Стратегія «Нібулона» – 10 річкових терміналів на річках України

153

Компанія «Нібулон» планує побудувати ще мінімум 10 річкових перевантажувальних терміналів для сипучих вантажів на берегах Дніпра, Південного Бугу та інших судноплавних річок країни, а також ще 40 несамохідних суден і буксирів для власного флоту. Про це заявив генеральний директор «Нібулон» Олексій Вадатурський під час урочистого запуску в експлуатацію перевантажувального терміналу в місті Гола Пристань Херсонської області, пише УкрАгроКонсалт.

«Цю програму зараз підтримують провідні фінансові корпорації світу – ЄБРР, Європейський інвестиційний банк, Міжнародна фінансова корпорація Світового банку. Ми ще плануємо побудувати на Дніпрі та інших річках 10 підприємств. Це в корені змінить карту логістики України. Нас підтримують місцеві органи на місцях, які розуміють, що таке вдосконалення логістики, що таке зняття автомобілів з автомобільних доріг», – наголосив Вадатурський.

За його словами, новий термінал потужністю до 300 тис. тонн перевантаження зернових на рік дозволить розвантажити дороги Херсонщини на майже 20 тис. великовантажних автомобілів. Окрім того, це також найближча точка на Дніпрі для відправлення вантажів на експортний термінал і в Чорне море, для цього знадобиться всього 8 годин ходу.

Під час урочистої церемонії запуску терміналу в Голій Пристані, гендиректор «Нібулон» і голова представництва ЄБРР в Україні Шевки Аджунер підписали кредитний договір на $90 млн, які будуть спрямовані на подальший розвиток інфраструктури водних перевезень і вантажного суднобудування в Україні.

Разом із кредитною угодою з ЄІБ на 74 млн євро і МФК на $100 млн, які були підписані протягом останніх півроку, компанія отримала можливість інвестувати в розвиток інфраструктури агросектора близько 7 млрд грн.

«Це кошти не тільки на такий об’єкт, це програма відродження транспортної водної артерії України. Це відродження українського суднобудування. Ми побудували близько 60 суден. У найближчі роки ми побудуємо ще 40 за ці ж гроші. Це близько 10 000 робочих місць будівельникам, це близько 2 тис. постійних робочих місць українцям. Це програма по регіонах, які межують з агресором, межують із зоною АТО – Херсонщина, Запоріжжя. Наступного тижня ми будемо вводити в експлуатацію елеваторний комплекс в місті Сватове Луганської області. Ми практично сьогодні з’єднаємо економіку Луганщини з Україною», – додав Вадатурський.