США та Європа активно нарощують експорт до Китаю

258

Сполучені Штати Америки та Європа активно нарощують свою частку у структурі китайського імпорту молочних продуктів. Перспективність цього ринку завдяки значному потенціалу збільшення споживання молочних продуктів викликає все більше зацікавленості у найбільших світових експортерів молочних продуктів. Повідомили в аналітичному відділі Асоціації виробників молока (АВМ).

Так, США та Пекін нещодавно підписали Меморандум про сприяння експорту понад 200 американських компаній. У той же час, Єврокомісія домовилася з Пекіном про захист 100 PDO і PGI продуктів (продукти із захистом географічного походження), що дозволяє більш ефективніше просувати та представляти регіональні товари на різних риках.

Загалом за січень-травень 2017 року Китай імпортував 1 039,4 тис. тонн молочних продуктів, що на 1,4% більше, ніж за аналізований період 2016-го року. В грошовому виразі приріст склав 3,4 млрд дол., що на 23% більше, ніж торік.

Найбільший приріст спостерігається при закупівлі дитячого харчування — +25,8% в натуральному та 22,6% в грошовому виразі.

Нарощення імпорту сирів (+23,8% в натуральному та +27,3% в грошовому виразі) свідчить про зміну споживчих смаків китайців, які все більше наслідують європейську культуру харчування.

Також зріс імпорт сухого збираного молока (СЗМ) та сироватки — на +11,8% та 10,6%, відповідно. При цьому, зменшилась закупівля сухого незбираного молока (СНМ) на 15,4% та молока і вершків — на 15,4%.

Таблиця