормі 29 травня.

Побачити стан вегетаційного росту рослин та рівень забур’яненості цього поля мали можливість і відвідувачі ІІ Форуму аграрних інновацій «Нове Зернятко» – Настасів 2017. Цьогоріч на свято прибуло понад 1200 аграріїв з усіх куточків Західної України. Компанія «Нуфарм Україна» як партнер заходу представила оновлений каталог своїх препаратів та запропонувла гостям провести оглядову екскурсію товарних посівів кукурудзи ПАП «Агропродсервіс», де була застосована схема гербіцидного захисту від «Нуфарм».

Після дії АСТРАЛ,МД + ЗЕАГРАН 350,СЕ у нормі 1,25л/га та 1,6 л/га відповідно Контроль

Під час спілкування із відвідувачами стенду компанії Іван Козира зазначив: «Як можна побачити на цьому полі, застосовані препарати підтвердили глобальний контроль і ефективність. Ми забезпечили відсутність конкуренції культурної рослини і бур’янів за такими важливими факторами успіху: волога, мінеральне живлення, доступ світла тощо. Після 30 днів з моменту внесення препаратів ми можемо спостерігати за чудовим розвитком культурної рослини при дуже хорошому гербіцидному контролі. Незначне відростання бур’янів можна назвати допустимим, що не заважає активній вегетації кукурудзи. Тобто загалом можна зробити висновок, що проблема шкодочинності усіх бур’янів вирішена, а застосування запропонованих схем захисту забезпечило оптимальний розвиток рослин у фазі 3-5 листків. Отже, фундамент високого врожаю закладено вже сьогодні».

Враховуючи поточні погодні (забезпеченість вологою досягла оптимального рівня) та виробничі умови в ПАП «Агропродсервіс», стан посівів у травні, компанія «Нуфарм Україна» запропонувала мінімальний пакет щодо дозування препаратів у відповідних схемах. Практика довела, що таке рішення виправдало себе і дозволило оптимізувати витрати на технологічну операцію з внесення засобів захисту.

Застосування препаратів АСТРАЛ, МД + ЗЕАГРАН 350, СЕ та АСТРАЛ, МД + ДІКОГЕРБ СУПЕР, РК у максимально допустимих дозах дозволяється, якщо фітосанітарний стан та рівень забур’яненості поля (особливо такими шкодочинними та злісними рослинами як хвощ польовий, берізка польова) є високим. Все залежить від рекомендацій агрономічної служби господарства і консультацій спеціалістів фірми-виробника. Тому компанія «Нуфарм Україна» завжди готова працювати у симбіозі з аграрними підприємствами для оперативного та ефективного вирішення нагальних технологічних питань.

«Нуфарм Україна» на Форумі «Нове Зернятко» подякувала ПАП «Агропродсервіс» за можливість випробувати систему захисту на виробничих посівах кукурудзи площею 16 гектарів у двох комбінаціях: АСТРАЛ, МД + ЗЕАГРАН 350, СЕ та АСТРАЛ, МД + ДІКОГЕРБ СУПЕР, РК і висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю у запровадженні інноваційних рішень щодо вирощування сільськогосподарських культур.

Компанія постійно розширює своє портфоліо, інвестуючи у промислове виробництво препаратів та забезпечуючи своїх клієнтів у всьому світі високоякісною продукцією, яка відповідає встановленим стандартам якості, безпеки для навколишнього середовища та здоров’я людини.

Підготував Андрій Сава

ТОВ «НУФАРМ УКРАЇНА», м. Київ, вул. М.Грінченка 4

Тел.: +38 (044) 495 53 60

Сайт: nufarm.com/ua