Поточна ситуація з АЧС

191

З початку 2017 року в Україні зареєстровано 85 випадків АЧС (75 – домашні, 10 – дикі) в т.ч. вперше на території Тернопільської, Донецької, Херсонської, Дніпропетровської та Івано-Франківської областей.

За повідомленням Держпродспоживслужби, останні випадки АЧС зареєстровано 15 та 16 липня в особистих підсобних господарствах громадян в Харківській та Чернігівській областях.

Всього, з 2012 року на території України зареєстровано 233 випадки захворювання на АЧС в 23 областях України, а саме: Полтавська – 32 випадки; Одеська – 29; Чернігівська – 28; Миколаївська – 24; Харківська – 16; Сумська – 12; Київська – 12; Рівненська – 10; Кіровоградська – 9; Луганська – 8; Черкаська – 8; Херсонська – 6; Вінницька – 6; Хмельницька – 5; Запорізька – 5; Волинська – 4; Донецька – 4; Закарпатська – 4; Житомирська – 3; Дніпропетровська – 3; Івано-Франківська – 2; Чернівецька – 2; Тернопільська – 1.

У кожному випадку підтвердження АЧС проводяться заходи відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, а саме: визначення меж неблагополучного пункту; визначення меж зон захисту та нагляду; встановлення карантину; контроль за переміщенням підконтрольних вантажів, карантинні пости та дезінфекція автотранспорту при в’їзді/виїзді у неблагополучний пункт; вилучення і знищення сприйнятливого поголів’я свиней в неблагополучному пункті; дезінфекція і дератизація в осередку захворювання; заходи в зонах захисту та нагляду; зменшення щільності диких кабанів; моніторинг в дикій фауні; роз’яснювальна робота серед населення.

В результаті проведених заходів в Україні оздоровлено 221 із 233 неблагополучних по АЧС пунктів. При цьому не було зареєстровано жодного повторного випадку АЧС в оздоровлених неблагополучних пунктах.

Станом на 18.07.2017 р. карантин продовжує діяти у 12 неблагополучних пунктах по АЧС в Полтавській (3), Закарпатській (3), Київській (2), Черкаській (2), Харківській (1) та Чернігівській (1) областях.

новина 7 - ачс в середину

www.consumer.gov.ua