Перспективи виробництва продукції тваринництва у 2017 році

166

Спад виробництва сільськогосподарської продукції в Україні в січні-червні поточного року становить 2,1% порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Про це повідомила Державна служба статистики України.

Разом з тим, виробництво тваринницької продукції за перше півріччя скоротилася на 0,9%. Падіння виробництва на сільгосппідприємствах і господарствах населення склав 0,9% і 1% відповідно. Дані наводяться в постійних цінах 2010 року без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та Севастополя, а також частини зони проведення антитерористичної операції на сході України. Як повідомляв УНІАН, у 2016 році виробництво сільськогосподарської продукції в Україні зросло на 6,1% порівняно з 2015 роком. Сільськогосподарські підприємства в 2016 році виробили продукції на 9,8% більше, ніж роком раніше, а населення збільшило виробництво на 1,5%.

Стан тваринництва, що склався за 5 місяців поточного року, дає підстави прогнозувати подальше зменшення поголів’я худоби та птиці, виробництва м’яса, молока, яєць і вовни. І хоча ця тенденція стосується здебільшого господарств населення, вона негативно вплине на загальні обсяги виробництва тваринницької продукції у 2017 році, зазначив директор ННЦ «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.

За його словами, валова продукція тваринництва прогнозується на рівні 68,5 млрд грн, тобто на 1,6% менше минулорічних показників. Виробництво м’яса – вирощування худоби і птиці – у 2017 році знизиться проти минулого року на 1,3% і становитиме 3166,2 тис. т.

Виробництво великої рогатої худоби збільшиться на 1,3% і становитиме 613 тис. т.

Обсяги виробництва м’яса птиці прогнозуються на рівні минулого року.

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, виробництво м’яса свиней скоротиться на 5,1%, а м’яса овець та кіз – на 2,9%.

Молока буде вироблено 10158 тис. т, що на 2,2% менше, ніж торік.

Яєць прогнозується одержати 15,2 млрд шт., тобто майже на рівні минулорічних показників (+0,4%)

Обсяги виробництва вовни очікуються на рівні 2,0 тис. т, що на 2,9% менше ніж 2016 року.

Таким чином, очікувані обсяги виробництва продукції тваринництва у 2017 році суттєво не вплинуть на ситуацію на ринку, хоча майже постійне їх зменшення в умовах незабезпеченості раціональних норм харчування вимагає внесення певних коректив задля стимулювання нарощування виробництва.

УНІАН, Державна служба статистики України,

ННЦ «Інститут аграрної економіки»